Sprawdź dostępność

Logo Panorama Morska
×
 
2
Dorosłych
Bez dzieci
Dziecko
Dziecko
Dziecko
wybierz

Sprawdź dostępność

Wyczyść
Wybierz date przyjazdu
Blog
2023-11-30 10:26:00

Manicure japoński - co to jest i jak go zrobić?

Piękne, zdrowe i mocne paznokcie są marzeniem wielu z nas. Niecierpliwi idą na skróty i fundują sobie utwardzony  przy pomocy lampy UV zamiennik. Jeżeli jednak marzy wam się naturalny i zdrowy blask to gorąco polecam manicure japoński. I nie jest to jakaś skomplikowana, dalekowschodnia i trudnodostępna metoda.   To idealny sposób dla wszystkich szukających w pielęgnacji naturalnych składników. Wprowadzony już ponad 400 lat temu przez japońskie arystokratki  i niezmiennie skuteczny i z powodzeniem stosowany do tej pory.

Manicure japoński – dla kogo jest polecany?

Dla kogo szczególnie jest polecany? Dla wszystkich, którzy już mają dosyć swoich kruchych, łamliwych, rozdwajających i ledwo wystających poza opuszek palca  płytek. Jest to również doskonała regeneracja zmęczonych paznokci po częstym malowaniu, czy tez manicure hybrydowym. Nie należy jednak go wykonywać bezpośrednio po zdjęciu hybryd dlatego, że płytka paznokciowa może być zbyt cienka.


Manicure japoński - co to jest?

Najważniejszą zaletą tego zabiegu jest dogłębna regeneracja naszych zniszczonych paznokci. Zawdzięczamy to bogactwu naturalnych składników, które to głęboko wnikają w strukturę płytki.  Przede wszystkim keratyna, która  jest podstawowym budulcem paznokci. Problemem likwidacji ich kruchości i łamliwości zajmuje się pyłek pszczeli. A  aby prawidłowo rosły wspomagają je witaminy A, E, H oraz B5. Za ich odżywienie i wnikanie w głąb płytki witamin odpowiada krzemionka z Morza Japońskiego. To wszystko tylko po to, aby poprawić kondycję oraz wygląd płytki paznokciowej, przyspieszyć jej regenerację, intensywnie ją odżywić i nawilżyć. Wygładza bruzdowatą płytkę nadając jej lśniący blask różowej perły.

 

Manicure japoński – czy możesz go wykonywać?

Ważną informacją jest fakt, że jest to zabieg polecany również mężczyznom. Jak i jako jeden i z tak już mocno ograniczonej puli zabiegowej można go bezpiecznie polecić kobietom w ciąży. Przeciwwskazaniem do jego wykonania są różnego rodzaju infekcje i stany zapalne w obrębie dłoni. Jedyne ograniczenie to takie, że bezpośrednio po wykonaniu manicure japońskiego nie powinno się malować paznokci lakierem, ani też wykonywać manicure hybrydowego. Należy odczekać kilka dni, ponieważ płytka jest zbyt natłuszczona co uniemożliwi prawidłową aplikację lakieru i znacznie ograniczy jego przyczepność.

 

Manicure japoński – jak go zrobić?

Bardzo ważne jest to, aby zabieg ten był wykonany prawidłowo. Tylko to gwarantuje jego efekt i bezpieczeństwo. Warto się wybrać na tego rodzaju ratunek paznokciom do profesjonalisty np. podczas wczasów nad morzem  można się skusić  na tego rodzaju zabieg SPA. Będzie to z pewnością miła pamiątka z wyjazdu. Nieprawidłowo wykonany może osłabić  lub też zniszczyć płytkę. Systematyczne korzystanie z tego zabiegu pozwoli na pełna regenerację naszych paznokci.

 

Manicure japoński - jak zrobić krok po kroku

Poszczególne etapy wykonania tego zabiegu są stałe i bardzo ważne jest zachowanie ich kolejności. Pierwszą czynnością jest nadanie paznokciom prawidłowego kształtu i odsunięcie skórek. Następnie oczyszczamy i matujemy płytkę specjalnym pilnikiem. Dopiero na tak przygotowaną nakładamy i wmasowujemy pastę zawierającą krzemionkę z morza japońskiego, pyłek pszczeli oraz witaminy. Tutaj najbardziej istotna jest precyzyjna i dokładna aplikacja pasty. Dzięki polerowaniu nasze paznokcie odzyskują zdrowy połysk i blask.

Pamiętajcie, że należy wykonać co najmniej kilka zabiegów, aby efekt był trwały i zadowalający.  I co najważniejsze, że o ich uroku nie zawsze  świadczy kolorowy lakier i deszcz ozdób na płytce tylko zdrowy i lśniący połysk. A to wszystko tylko po to, abyśmy bez skrępowania i poczucia wstydu mogli je prezentować światu.