Sprawdź dostępność

Logo Panorama Morska
×
 
2
Dorosłych
Bez dzieci
Dziecko
Dziecko
Dziecko
wybierz

Sprawdź dostępność

Wyczyść
Wybierz date przyjazdu
Blog
2021-08-05 08:54:00

Kosmetyki z aloesem – drogocenne działanie dla skóry

Magiczny, cudowny, ekologiczny, naturalny i vege - to wszystko o aloesie

Ta niepozorna roślina od wielu lat niezmiennie króluje w spa nad morzem przy pielęgnacji naszej skóry. Nasi przodkowie byli w stanie ocenić jedynie jej skuteczność, a my jesteśmy wzbogaceni o dodatkową wiedzą na temat jej czarodziejskiego składu, dzięki któremu ma ona taką moc. Skoro nawet biblia wspomina o tej wspaniałej roślinie to my nie mamy absolutnie podstaw podważać jej skuteczności.

Aloes – właściwości odżywcze rośliny

Przedstawiamy zestaw najistotniejszych skarbów tego wyjątkowego soku.
  • Najważniejszy wydaje się tu być fakt, że aloes jest doskonałym humektantem, czyli ma zdolność do absorbowania i wiązania cząsteczek wody z otoczenia. To właśnie dzięki temu warstwa rogowa naszego naskórka jest doskonale nawilżona i nie traci elastyczności co bardzo spowalnia proces starzenia się naszej skóry.
  • W walce z okrutnie galopującym czasem pomaga jego wspaniała zdolność do syntezy kolagenu i elastyny.
  • Dodatkowo jest to bomba witamin A, C i E. One to dodatkowo sprawiają, że nasza skóra jest nawilżona, natłuszczona, a witamina A przyczynia się do wzrostu produkcji kwasu hialuronowego. Tacy wygładzeni i promienni możemy tylko delektować się pozostałymi mocami aloesu.
Istotną jego zaletą jest przywrócenie skórze tak ważnej równowagi kwasowo-zasadowej, ponieważ PH naszej skóry jest bardzo często zaburzone. Dlatego kosmetyki zawierające aloes są idealne dla każdego rodzaju cery i każda z nich czerpie dla siebie to co jest jej najbardziej potrzebne.

Kosmetyki z aloesu – Cel przemysłowy

Jak się zaczyna jego podróż na nasze półki w drogeriach, do spa nad Bałtykiem czy do aptek ?

Dla celów przemysłowych jest pozyskiwany głównie w krajach śródziemnomorskich, jednak z niemal 360 gatunków aloesu za lecznicze uważa się 20.
 
W dermatologii używa się jedynie dwóch aloesu zwyczajnego i aloesu drzewiastego.
 
Całe zamieszanie jest tylko i wyłącznie po to, aby z liści aloesu wycisnąć sok. Ten właśnie sok jest stabilizowany chemicznie lub pasteryzowany, aby to mógł być wykorzystany w dalszych obróbkach przemysłu kosmetycznego i farmaceutycznego. Składa się w 96% z wody, a pozostałe 4% to aż 270 różnych składników o dużej aktywności biologicznej.

Cudowna i magiczna moc bezbarwnego miąższu jest teraz bardzo popularna i łatwo dostępna. Nie dajmy się jednak oszukać i szukajmy kosmetyków z zawartością minimum 30% aloesu, aby były skuteczne i przyniosły oczekiwane efekty.

Aloes – właściwości lecznicze miąższu

  • Aloes zawiera antyprostaglandynę dzięki czemu ma silne działanie przeciwzapalne i tak doskonale sprawdza się w leczeniu wszelkiego rodzaju ran skóry nawet takich jak odleżyny czy owrzodzenia. To wszystko dlatego, że wspomaga tworzenie się fibroblastów odpowiedzialnych za gojenie się ran.
  • Działa również bakteriobójczo, bakteriostatycznie, przeciwgrzybiczo i przeciwwirusowo to zaś zawdzięcza obecności antraglikozydów. Działa dogłębnie, ponieważ doskonale wnika w głąb skóry.
  • Wyjątkowe, zielone liście kryją w swoim soku jeszcze bogactwo kwasów tłuszczowych takich jak kwas linolowy, linolenowy, kaprylowy i oleinowy. To właśnie one zachowują prawidłową barierę ochronną naszej skóry.
  • Miąższ z aloesu to także bomba witamin takich jak C, B1, B2, B3, B6, B12, kwas foliowy i biotyna. Bogactwo makropierwiastków i mikropierwiastków znajdziemy w nim sód, potas, wapń, magnez, cynk, żelazo, mangan, nikiel.

Nie sposób wręcz spamiętać wszystkich składników, ponieważ jak już wiemy jest ich aż 270. Pamiętajmy jednak szarpiąc liście z naszej domowej plantacji, że najwyższą zawartość polisacharydów i flawonoidów osiągają rośliny trzyletnie.
  • Aloes pomoże nam na różnego pochodzenia podrażnienia skóry, ponieważ świetnie łagodzi.
  • Wszelkiego rodzaju obrzęki po ukąszeniach też nie mają szans w starciu z tym niepozornym sokiem.
  • Do szerokiego wachlarza możliwości naprawczych aloesu zaliczamy również poparzenia słoneczne, łupież, egzemę, atopowe zapalenie skóry, łuszczycę i trądzik.
Tak więc dla wszystkich i na niemal wszystko okazuje się to możliwe i na wyciągnięcie ręki. Dla każdego szukającego naturalnych kosmetyków, a i co najważniejsze skutecznych - zapraszamy na weekend spa nad morzem. Wiecznie poszukujące doskonałości niedowiarki też z pewnością docenią i pokochają preparaty z aloesem. Okazuje się, że absolutnie wszyscy mamy szansę zachować piękną, gładką skórę, pozbawioną jakichkolwiek niedoskonałości. I jest to idealne zakończenie bajki o aloesie i jego czarodziejskiej mocy.