Sprawdź dostępność

Logo Panorama Morska
×
 
2
Dorosłych
Bez dzieci
Dziecko
Dziecko
Dziecko
wybierz

Sprawdź dostępność

Wyczyść
Wybierz date przyjazdu
Blog
2021-03-11 09:00:00

Krem do twarzy – Jak prawidłowo nakładać krem na twarz?

Krem do twarzy – Jak zacząć dbać o naszą cerę?

Taka wydawałoby się banalna sprawa, jednak spędza sen z powiek wielu z nas. Najistotniejszą sprawą jest oczywiście dobór odpowiedniego preparatu pielęgnacyjnego, dostosowanego indywidualnie do naszych potrzeb i oczekiwań. Tutaj należy zdać się na profesjonalne doradztwo kosmetologa, specjalisty ze spa nad morzem lub dermatologa - żeby inwestycja przyniosła najbardziej spektakularne efekty i najzwyczajniej w świecie się opłaciła.
Jest jednak kilka twardych zasad, które obowiązują każdego bez wyjątku i to bez względu na wiek i rodzaj cery. Do najistotniejszych należy tu z pewnością fakt:
 
1.Zawsze nakładamy krem na wcześniej dokładnie oczyszczoną i umytą twarz.
 
Używaj peelingów oraz maseczek nawilżających pod swój rodzaj skóry.
 
2.Jednak jeszcze trzymajcie się z dala od słoiczka z kremem, ponieważ teraz jest czas na tonizację. Bagatelizowaną i często pomijaną, ale bardzo istotną.
 
To właśnie tylko i wyłącznie tonik przygotowuje naszą skórę do przyjęcia wszystkich drogocennych składników kremu. Dzięki temu zmiękczymy naskórek i przywrócimy prawidłowe PH skóry, znacząco zwiększając absorbcję preparatu pielęgnacyjnego.

Krem nawilżający do twarzy – Prawidłowe stosowanie kremu.

To tyle w kwestii odpowiednich przygotowań, teraz możemy dopiero odkręcić nasz magiczny preparat. Przestrzegając zasady, że nie ilość, a jakość kosmetyku ratuje naszą skórę. Dobrej jakości kosmetyki nie będą kosztowały grosze, ale dla porządnych efektów warto się zaopatrzyć w droższe produkty.

Żeby jednak nie przepłacić, należy się doradzić jakich firm unikać oraz składników. Dobrą osobą która nam doradzi, może być przyjaciółka która testowała większą ilość marek kosmetyków – ale czy na pewno? Natomiast my polecamy rozmowę z wykwalifikowaną personą Spa nad Bałtykiem.

Dowiesz się, jak powinna wyglądać codzienna pielęgnacja twarzy, przy twoim rodzaju skóry.
  • Zbyt duża porcja sprawi, że nasza skóra tego wszystkiego nie wchłonie. Stanie się lepka i będą się przyklejały do niej różnego rodzaju zanieczyszczenia zatykając nasze pory i przyczyniają się do szeregu innych problemów .
  • Należy aplikować naprawdę niewielką ilość i delikatnie ją rozprowadzić opuszkami palców na całej twarzy nie pomijając żadnego jej fragmentu.
  • Następnie bardziej zdecydowanymi ruchami delikatnie rozcieramy krem, a następni go wklepujemy w naszą skórę, zwiększając jego przyswajanie.
To tylko technika, a obecny wybór produktów na rynku jest oszałamiający. Tutaj należy podkreślić, że nie ma jednego, cudownego ideału uleczającego wszystkie nasze bolączki.

Krem z filtrem do twarzy – Pielęgnuj skórę w noc i dzień.

Wszystkie nasze kosmetyki do pielęgnacji od czasu do czasu należy zmieniać . Tylko to gwarantuje różnorodność składników odżywczych i zaspokojenie wszystkich potrzeb naszej skóry.
Nie oczekujcie też ekspresowych i zdumiewających efektów od razu, widoczną poprawę będziecie w stanie dostrzec dopiero po około czterech tygodniach stosowania.
 
Jeśli pragniemy przyspieszonej formy regeneracji naszej skóry, możemy pomóc sobie dodatkowymi masażami, maseczkami, olejkami do twarzy itp. i wyjechać na weekend w spa nad morzem.

Wracając o różnorodność składników - warto podzielić pielęgnację twarzy na dzienną i nocną, by utrzymać równowagę potrzeb skóry.
  • Nocą nasza skóra wydala z organizmu toksyny, dlatego też często stosowane tłuste kosmetyki, uniemożliwiają jej prawidłową pracę i spowalniają wymianę gazową. Możemy wzbogacić naszą pielęgnację jeszcze o odpowiednie serum. Skóra nocą się regeneruje i doskonale wchłania potrzebne jej składniki.
  • Pielęgnacja na dzień to przygotowanie naszej cery do walki z negatywnym wpływem czynników zewnętrznych i promieniowaniem UV. Tutaj należy szczególnie się nastawić, aby w kremie były składniki nawilżające i działające antyoksydacyjnie. W ciągu dnia bardziej intensywnie pracują nasze gruczoły łojowe, dlatego też konsystencja kosmetyku powinna być lekka i nie obciążać naszej skóry. Jeżeli jeszcze dodatkowo robimy sobie makijaż to już wiemy, że nie należy przesadzać z ilością.
Wszystkie nasze kosmetyki do pielęgnacji od czasu do czasu należy zmieniać . Tylko to gwarantuje różnorodność składników odżywczych i zaspokojenie wszystkich potrzeb naszej skóry.

Być może nigdy się nie zastanawiałeś, jak nakładać krem na twarz – w końcu wydaje się to oczywiste. Ale dzięki kilku naszym wskazówkom, na pewno stan twojej skóry się polepszy. Warto tutaj jeszcze pamiętać o regularnym wykonywaniu peelingu. Poprawia to nie tylko przyswajanie kremu, ale również znacząco poprawia kondycję naszej skóry.
Przy wyborze nigdy nie kierujmy się wiekiem, tylko i wyłącznie potrzebami naszej skóry. To nie metryka decyduje o jej potrzebach, ale genetyka, styl życia i pielęgnacja.
Zaopatrzeni już w odpowiednie preparaty i umiejętności, ruszamy do działania. Walczymy o gładką, promienną twarz i jeszcze łaskawie pozwolimy całemu światu podziwiać efekty naszego działania.