Sprawdź dostępność

Logo Panorama Morska
×
 
2
Dorosłych
Bez dzieci
Dziecko
Dziecko
Dziecko
wybierz

Sprawdź dostępność

Wyczyść
Wybierz date przyjazdu
Blog
2023-06-01 09:59:00

Depilacja bikini w domu - którą metodę wybrać?

Zbliża się lato, a Ty szykując się na wczasy nad morzem marzysz o gładkiej i aksamitnej skórze? Depilacja nóg, nie przysparza nam tyle trudu co depilacja bikini. Linia bikini nie jest łatwym obszarem do usuwania zbędnego owłosienia. Skóra w tym miejscu bywa wrażliwa, delikatna i skłonna do podrażnień. Próbując uporać się z niechcianym owłosieniem sięgamy po wosk, pastę cukrową, kremy do depilacji, czy też klasyczną maszynkę do golenia. Warto jednak pamiętać, że nieodpowiednio wykonany zabieg depilacji bikini może wywołać pojawienie się krostek i wrastających włosków. Bez obaw gdyż, nie jesteśmy jednak same w tej walce z niechcianym owłosieniem. Bezustannie pojawiające się nowe metody pozwalają rozwiązać nasz kłopot i wybrać idealne rozwiązanie dla każdej z nas.
 

Depilacja bikini w domu – jaką metodę wybrać?

 No cóż metod jest wiele jednak możemy je podzielić na kilka kategorii. Która z nich zostanie waszą ulubioną zadecydujecie same. Każda z nich ma swoje wady i zalety. Trwałość i skuteczność również mają różną. Testujcie i wybierajcie sposób, który to sprawi, że wasze ciało będzie idealnie gładkie, jędrne, a głębokość wycięcia bikini nie będzie stanowiła żadnego problemu.

1 . Jedna z najczęściej wybieranych metod, która dla wielu z nas była pierwszą po jaką sięgałyśmy to maszynka do golenia. Jest to metoda najprostsza i najłatwiej dostępna jednak nie pozbawiona wad.  Do najistotniejszych zaliczyć możemy oczywiście trwałość tego zabiegu. Choć ten sposób jest całkowicie bezbolesny to w większości przypadków po dwóch dniach włoski są przyczyną powstawania licznych i mało estetycznych krostek.  Jednak pomimo tych pewnych niedogodności pozostanie tą  ostatnią deską ratunku w sytuacjach trudnych i podbramkowych.

2. Do metod bezbolesnych zaliczyć możemy również depilację chemiczną. Tutaj producenci oferują nam kremy, pianki i żele, które to niszczą  włosy  zaburzając ich strukturę. Jest to doskonały sposób dla wszystkich wrażliwców źle znoszących tradycyjne golenie. Warto jednak przed samym zabiegiem sprawdzić czy aby to nie jesteśmy uczulone na preparat. Do wad tego sposobu bez wątpienia możemy zaliczyć trwałość  jego działania i niestety dosyć specyficzny zapach.

3. Teraz jest czas na szarpanie i wyrywanie, czyli depilację woskiem, pastą cukrową czy też depilatorem. Metoda ta jest  bez wątpienia skuteczna jednak bolesna i opłacona morzem łez. Trwałość kilkutygodniowa i nie przeznaczona dla każdego. Ważne aby ciało było dobrze przygotowane przed zabiegiem. Koniecznie kilka dni wcześniej należy wykonać peeling i zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry. To tylko w ten sposób zagwarantujesz sobie lepszą i bardziej dokładną depilację i zminimalizujesz ryzyko wrastania włosków.

4. Do najskuteczniejszych i najtrwalszych metod musimy zaliczyć depilację laserową  i IPL. Obie metody światłem niszczą cebulkę włosa. W tym przypadku należy jednak pamiętać, że wymagają one serii zabiegów, a jest to uwarunkowane faktem, że włosy mają różne fazy wzrostu. Jest to najdroższa metoda ale i też najdłużej zapewnia nam spokój. 
 

Depilacja bikini w domu - jak przygotować skórę?

Przed wykonaniem zabiegu usuwania włosków z ciała – także z linii bikini, warto kilka dni wcześniej wykonać peeling. Podczas peelingu usuniemy zbędny, zrogowaciały naskórek, a nasza skóra pozostanie gładka, dzięki czemu swobodniej uda nam się usunąć z niej włoski. Wykonanie tego zabiegu przyczyni się też do zminimalizowania ryzyka wrastania włosków w skórę, co w okolicy bikini bywa dość częstym problemem. Alternatywą dla wykonywania peelingu mogą być rękawice lub myjki złuszczające zrogowaciały naskórek. Przy ich regularnym stosowaniu problem wrastających włosków szybko zniknie. Nie zapominajmy również o odżywianiu i nawilżaniu naszej skóry, balsamy i olejki idealnie się tutaj sprawdzą. 

Depilacja bikini w domu – rodzaje i style

Tyle metod i dla każdego z pewnością coś się znajdzie. Teraz pozostaje tylko jeszcze zdecydować się na rodzaj depilacji. Czy wybierzemy klasyczną, zgarniającą jedynie te niechciane włosy w okolicach pachwin, czy też idąc w stronę mody  francuskiej zahaczającej jeszcze dodatkowo o wzgórek łonowy zadecydujecie już same. Dla fanek ekstremalnych przygód mamy jeszcze rodzaj brazylijski , który to dodatkowo zahacza o nasze pośladki. A już najbardziej ekstremalnym sposobem jest depilacja w stylu hollywoodzkim. Tutaj pozbywamy się już absolutnie wszystkich włosów. W tym przypadku nie ma pasków i trójkątów tylko i wyłącznie idealna gładkość. Mamy metody i obowiązujące style. Wybierzcie ten idealny i najbardziej dopasowany do swoich potrzeb.
 

Depilacja bikini w domu – dla każdego

Coraz częściej po depilację bikini sięgają  również panowie. I bardzo dobrze, że już nie tylko kobiety  dbają o estetykę swoich miejsc intymnych. Sposoby i ich efekty są takie same jak u kobiet. Jednak nie zapominajmy o tym, że najważniejszy jest tylko i wyłącznie nasz komfort. Depilacja bikini już od dawna nie jest zabiegiem wykonywanym tylko i wyłącznie w gorącym czasie letnim, ponieważ  są to zasady obowiązujące nieustannie w ciągu całego roku. Wakacje to stanowczo nie jest już czas na eksperymenty ze sposobami depilacji, to czas w którym wybieramy dla siebie sprawdzoną i pewną metodę. Wtedy już wiemy jak nasza skóra na nią reaguje i jakich efektów możemy się spodziewać. Wiec jeśli rezerwujesz już wakacyjny pobyt w hotelu nad morzem, przygotuj się i poznaj metody depilacji nieco wcześniej niż kilka dni przed wyjazdem.