Sprawdź dostępność

Logo Panorama Morska
×
 
2
Dorosłych
Bez dzieci
Dziecko
Dziecko
Dziecko
wybierz

Sprawdź dostępność

Wyczyść
Wybierz date przyjazdu
Blog
2022-10-06 11:32:00

Oczyszczanie twarzy- 5 pytań o oczyszczaniu twarzy Na które należy odpowiedzieć szczerze.

Problem bardzo demokratyczny, ponieważ dotyczy wszystkich.  Bez względu na wiek, płeć i rodzaj naszej cery to absolutnie każdy powinien dbać o jej prawidłowe oczyszczanie. Jeśli nawet regularnie dbamy o naszą cerę, nie możemy zapomnieć o domowej pielęgnacji, która konserwuje naszą twarz. Robimy to wszyscy i zawsze, niestety często popełniamy błędy i właśnie o tych potknięciach teraz będziemy mówić.

Oczyszczanie twarzy - po co nam jest potrzebne?

1.Pierwszym i najistotniejszym powodem jest odpowiedź na pytanie, po co to robimy?

Przede wszystkim po to, aby nasza cera była piękna i wolna od niedoskonałości. Dlatego tez musimy pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń czyli pozbywamy się potu, nadmiaru sebum, martwych komórek i wszelkiego rodzaju zabrudzeń, które to skóra chłonie z otoczenia. To właśnie one wszystkie są doskonałą pożywką dla bakterii powodujących różnego rodzaju stany zapalne. Zmywając ten swego rodzaju stół szwedzki nie dajemy im szans na przetrwanie, a o to właśnie w tym przypadku chodzi. Zniszczenie wszystkich pasażerów na gapę, którzy to tylko czyhają na naszą chwilę nieuwagi. Nie z nami takie numery. Wszystkim pryszczom mówimy stanowcze NIE. Przy okazji oczyszczamy pory, a usunięty brud  nie blokuje jej prawidłowych funkcji.
 

2. Po drugie to określenie rodzaju naszej cery,

ponieważ to właśnie on decyduje o prawidłowym doborze odpowiedniego preparatu oczyszczającego. Cera wrażliwa, alergiczna i  naczynkowa  będą potrzebowały kosmetyków, które będą działały  łagodząco. Pielęgnację musimy dostosować do jej dysfunkcji.  Przy cerze przetłuszczającej się, mieszanej czy też trądzikowej szukamy kosmetyków głęboko oczyszczających i kojących. Cera sucha to z oczywiście żele i pianki o bogatszej konsystencji. Przy wyborze odpowiedniego kosmetyku unikajmy tych, które w swoim składzie zawierają alkohol, który to zawsze nadmiernie przesusza skórę.  Jeśli nie masz pewności jaką posiadasz cerę musisz to nadrobić , ponieważ niewiedza może kosztować utratą zdrowej skóry. Odwiedź polecane Spa na Bałtykiem i dowiedz się więcej u specjalisty, który dobrze ci kosmetyki, zabiegi i podpowie jak dbać swoją twarz.
 

Oczyszczanie twarzy – od czego zacząć tak właściwie?

3.Wiemy już dlaczego i czym, więc ruszamy do dzieła.

Nakładamy preparat na twarz i delikatnymi ruchami rozprowadzamy na skórze. W dobrym oczyszczaniu chodzi właśnie o to, aby pozwolić kosmetykowi działać. Wiele osób ogranicza się do nałożenia go i od razu spłukuje, a to jest wielki błąd.  Wykonując palcami koliste ruchy sprawiamy, że ma on szansę wniknąć w pory i dokładnie je oczyścić, a o to właśnie tutaj chodzi. Jest to również preludium do dalszej pielęgnacji.  Pobudzamy krążenie co korzystnie wpływa na absorbcję składników aktywnych zawartych w kosmetykach. Działa również przeciwzmarszczkowo i odprężająco, więc tym bardziej z wielkim zaangażowaniem powinniśmy się oddawać tej czynności. Następnie dokładnie spłukujemy  twarz i delikatnie, a skutecznie ją osuszamy.  

4.Rzeczy absolutnie zakazane w oczyszczaniu

to między innymi bez wątpienia używanie do jej mycia tradycyjnego mydła.  Uszkadza ono nasz płaszcz hydrolipidowy i zaburza PH skóry, przyczyniając się do  jej przesuszenia. Bez dokładnego demakijażu nie bierzemy się za oczyszczanie. Ważne jest również to, aby preparat którego używamy do oczyszczania dokładnie spłukać. Ma on funkcje myjące, a nie pielęgnacyjne i należy się go pozbyć. Pamiętaj o tym, że oczyszczanie wykonujemy zawsze umytymi i czystymi dłońmi. 
 

Oczyszczanie twarzy – o tym nie możesz zapomnieć!

5. Nie możemy pomijać zabiegów oczyszczających

oferowanych nam przez profesjonalne gabinety kosmetyczne czy w  SPA nad morzem. Tutaj możemy się skusić na zabiegi mechaniczne jak kawitacja, mikrodermabrazja czy też oxybrazja. Mamy do wyboru również szeroki wybór peelingów chemicznych i kwasów. Tu o wyborze zadecyduje kosmetyczka dopasowując metodę do naszych indywidualnych potrzeb i stanu naszej skóry.

 
Należy pamiętać, że odpowiednie oczyszczanie jest jedynie wstępem do naszych niezbędnych, codziennych rytuałów pielęgnacyjnych. Nakładane preparaty pielęgnacyjne na dobrze oczyszczoną skórę lepiej się wchłaniają i mają większą skuteczność działania. Dzięki temu dłużej zachowuje piękny, zdrowy i lśniący wygląd, a to jest właśnie cel naszego działania.  Nie zapominajmy również o samodzielnym wykonywaniu peelingów. Regularne i prawidłowe oczyszczanie twarzy daje zauważalne i trwałe rezultaty. Tym właśnie wszystkim działaniom zawdzięczamy młody i zdrowy wygląd. Warto więc poświęcić odrobinę czasu na te działania. Bo i gra jest warta świeczki. A goszczący na naszej twarzy uśmiech i satysfakcja będą jedynie zwieńczeniem naszej pracy i wytrwałości.