Sprawdź dostępność

Logo Panorama Morska
×
 
2
Dorosłych
Bez dzieci
Dziecko
Dziecko
Dziecko
wybierz

Sprawdź dostępność

Wyczyść
Wybierz date przyjazdu
Blog
2020-02-20 12:33:00

Olej kokosowy na włosy - efekty Cię zaskoczą! Jak stosować?

Olej kokosowy do włosów to hit wśród blogerek i gwiazd. Czemu zawdzięcza taką sławę? Jak stosować olej kokosowy na włosy i jakie są tego efekty? Jak go nakładać? Jaki olej kokosowy na włosy wybrać? Podpowiadamy.

 

OLEJ KOKOSOWY NA WŁOSY – DOMOWE SPA, KTÓRE DZIAŁA CUDA!

Niestety, na genetykę nie mamy wpływu – nie wybieramy koloru i struktury naszych włosów. Ponadto, nawet rodząc się pięknymi włosami, nieustannie narażamy je na szkodliwy wpływ promieniowania UV, wiatr, mróz, zanieczyszczone powietrze, farbowanie, suszenie i prostowanie oraz negatywny wpływ preparatów do ich stylizacji. W efekcie włosy stają się łamliwe, przesuszone, osłabione i zaczynają nam się puszyć.  O ile jednak na jedne włosy podziałają magiczne i drogie specyfiki, tak innych włosów nie jest w stanie naprawić żadna maska z super właściwościami. Jest jednak coś magicznego i wyjątkowego – to właśnie olej kokosowy na włosy. Spokojnie, nie musisz jechać do spa nad morzem w Filipinach, aby go otrzymać! Wystarczy, że… udasz się do sklepu!

 

DLACZEGO WARTO STOSOWAĆ OLEJ KOKOSOWY DO WŁOSÓW?

Olej kokosowy do włosów ma wiele zalet. Przede wszystkim:

 • każdy może go używać
 • nie zniszczy włosów
 • jest naturalny
 • jego cena jest zazwyczaj niska
 • dostaniemy go niemal w każdej drogerii

 

OLEJ KOKOSOWY – RAFINOWANY CZY NIERAFINOWANY?

Podczas wyboru oleju kokosowego natkniemy się na dwa wyrażenia – olej kokosowy rafinowany oraz olej kokosowy nierafinowany. Jaka jest różnica?

Olej kokosowy nierafinowany – został pozyskany w sposób mechaniczny, bez podgrzewania

Olej kokosowy rafinowany – został podgrzany do wysokiej temperatury.

Jaka jest różnica między tymi rodzajami oleju kokosowego?

Krótko mówiąc – rafinowany olej kokosowy nie posiada składników, które są odpowiedzialne za jego właściwości regeneracyjne. Do pielęgnacji ciała i włosów należy więc stosować olej kokosowy nierafinowany – poznasz go po wyższej cenie, krótszym terminie przydatności oraz charakterystycznym smaku i zapach.

 

OLEJ KOKOSOWY NA WŁOSY – BOMBA WITAMINOWA!

Olej kokosowy jest naturalnym kosmetykiem, pozbawionym szkodliwych substancji chemicznych.  Jego skład to:

JAK STOSOWAĆ OLEJ KOKOSOWY NA WŁOSY?

I tutaj najbardziej skuteczna metoda to oczywiście olejowanie włosów. Olej kokosowy łatwo się rozsmarowuje, a dodatkowo ma wyjątkowo przyjemny zapach. Jak olejować włosy krok po kroku:

 1. Olej kokosowy warto delikatnie podgrzać przed aplikacją co w znacznym stopniu ułatwi jego wchłanianie, a nałożony na wilgotne włosy będzie łatwiejszy do zmycia. 
 2. Po nałożeniu należy owinąć głowę i pozostawić na co najmniej godzinę, a najlepiej na całą noc.
 3. Spłukujemy olej ciepłą wodą a następnie myjemy włosy jak zwykle.

 

OLEJ KOKOSOWY NA WŁOSY – EFEKTY JAK PO DROGICH KOSMETYKACH!

Na spektakularne efekty trzeba będzie trochę poczekać , jednak pierwsze zmiany zauważymy już po pierwszym użyciu. Nasze włosy staną się:

 • błyszczące
 • gładkie
 • nawilżone

 Olej kokosowy domyka łuski włosa dzięki czemu wygładza jego strukturę. Jego regeneracyjne i odżywcze działanie sprawi, że odzyskamy zdrowe, wypielęgnowane włosy. Ponadto włosy zyskają naturalną ochronę  przed  szkodliwym wpływem promieniowania UV, wysoką temperaturą, mrozem i wiatrem.

 

Podobał Ci się artykuł? Podaj dalej i udostępnij