Sprawdź dostępność

Logo Panorama Morska
×
 
2
Dorosłych
Bez dzieci
Dziecko
Dziecko
Dziecko
wybierz

Sprawdź dostępność

Wyczyść
Wybierz date przyjazdu
Blog
2021-01-14 12:03:00

Wąsik kobiecy – Jak usunąć wąsik kobiecy?

Kobiecy wąsik – kłopotliwy temat

Wąsik kobiecy to kłopotliwy i nieco wstydliwy problem dotyczący wielu kobiet. Najczęściej borykamy się z nim w najmniej nieoczekiwanym momencie. Gdy się śpieszymy, wychodzimy na miasto lub w trakcie wyjazdu na weekend nad morzem .Nie mamy żadnego wpływu na to, że ten problem nas dotyczy. Winne są jak to zawsze w przypadku kobiet geny i hormony. Wystarczy przejrzeć rodzinny album i odnaleźć winnego całej sytuacji. Reklamacji złożyć niestety nie możemy, ponieważ szczodrość Matki Natury jak wiadomo jest bezdyskusyjna i musimy ją pokornie przyjąć wraz z dobrodziejstwem inwentarza.

Nie ma jednak co dramatyzować, tylko dumnie i to z podniesioną głową pozbyć się kłopotu.

Jak usunąć wąsik kobiecy ?

Mamy mnóstwo sposobów na zlikwidowanie niechcianych włosków pod nosem. Metody te są łatwe do realizacji w domu, ale jednak wizyta w salonie kosmetycznym będzie bardziej komfortowa. Możemy oddać się metodom tradycyjnym, ale mamy również cały wachlarz metod nowoczesnych i wyjątkowo skutecznych.
  • Klasyczna pęseta jest doskonała tylko w przypadku kiedy mamy doskonały wzrok, a ilość włosków jest stosunkowo niewielka. Ta klasyczna metoda wymaga od nas cierpliwości i skupienia, a jest opłacona bólem i kilkoma łzami. Trwałość jest kilkudniowa, ale niezaprzeczalnie mocną stroną tej procedury jest jej dostępność.
  • Depilacja woskiem jest o wiele szybsza i umożliwia też pozbycie się większej ilości włosków. Trwałość jest też tylko kilkutygodniowa i niestety może powodować podrażnienia bezpośrednio po zabiegu. Podrażnienie łączy się z uwagą na skórę. Dopóki nie zejdzie możemy zapomnieć o nakładaniu podkładu na twarz czy pójściu na Aquapark. Wadą także jest fakt, że metoda jest bolesna, ale na pocieszenie trzeba przyznać, że szybka i skuteczna. Jeżeli jeszcze wesprzemy ją enzymem trypsyną, to trwale zniszczymy te tak niechciane, akurat w tym miejscu cebulki włosów.
  • Pasta cukrowa działa bardzo podobnie jak wosk. Trwałość jest kilkutygodniowa ale za to podrażnienia są mniejsze, bo przecież to cukier. Należy tylko odczekać kilka godzin, by dać odpocząć skórze. Zaletą pasty cukrowej są składniki, które nie uczulają, więc osoby, które są alergikami, nie muszą się niczego obawiać.

Jak usunąć wąsik kobiecy domowym sposobem

Jeżeli jednak absolutnie nie radzicie sobie z bólem, a łzy ronicie tylko i wyłącznie na beznadziejnie romantycznych filmach to i dla was coś się znajdzie.
  • Tutaj z pomocą przyjdą kremy do depilacji, ale niestety efekt zabiegu jest stosunkowo krótko działający, ale bardzo skuteczny i absolutnie bezbolesny. Doskonale się sprawdzi też jako ostatnia deska ratunku dla zapominalskich.
Jest to łatwa i przenośna metoda depilacji wąsika kobiecego. Pamiętaj jednak, jeśli chcesz długotrwałego efektu tym bardziej na wakacjach, skorzystaj w chwili gdy rodzina będzie korzystała z All Inclusive, a wtedy Ty - masz czas dla siebie.

Wąsik kobiecy jak usunąć?

  1. Dla wszystkich pragnących dłuższego efektu mamy laser oraz IPL tzw. fotodepilacja - polega na zniszczeniu/spaleniu cebulki włosa przy pomocy wiązki światła emitowanej przez specjalne urządzenie. Wymagają one co prawda kilku powtórzeń, ale w zamian otrzymujemy absolutną i trwałą gładkość.
  2. Dla cierpliwych jest jeszcze elektroliza, która to niszczy mieszki włosowe przy użyciu prądu. Oręż bardzo skuteczna i dla wszystkich tych, których włosy nie nadają się do laseru i IPL, a zależy im na trwałości zabiegu.
Depilacja wąsika kobiecego jest jednym z najczęściej wybieranych zabiegów kosmetycznych. Niektórzy używają pęsety co kilka dni, inni korzystają z zabiegów w gabinecie raz w miesiącu.
Bez względu na to, jaki rodzaj depilacji wybierzesz, musi być ona dostosowana do rodzaju skóry. Porozmawiaj ze specjalistą w spa nad morzem, by uniknąć dodatkowych zmartwień zniszczonej skóry. Zachęcamy do skorzystania z naszych rad i ciesz się gładką skórą!