Sprawdź dostępność

Logo Panorama Morska
×
 
2
Dorosłych
Bez dzieci
Dziecko
Dziecko
Dziecko
wybierz

Sprawdź dostępność

Wyczyść
Wybierz date przyjazdu
Blog
2020-06-25 12:17:00

Pękające pięty - najlepszy sposób na popękane pięty!

Popękane pięty – też z tym walczysz? Spa nad morzem prezentujemy domowe sposoby na popękane pięty, jakie brać witaminy na pękające pięty a także jakie są przyczyny pękających pięt.

 

PĘKAJĄCE PIĘTY – PRZYCZYNY

Skóra na piętach jest zdecydowanie grubsza niż w innych partiach ciała, dlatego często dochodzi do jej pękania i rogowacenia. Przyczyn popękanych pięt może być naprawdę sporo, jednak najczęstszą z nich jest po prostu brak nawilżenia. Problem często nie dotyczy jedynie skóry, a podłożem jego jest odwodnienie organizmu – wtedy oprócz zadbania o skórę od zewnątrz, konieczne będzie również picie odpowiedniej ilości wody.

Kolejnym powodem może być nieodpowiednia pielęgnacja i higiena stóp. Są to przede wszystkim:

Źródeł problemu może być jednak zdecydowanie więcej, a ich podłoże może leżeć może w problemach zdrowotnych. Do najczęstszych zalicza się:

 • Otyłość
 • Choroby tarczycy
 • Nieodpowiednia ilość witamin
 • Schorzenia skóry (np. łuszczyca, egzema, AZS)
 • Cukrzyca
 • Przyjmowanie leków rozrzedzających krew
 • Zaburzenia krążenia

 

Jeśli więc pomimo odpowiednego nawilżenia i przestrzegania odpowiednich zasad pielęgnacji i higieny problem pękających pięt nie znika i wciąż nawraca, koniecznie zgłoś się do lekarza pierwszego kontaktu w celu ustalenia przyczyny problemu.

 

DOMOWE SPOSOBY NA POPĘKANE PIĘTY

 

DOMOWE SPOSOBY NA PĘKAJĄCE PIĘTY - SODA NA POPĘKANE PIĘTY

Niezawodny sposób na popękane pięty – soda oczyszczona. Sprawdzony, niezawodny i stosowany od lat przez nasze babcie. Soda oczyszczona usuwa zrogowaciały naskórek szybko i skutecznie – wystarczy raz w tygodniu wykonać kąpiel stóp w wodzie z sodą oczyszczoną:

 1. Do miski wlewamy ciepłą wodę
 2. Wsypujemy do miski dwie łyżki sody oczyszczonej oraz dwie łyżki soli
 3. Dokładnie mieszamy składniki z wodą
 4. Włóż stopy do miski i mocz je w miksturze przez 15 minut
 5. Na koniec zetrzyj zrogowaciały naskórek z pięt

 

Efekty widoczne będą od razu, a regularnie stosowany skutecznie pomoże Ci się pozbyć uciążliwego problemu popękanych pięt.

 

SPOSÓB NA PĘKAJĄCE PIĘTY - ASPIRYNA NA POPĘKANE PIĘTY

Aspiryna to kolejny, genialny sposób na pękające pięty. Z jej pomocą przyrządzimy specyfik doskonale usuwający suchą skórę z pięt. Aby go przyrządzić, potrzebujemy:

 • 4 tabletek aspiryny
 • 250ml pirytusu salicylowego

Tabletki aspiryny rozpuszczamy w spirytusie. Kiedy się rozpuszczą, zakręcamy pojemnik i odstawiamy do ciemnego i chłodnego pomieszczenia na minimum 3 dni. Po tym czasie specyfik jest gotowy do użycia.

Miksturę używamy wieczorem – nasączamy nią wacik lub gazik, przykładamy do pięty i zabezpieczamy go bandażem, plastrem lub folią spożywczą.  Zostawiamy na całą noc, a rano myjemy stopy i nakładamy krem nawilżający. Stosujemy codziennie przez 2 tygodnie. Efekt gwarantowany!

 

Pękające pięty – witaminy jako sposób na popękane pięty

Dieta bogata w witaminy ma kluczową rolę w procesie regeneracji popękanej skóry pięt. Aby zwalczyć problem, oprócz zewnętrznych zabiegów, powinniśmy dostarczać organizmowi także niezbędnych witamin:

 • Witaminę A – jest odpowiedzialna za kondycję skóry
 • Witaminę B – wspiera pracę nerwów i przyśpieszy odbudowę naskórka
 • Witaminę C – uelastycznia skórę
 • Witamina E – odbudowuje i regeneruje skórę
 • Cynk – wspiera gojenie ran

 

Składniki te znajdziemy w takich produktach, jak:

 

CO NA PĘKAJĄCE PIĘTY? NIE BAGATELIZUJ PROBLEMU

Po zastosowaniu powyższych metod zapomnisz o problemie popękanych pięt. Zapytaj także w spa nad morzem o zabiegi, które pomogą nawilżyć Twoje stopy. Jeśli mimo wszystko problem pękających stóp nie znika, skonsultuj się z lekarzem w celu zdiagnozowania przyczyny problemu.

Podobał Ci się artykuł? Podaj dalej i udostępnij