Sprawdź dostępność

Logo Panorama Morska
×
 
2
Dorosłych
Bez dzieci
Dziecko
Dziecko
Dziecko
wybierz

Sprawdź dostępność

Wyczyść
Wybierz date przyjazdu
Blog
2022-08-25 08:48:00

Drenaż limfatyczny- po co, dla kogo, czy warto?

Zmora każdej kobiety, najprostsze wytłumaczenie dlaczego to nie możemy się wcisnąć w nasze ulubione jeansy czy też w ukochaną spódniczkę. Jednak to zjawisko jak najbardziej występuje i jest dla wielu ogromnym problemem, a mowa tutaj o obrzękach limfatycznych. Dzieje się tak w sytuacji, kiedy to chłonka nie jest w pełni odprowadzana tylko przedostaje się do tkanek, powodując obrzęk i właśnie to ten obrzęk powoduje u nas to uczucie dyskomfortu, złego samopoczucia a często nawet bywa przyczyną bólu.
 
Nie ma jednak się co załamywać tylko wziąć tego byka za rogi i wygrać tę korridę. Tutaj z pomocą przychodzą nam nie tylko stare sprawdzone hiszpańskie szpady, ale nowoczesna technologia i kosmetyka dzięki temu ten znienawidzony rogacz jest bez szans.

Drenaż limfatyczny – na czym polega?

Wiadomo, że zawsze numerem jeden w walce z większością naszych bolączek i dolegliwości jest dieta i styl życia, ale spokojnie my kobietki zawsze możemy jeszcze wszystko bezgrzesznie zwalić na nasze hormony. Jednak jeżeli już mamy ten problem to warto też znać supertajne, magiczne metody i sposoby na pozbycie się tego oprawcy.

Najlepszy i najskuteczniejszy w tym przypadku jest drenaż limfatyczny. Planując wyjazd nad morze warto znaleźć miejsce w którym oprócz wspaniałego wypoczynku i relaksu można jeszcze skorzystać z tego rodzaju dobroczynnego zabiegu, który to przyniesie nam upragnioną ulgę i poprawi nasze samopoczucie.

Metoda drenażu limfatycznego została stworzona już w latach 30, a za jej ojca uważa się duńskiego fizjoterapeutę Emila Voddera. Warto tutaj wspomnieć, że odkrywcą układu limfatycznego był również Duńczyk Thomas Bartholina. Z tym, że to Vodder opracował metodę, która jest kombinacją powolnych ruchów okrężnych i pompujących. W tym przypadku siła takiego bodźca jest zawsze dostosowana do okolicy ciała jak i stanu pacjenta, niemniej jednak bez względu na stosowaną metodę każdy drenaż limfatyczny to dwie następujące po sobie fazy, pierwsza to przesuwanie w której przemieszczamy chłonkę do węzłów chłonnych, a druga to odprężenie kiedy to czekamy na ponowne napełnienie się naczyń limfatycznych.

Drenaż limfatyczny – jak często stosować drogocenny zabieg?

Częstotliwość zabiegu drenażu limfatycznego jest również uzależniona od rodzaju obrzęku. Jeżeli trapi nas obrzęk wtórny, który powstaje w wyniku uszkodzenia naczyń limfatycznych bądź węzłów chłonnych to częstotliwość terapii jest wskazana do momentu ustąpienia dolegliwości. Jednak jeżeli trapi nas obrzęk pierwotny to jego przyczyną jest nieprawidłowa budowa, bądź też fizjologia naszego układu limfatycznego. No to w tym przypadku drenaż limfatyczny będzie naszym wiernym przyjacielem, przynoszącym tak wyczekiwaną ulgę.
Celem takiego zabiegu jest przede wszystkim usprawnienie krążenia limfy, dzięki czemu pozbywamy się toksyn i przywracamy prawidłowy metabolizm w tkankach. Polega on głównie na przepychaniu limfy i odprowadzaniu jej nadmiaru do węzłów chłonnych. Możemy się skusić na drenaż manualny ale równie skuteczne są nowoczesne, profesjonalne aparaty do presoterapii. Tego rodzaju urządzenie pracuje dzięki specjalnie opracowanym mankietom, które to są podzielone na komory. Aparat wtłaczając powietrze wytwarza podciśnienie i w ten właśnie sposób stymuluje nasz układ limfatyczny. Pojedynczy zabieg w spa nad morzem przyniesie ulgę, jednak aby zapewnić sobie długotrwałe efekty najlepiej skorzystać z całej serii. Podczas korzystania z tego typu zabiegów warto również dodatkowo przestrzegać prawidłowej diety, zwiększyć swoją aktywność fizyczną no i oczywiście pić więcej wody.

Drenaż limfatyczny – efekty widoczne po pierwszym zabiegu


Dzięki takim zabiegom pozbywamy się nie tylko zastojów limfatycznych i obrzęków, ale również pobudzamy krążenie dzięki czemu przyspiesza nasz metabolizm, usuwamy toksyny i wspomagamy pracę układu odpornościowego. Przyspieszamy regenerację naszego organizmu i znacząco poprawiamy nasze samopoczucie.

I w tym momencie dochodzimy to tak uwielbianych skutków ubocznych tego rodzaju zabiegów, a mianowicie doskonałe działanie antycellulitowe i wyszczuplające, ale myślę że w swej wspaniałości i wielkoduszności jesteśmy w stanie się z tym faktem jakoś pogodzić ;). Jednak, aby jeszcze dodatkowo spotęgować działanie antycellulitowe, warto wpierać taką terapię odpowiednio dobranymi kosmetykami.
 
Tak naprawdę to nie musimy czekać na obrzęki, aby skorzystać z dobrodziejstw drenażu limfatycznego, ponieważ jest to zabieg dla każdego, no chyba że mamy jakieś przeciwskazania medyczne. Dla zabieganych, zestresowanych, dla sportowców i nie mających na nic czasu mam, dla pracujących na siedząco i na stojąco, dla wszystkich wymagających regeneracji i wzmocnienia organizmu dla miłośników fitnessu i dla tych na diecie, absolutnie wszyscy bezgrzesznie powinniśmy korzystać z tego rodzaju zabiegów jak najczęściej.
Zagrzewam więc wszystkich do walki, bądźcie torreadorami i pamiętajcie, że w tej walce jesteście skazani na widowiskowe zwycięstwo no i oczywiście aplauz. Więc nie czekaj i zaplanuj spa nad morzem i zadbaj o swoje zdrowie i wygląd. ;)