Sprawdź dostępność

Logo Panorama Morska
×
 
2
Dorosłych
Bez dzieci
Dziecko
Dziecko
Dziecko
wybierz

Sprawdź dostępność

Wyczyść
Wybierz date przyjazdu
Blog
2023-03-23 16:02:00

Pedicure kwasowy - profesjonalna pielęgnacja Twoich stóp!

Pedicure kwasowy – musisz tego spróbować

Dla każdej kobiety jak i mężczyzny zadbane stopy to niezaprzeczalny atut i to nie tylko latem.  Nawet jeżeli nie znajdujesz się w notabene szerokim kręgu miłośników tej części ciała, to jednak jest miło zarówno popatrzeć jak i mieć dobrze wypielęgnowane i zadbane stopy. Kosmetyka w zakresie pielęgnacji stóp bardzo się rozwija oferując nam co raz to nowsze rozwiązania.

Ostatnio coraz bardziej popularna metoda to pedicure kwasowy i tutaj dla szczęśliwych posiadaczy magicznej wiedzy kosmetycznej nie będzie to żadnym zaskoczeniem, ale dla laika przyzwyczajonego do tradycyjnych metod  będzie to mały szok. Eksfoliacja kwasami tylko tak groźnie i zaskakująco brzmi. Jest to jednak innowacyjna metoda złuszczania i usuwania zgrubiałego naskórka. Używana od dawna w zabiegach pielęgnacyjnych na twarz, więc my profesjonaliści mamy długie lata doświadczeń w stosowaniu tego rodzaju preparatów. Znamy ich moc, właściwości i dlatego też mamy wobec nich spore oczekiwania.
 

Pedicure kwasowy a frezarkowy

Podstawową różnicą pomiędzy tradycyjnym pedicure frezarkowym, a pedicure kwasowym polega na sposobie pozbywania się zrogowaciałego naskórka. W tej rozgrywce kwasy zawsze będą górą. A to z tej prostej przyczyny, że ich oddziaływanie na naszą skórę jest bardzo szerokie. I tak oprócz tego upragnionego przez wszystkich złuszczania i eliminowania szorstkości nasze stopy otrzymają całkiem spory wachlarz pielęgnacyjny. Kwasy działają na skórę nawilżająco, pobudzając komórki do odnowy sprawiają, że skóra na naszych stopach odzyskuje miękkość i elastyczność, dzięki czemu nie będzie pękała i odzyska zdrowy wygląd. Przy okazji jeszcze zyskujemy doskonałą terapię na blizny i przebarwienia.

Pedicure kwasowy – krok po kroku

  1. Jeżeli już korzystaliście z profesjonalnego pedicure to wiadomo, że zawsze na początku zabiegu nasze stopy zostają poddane wnikliwej obserwacji i ocenie. Tutaj należy sprawdzić stan skóry, paznokci i ocenić z jakiej rangi przeciwnikiem mamy do czynienia.
  2. Warto przypomnieć, że profesjonalne zabiegi kwasami dotyczą najczęściej podeszwowej części stóp. W tego rodzaju produktach najczęściej używa się kwasów mlekowego, cytrynowego, winowego czy też jabłkowego. Wykazują one dodatkowo działanie antybakteryjne co w przypadku pielęgnacji stóp jest bardzo istotne.
  3. Po aplikacji preparatu najczęściej stopy owijamy folią i dajemy czas, aby to kwasy zaczęły działać. Zwykle to trwa około 20 minut.
  4.  Po zdjęciu folii preparat należy zmyć i dokładnie osuszyć stopy. To jest ten etap kiedy musimy zedrzeć złuszczoną warstwę naskórka przy użyciu tarki lub też specjalnego zdzieraka.
  5. Tak przygotowane stopy są miękkie i delikatne, aby wzmocnić efekt zabiegu należy wmasować w nie jeszcze odpowiedni krem pielęgnacyjny. Jeżeli jeszcze dodatkowo marzy ci się jakiś szałowy kolor na płytce to jest to właśnie ten moment kiedy możesz poprosić o taką fantazję.

Skóra stóp po takim zabiegu bardzo dobrze wchłania wszystkie dobroczynne składniki  kosmetyków, dlatego też warto zadbać o ich aplikację w domu. Koszt tego rodzaju zabiegu jest uzależniony od wielu czynników na przykład takich jak rodzaj preparatu, zakres usługi. Ceny profesjonalnych zabiegów kształtują się od 70PLN do nawet 230PLN.

Pedicure kwasowy – przeciwwskazania

Niestety ten cudowny i co najważniejsze skuteczny zabieg, nie jest przeznaczony dla każdego. Przed zabiegiem należy poinformować o wszystkich schorzeniach, stwierdzonej nadwrażliwości na preparaty zawierające kwasy owocowe,  a także zażywanych aktualnie lekach. Klasycznie wszystkie choroby skóry i paznokci, opryszczka, stany zapalne, skaleczenia i tym podobne, przy wstępnej ocenie eliminują z możliwości skorzystania z tego zbiegu. W czasie ciąży i karmienia piersią również  powinniśmy zrezygnować z wykonywania pedicure kwasowego.

Pedicure kwasowy w domu

Jeżeli chodzi o słynne już domowe sposoby eksfoliacji, to ich działanie jest o wiele bardziej delikatne. Niestety nieumiejętne wykonywanie tego zabiegu lub dobranie nieodpowiednich preparatów często uszkadza nam naskórek na wierzchniej części stopy, który to jest delikatniejszy i o wiele bardziej wrażliwy na działanie kwasów. Później męczymy się z jego wielodniowym i mało estetycznym złuszczaniem. Kara za eksperymenty. Zawsze najbezpieczniej jest oddać się w ręce profesjonalisty. Szukając miejsca na wyjazd warto znaleźć na przykład hotel spa nad morzem, gdzie tego rodzaju zabiegi są wykonywane. Idealnie można wtedy połączyć wypoczynek nad morzem i pielęgnację ciała.Pedicure kwasowy to idealny zabieg na popękaną i zrogowaciałą skórę stóp. Jest to bezpieczny sposób na przywrócenie jej miękkości i elastyczności. Warto o tym pamiętać przygotowując się na nadchodzące letnie dni. Po takim zabiegu na pewno nie będziesz wstydził się swojej stopy w letnich sandałkach.