Sprawdź dostępność

Logo Panorama Morska
×
 
2
Dorosłych
Bez dzieci
Dziecko
Dziecko
Dziecko
wybierz

Sprawdź dostępność

Wyczyść
Wybierz date przyjazdu
Blog
2022-06-16 12:49:00

Cera tłusta - Problemy z tłustą cerą. Jak o nią dbać?

Jeżeli jesteś posiadaczką lub też posiadaczem tłustej cery to z pełną odpowiedzialnością można powiedzieć, że wygraliście los na loterii. Już niemal słyszę te wszystkie głosy oburzenia, ale uwierzcie mi nie doceniacie tego wspaniałego daru.

Cera tłusta – Szukaj pozytywów !

Cera tłusta to oczywiście nadmierny blask, a do tego tak niechcianego połysku przyczynia się oczywiście nadmierna produkcja sebum przez gruczoły naszej skóry. Sebum jest niezbędne do jej prawidłowego funkcjonowania i przyczynia się do budowy naturalnej tarczy obronnej naszej skóry, a mianowicie tworzy płaszcz hydrolipidowy. I właśnie dzięki temu nasza skóra jest chroniona przed negatywnym wpływem szkodliwych warunków atmosferycznych, promieniowaniem ultrafioletowym, bakteriami, grzybami i wirusami.

Każdy kto posiada cerę tłustą może się cieszyć super ochroną przed właśnie tymi wszystkimi destrukcyjnymi czynnikami.

Cera tłusta – Charakterystyka

Jak ze wszystkim w przyrodzie tak i w tym przypadku chodzi o zachowanie względnej równowagi. Najbardziej problem ten jest nasilony w środkowej części twarzy, czyli broda, nos i czoło, tworzą tak popularnie zwaną strefę T. Spowodowane jest to największym nagromadzeniem gruczołów łojowych w tym obszarze. Utrzymanie równowagi cery tłustej polega na regularnych zabiegach w Spa nad Bałtykiem oraz na codziennej pielęgnacji.

Ta nadprodukcja łoju może niestety przyczyniać się do pojawiania szeregu problemów. Wieczna zmora tego rodzaju skóry to oczywiście stany zapalne, zatkane pory, nieco ziemisty kolor i widoczne zaskórniki. Za największą bolączkę tego rodzaju cery, jednak trzeba uznać wypryski. Wszyscy zgodnie ich nienawidzą i to bez względu na wiek i płeć.

Cera tłusta – Jak dbać ?

Tutaj nieocenioną wręcz pomoc w walce z tymi właśnie problemami niesie nam nauka. W chwili obecnej mamy bardzo szeroką i łatwo dostępną wiedzę na temat jej pielęgnacji. Dbamy szczególnie o to aby wszystkie etapy pielęgnacji były przeprowadzone regularnie, dokładnie i prawidłowo. Mamy całe, kompletne zestawy do pielęgnacji, ale możemy je również dobierać indywidualnie do naszych potrzeb i upodobań.
 
Jakie kosmetyki wybrać? Nic prostszego – Wybierz się na weekend w spa nad morzem, oprócz nieziemskich zabiegów specjaliści pomogą wybrać indywidualne kosmetyki pod twoją cerę oraz doradzą sekretami których nie przeczytasz w Internecie.

Należy także pamiętać aby absolutnie nie dopuścić do przesuszenia się takiej skóry dlatego, że to nieuchronnie prowadzi do wzmożonej pracy gruczołów łojowych.

Zawsze starannie należy zmyć makijaż, a następnie dokładnie umyć twarz. Dopiero taką oczyszczoną możemy wy tonizować, a kiedy wchłonie nam się tonik, nakładamy odpowiednio dobrany lekki krem.

W preparatach pielęgnacyjnych szukamy właściwości kojących, seboregulujących, antybakteryjnych i nawilżających.Najlepiej i najskuteczniej to oczywiście oddać się w ręce specjalisty w spa nad morzem, który to bezlitośnie wytknie nam wszystkie popełniane do tej pory błędy pielęgnacyjne. W zamian za to wypielęgnuje nam naszą skórę, doradzi i nauczy jak o nią prawidłowo dbać.
 
Kiedy to już doskonale opanujecie całą tę procedurę to będziecie mogli beztrosko się cieszyć ze skóry, która to wolno się starzeje i wyjątkowo skutecznie opiera się drobnym zmarszczkom mimicznym.

Tak więc niemal same plusy, a szczęściarzom posiadającym ten tak niedoceniany dar GRATULUJĘ.