Sprawdź dostępność

Logo Panorama Morska
×
 
2
Dorosłych
Bez dzieci
Dziecko
Dziecko
Dziecko
wybierz

Sprawdź dostępność

Wyczyść
Wybierz date przyjazdu
Blog
2023-09-28 14:53:00

Glinka do twarzy - jak używać?

Glinka – ta substancja z pewnością się przewija u wszystkich maniaków dbania o urodę i to nie tylko zwolenników jedynie naturalnych kosmetyków. Jest ona bowiem naturalnym minerałem bardzo bogatym w makro i mikroelementy. Pozyskuje się ją ze skał krzemionkowo-aluminiowych. Potentatem w ich wydobyciu jest oczywiście Francja, jednak i my również mamy swoje źródło pozyskiwania tego cennego minerału, a znajduje się ono w okolicach Koszalina. Wydobywa się je z wnętrza ziemia, a jej złoża znajdują się na głębokości od 20 do 70 metrów.
 

Glinka do twarzy- właściwości i skład

Ten magiczny kaolin kryje w swoim składzie wiele cennych dla naszej skóry składników takich między innymi jak:

  • krzem, który bierze udział w procesie syntezy kolagenu, a także ma działanie przeciwzapalne i przeciwtrądzikowe.
  • cynk, który to również ma swój udział w syntezie kolagenu dzięki czemu poprawia elastyczność skóry.
  • wapń, różnicuje komórki naszego naskórka i przyczynia się do syntezy lipidów skórnych,
  • magnez, który ma wpływ na aktywność enzymów  w skórze.

W składzie glinki znajdziemy jeszcze potas, żelazo, miedź, selen i fosfor. Bardzo istotną zaleta jest również fakt, że glinki są wyjątkowo wszechstronne i hipoalergiczne. Bywają jedynym ratunkiem dla skóry atopowej i skłonnej do podrażnień dlatego, że mają silne właściwości bakteriobójcze oraz wspomagają gojenie się ran.

Jednak bez wątpienia do jej najważniejszych funkcji możemy zaliczyć absorbcje zanieczyszczeń znajdujących się na naszej skórze. A zawdzięczamy to faktowi, że glinka posiada ładunek ujemny, a związki toksyczne znajdujące się na naszej skórze dodatni. Szukaj produktów pozbawionych substancji zapachowych czy też konserwantów. Jednak aby była bardzo skuteczna powinna zawierać w swoim składzie między 95 a 98 związków aktywnych.
 

Glinka do twarzy – który rodzaj wybrać?

Przed zakupem należy jeszcze wziąć pod uwagę nasze oczekiwania i potrzeby, dlatego musimy poznać jej rodzaje, które mają bardzo czytelny podział na kolory.

  • Glinka zielona to idealne rozwiązanie dla wszystkich posiadaczy cery tłustej czy trądzikowej. Jej dezynfekująca i kojąca moc może okazać się  jedynym ratunkiem na wszystkie uciążliwe problemy związane z tym rodzajem cery. Dodatkowo delikatnie złuszcza i wygładza naskórek, dzięki czemu oczyszcza i zwęża pory oraz reguluje pracę gruczołów łojowych. Przywraca prawidłowe PH skóry co znacznie poprawia jej kondycję. Hamuje również namnażanie się bakterii, które to są przyczyną wszystkich wyprysków i podrażnień. Kolor zielony zawdzięcza obecności jonów dwuwartościowego żelaza.
  • Glinka czerwona to dobre rozwiązania dla cery naczynkowej, szarej i zmęczonej, ale także dla wszystkich borykających się z problemem trądziku różowatego. W tym przypadku mamy jony żelaza trójwartościowego i to właśnie ono nadaje jej kolor. Uszczelnia i wzmacnia ściany naczyń krwionośnych. Jest też idealnym rozwiązaniem dla wszystkich wrażliwców, ponieważ przywraca skórze zdrowy kolor i ją rewitalizuje.
  • Glinka biała jest najdelikatniejszą z glinek i  jest idealna dla cery suchej, wrażliwej i zmęczonej. Ma właściwości łagodzące, regenerujące i odżywcze dzięki czemu w znacznym stopniu poprawia ogólny wygląd cery. Ma wysokie stężenie krzemianu glinu i dodaje się ją do leczniczych pudrów i zasypek. Już po kilku dniach poprawia kondycję skóry i łagodzi podrażnienia oraz redukuje blizny.


 

Glinka do twarzy - jak używać?

Używając glinek w domu musimy przestrzegać jednak jeszcze kilku zasad.

  1. Przy przygotowaniu maski nie możemy używać metalowych narzędzi, ponieważ działają na nią dezaktywująco. Używamy więc plastikowych, szklanych lub drewnianych przyrządów.
  2.  Przeważnie glinki mieszamy w proporcji 1:1 z wodą lub hydrolatem. Po zmieszaniu czekamy chwilę aż spęcznieje i ponownie przed nałożeniem mieszamy.
  3. Nakładamy na twarz na około 15 minut i w tym czasie nie możemy dopuścić do jej wyschnięcia. Możemy ją spryskiwać wodą termalną lub w trakcie przygotowania mieszanki dodać olejek lub jogurt naturalny co w znacznym stopniu spowolni odparowywanie wody.
  4. Zmywamy maskę ciepłą wodą i następnie aplikujemy odpowiedni krem nawilżający.

 

Glinka do twarzy – bogactwo minerałów dla każdego

Bogactwo i dostępność glinek jest naprawdę szeroka. Jeżeli jeszcze do tej pory stroniliście od nich stosowania to koniecznie zacznijcie jak najszybciej. Należy jednak pamiętać, aby zbyt często ich nie nakładać ponieważ ich właściwości złuszczające mogą nadmiernie przesuszyć skórę i uszkodzić nasz płaszcz hydrolipidowy.  Jeżeli jednak nie macie ochoty zagłębiać się w temat to z czystym spokojem możecie się oddać w ręce profesjonalne ręce kosmetyczki w spa nad morzem, która to odpowiednio dobierze nam najlepszy dla naszej skóry preparat. Więc podczas wakacji rodzinnych nad morze warto zajrzeć do gabinetu odnowy i być może odkryć dla naszej skóry cudowne panaceum.

Z pewnością jednak glinki możemy zaliczyć do wąskiego grona kosmetycznych pewniaków. Ze względu na ich wszechstronne zastosowanie są idealnym rozwiązaniem nawet dla totalnych amatorów, którzy to dopiero zaczynają swoją kolorową i pełną przygód podróż w krainę upiększających maseczek.