Sprawdź dostępność

Logo Panorama Morska
×
 
2
Dorosłych
Bez dzieci
Dziecko
Dziecko
Dziecko
wybierz

Sprawdź dostępność

Wyczyść
Wybierz date przyjazdu
Blog
2021-10-27 09:29:00

Słoneczna łąka – Terapia światłem dlaczego jest ważna?

Nowoczesne i zdrowotne opalanie przez cały rok oraz relaks i wypoczynek.

W końcu udało się i jesteście na upragnionych i wyczekiwanych wczasach nad morzem. Wszystko jest niemal idealnie, ale marzycie o beztroskim, popołudniowym wylegiwaniu się na słonecznej plaży, a tak zupełnym przypadkiem jest jesień, wieje, pada a i plaży za oknem nie widać. Wtedy to koniecznie skorzystajcie z hotelowej atrakcji jaką to bez wątpienia jest słoneczna łąka.

Słoneczka łąka – Na Czym polega?

Spragnieni słońca, zestresowani, bez energii i z niedoborem witaminy D3. Tacy jesteśmy. Absolutnie wszyscy potrzebujemy odprężenia i chwili relaksu. Słoneczna łąka jest bardzo przyjemną i wyjątkowo skuteczną metodą na osiągnięcie tego upragnionego i delikatnego efektu wygrzania się.
 
Tak zwana „słoneczna łąka” to naturalny sposób na opalanie. Daje to możliwość długotrwałej metody opalania bez szkodliwego wpływu na skórę i bez konieczności zamykania się w tradycyjnym solarium. Panele słoneczne-lampy zawieszone są na suficie dla naturalnego, delikatnego i długotrwałego opalania. Takie przemiłe opalanie nie musisz spędzać sam – sale dostosowane są do spa dla dwojga oraz z przyjaciółmi.
 
Taka sesja relaksacyjna wpływa na wzrost poziomu endorfin i serotoniny. To właśnie dzięki temu poprawia się nasz nastrój i samopoczucie. A późniejszy i wyjątkowo korzystny dla nas skutek uboczny to lepszy sen. Zabieg wręcz niezbędny w okresie obniżonego nasłonecznienia i to nie tylko w czasie długich i mroźnych miesiącach zimowo-jesiennych.
 
To co prawda nie jest naturalne słońce, ale jego korzystny wpływ na nasze ciało i umysł jest nieoceniony. Z czystym więc sumieniem możemy korzystać z tej namiastki światła słonecznego, która to doda nam energii i poprawi nasz nastrój.

Słoneczka łąka – Bezpieczne opalanie!

Opalanie na słonecznej łące jest bezpieczne dla skóry, w przeciwieństwie do opalania w normalnym solarium, które wysusza skórę, przyspiesza procesy starzenia i może powodować raka skóry.
 
Spa nad morzem stosuje nowatorskie rozwiązanie – wysokociśnieniową lampę wyposażoną w diamentowe szkło, która skutecznie opiera się szkodliwym promieniom ultrafioletowym, dzięki czemu opalanie jest łagodniejsze, przyjemniejsze i zdrowsze.

W tradycyjnych solarium jest to niemożliwe. U nas możesz cieszyć się ciepłym światłem przez długi czas bez stresu, poprawiając stan skóry i samopoczucie oraz pracę wielu narządów. W przeciwieństwie do tradycyjnych solariów, słoneczna łąka pozwala cieszyć się nawet godziną opalania.

Nie zalecamy seansów na „słonecznej łące” osobom:
 1.  z chorobami skóry, posiadającym na skórze znamiona lub zmiany barwnikowe
 2. chorym na epilepsję
 3. z bielactwem skóry
 4. w ciąży
 5. alergia na promienia UV
 6. w trakcie menstruacji
 7. zażywającym antybiotyki preparaty hormonalne itp.
 8. po zabiegach z zakresu dermatologii estetycznej

Słoneczna łąka- zdrowotne korzyści terapii światłem

Proporcje frakcji promieni UVA i UVB są tak dostosowane do potrzeb naszej skóry, aby tylko i wyłącznie służyły naszemu zdrowiu.
 • Najistotniejszą ich zaletą działania lamp jest bez wątpienia odpowiednia synteza witaminy D3. To właśnie odpowiedni poziom tej witaminy ma kolosalny wpływ na zdrowie stymulując nasz układ immunologiczny. Nie tylko poprawia naszą odporność, ale też jest niezbędna w prawidłowej gospodarce wapnia i fosforu. Obniża więc ryzyko osteoporozy, złamań, a także chorób układu krążenia. Zwiększa mineralizację kości i zębów dlatego też taki seans doskonale sprawdzi się u osób po różnego rodzaju kontuzjach czy urazach.
 • 20 minutowy seans poprawia także pracę naszej tarczycy, przyspieszając spalanie tłuszczów wspomaga odchudzanie. Bardzo przyjemny efekt uboczny, który to absolutnie wszyscy akceptują i z radością przyjmują.
 • Jest to również doskonały sposób na pozbycie się matowej i zmęczonej skóry. Podczas seansu zaczynają się wydzielać w skórze beta-endorfiny zwiększając witalność naszego organizmu i odnowę biologiczną naskórka. Stymuluje powstawanie nowych komórek skóry i zmniejsza wszelkiego rodzaju stany zapalne poprawiając gojenie się ran. Jest wskazana dla osób zmagających się z problemem trądziku czy też łuszczycy.
 • Seans na słonecznej łące jest również idealną metodą na przygotowanie skóry do intensywnego opalania w okresie letnim . Poprawia koloryt naszej skóry co pozwoli nam uniknąć tak niechcianych poparzeń.
Dla każdego kto nie ma jakichkolwiek przeciwskazań medycznych jest to świetny sposób na poprawę nastroju, odprężenia i powrót szerokiego uśmiechu na naszej twarzy. Namiastka Zanzibaru na wyciągnięcie ręki, dodatkowo przy dźwiękach kojącej muzyki w przyjaznych i bezpiecznych warunkach. Jedyne co musimy zrobić to beztrosko rozłożyć się na leżaczku, a całą resztę już zrobi za nas i dla nas słoneczna łąka.