Sprawdź dostępność

Logo Panorama Morska
×
 
2
Dorosłych
Bez dzieci
Dziecko
Dziecko
Dziecko
wybierz

Sprawdź dostępność

Wyczyść
Wybierz date przyjazdu
Blog
2021-09-30 08:57:00

Pielęgnacja twarzy - najczęściej popełniane błędy

Kto z nas nie czuł się zagubiony w sklepie drogeryjnym poszukując idealnego kosmetyku? Ogrom propozycji jest przytłaczający, a każdy z producentów obiecuje nam cuda i rzeczy niemożliwe. Kończy się to dla nas nieekonomicznie i nieekologicznie, ponieważ dajemy się omamić pustym obietnicom i kupujemy za dużo i to w dodatku produktów nie zawsze przeznaczonych do pielęgnacji tej naszej szczególnej i wyjątkowej twarzy.

Świadoma pielęgnacja twarzy - skład w kosmetykach

Najważniejsze to określić rodzaj i potrzeby naszej cery. To będzie jedyny, właściwy drogowskaz, którym to powinniśmy się kierować przy doborze produktów pielęgnacyjnych. Jeżeli sami mamy z tym nie lada problem to warto udać się do profesjonalisty ze spa nad morzem, który to nie tylko określi rodzaj naszej cery, ale też doradzi nam konkretne produkty Liczne badania wykazały, że geny mają największy wpływ na typ skóry. Dlatego nie można na stałe zmienić rodzaju skóry. Jednak właściwa pielęgnacja skóry jest tego warta, ponieważ dobierając do siebie kosmetyki, można zniwelować wspomniane niedogodności.

Pielęgnacja twarzy krok po kroku - 4 proste kroki

Jakby nie było jest kilka ważnych, niezmiennych i obowiązujących absolutnie wszystkich zasad w prawidłowej pielęgnacji twarzy. Zaczynamy od podstaw, a mianowicie prawidłowe oczyszczanie.
  1. Zmywamy makijaż dedykowanym do tego produktem.
  2. I tu nie kończy się oczyszczanie, ponieważ teraz dopiero jest czas na mycie. Wykonujemy je przy pomocy pianki, żelu lub jakiegokolwiek innego preparatu do tego przeznaczonego. Należy pamiętać, że nie chodzi jedynie o nałożenie kosmetyku, ale oto aby on dobrze i skutecznie działał należy nim delikatnie pocierać naszą skórę. Daje nam to gwarancję, że absolutnie wszystkie zakamarki naszej twarzy zostaną dokładnie wyczyszczone z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, a nasza bużka będzie naprawdę czysta.
  3. Opłukaną i osuszoną skórę koniecznie tonizujemy. Jest to element pielęgnacji nie wiedzieć czemu często pomijany i bagatelizowany, a jest bardzo ważny. Dzięki temu przywracamy skórze prawidłowe PH i zmiękczamy naskórek przygotowując go do dalszego etapu pielęgnacji. Dobrze dobrany tonik jest nie mniej istotny jak doskonały krem, ponieważ zostaje na naszej skórze i ma również szereg właściwości pielęgnacyjnych. Koniecznie należy poczekać aż cały się wchłonie.
  4. Już tak wymiziani możemy się łapać za nasz magiczny słoik z kremem. Tutaj ważny jest umiar i brak przesady. Bierzemy tylko tyle kremu ile nasza skóra wchłonie. W tym przypadku nadmiar może raczej zaszkodzić i sprawi, że nasza skóra będzie lepka i zanieczyszczona. Gruba szpachla nigdy się nie sprawdza i nie zapominajcie o tym.

Prawidłowa pielęgnacja twarzy – a może peeling i maseczki?

Taka kompleksowa pielęgnacja nie zastąpi nam co prawda wizyty w profesjonalnym gabinecie spa nad Bałtykiem, ale z pewnością znacznie poprawi stan naszej cery i przy okazji nasze samopoczucie. Pamiętajmy również o tym, aby dostosować pielęgnację do okoliczności i pór roku. Tak jak z garderobą w inny sposób ubierzemy się na plażę, a inaczej na górską wspinaczkę. Odmiennie szykujemy się na wyjście do pracy, a wieczorną randkę. Tych dosłownie kilka twardych zasad warto zapamiętać i rygorystycznie przestrzegać. Nie są one przywilejem tylko absolutną koniecznością.
 
To podstawy, a co jeszcze powinniśmy wprowadzić do naszych rytuałów pielęgnacyjnych? No oczywiście peelingi.
  • Regularne ich wykonywanie poprawia stan naszej skóry, a przy okazji pozbywamy się martwych komórek naskórka. W domowych pieleszach powinniśmy je wykonywać systematycznie, oczywiście kosmetykiem dedykowanym do potrzeb naszej skóry. Natomiast jeśli nie mamy głowy do peelingu w domu warto wybrać się na peeling kawitacyjny.
Po takim peelingu bardzo dobrze jest nałożyć dobre serum i przykryć to dla lepszego efektu odpowiednią maską.
  • Koniecznością jest też ochrona naszej skóry przed negatywnym wpływem promieni słonecznych. Odpowiednio dobrane filtry naprawdę przedłużą jej młody i zdrowy wygląd. Pamiętajmy również, że niebagatelny wpływ na wygląd naszej twarzy ma też odpowiednio zbilansowana dieta i styl życia jaki prowadzimy.
Tak wypielęgnowani ze zdrową i lśniącą skórą możemy sobie strzelać beztroskie, gwiazdorskie selfie nie martwiąc się o odpowiednio dobrane filtry. Nasz obiektyw będzie w stanie bez jakichkolwiek sztucznych ulepszeń uchwycić nasze naturalne piękno i blask. Kilka poświęconych minut dziennie, a w nagrodę dostaniemy wymarzoną i zdrową skórę oraz piękne fotki z wakacji nad morzem.