Sprawdź dostępność

Logo Panorama Morska
×
 
2
Dorosłych
Bez dzieci
Dziecko
Dziecko
Dziecko
wybierz

Sprawdź dostępność

Wyczyść
Wybierz date przyjazdu
Blog
2023-10-26 14:45:00

Serum z kwasem hialuronowym - jak stosować? Co dobrego robi dla naszej cery?

Każdy z nas marzy o pięknej, nawilżonej i lśniącej skórze, oczywiście, że najszybszy efekt dają filtry w aparatach i programy do obrabiania zdjęć, jednak jak się okazuje możemy to mieć naprawdę w rzeczywistości, a najprostszą drogą do osiągnięcia takiego celu jest bez wątpienia serum z kwasem hialuronowym.
 

Serum z kwasem hialuronowym - co to jest?

     Nie trzeba być maniakiem pielęgnacji, aby wiedzieć o istnieniu kwasu hialuronowego. Substancja ta przewija się często nie tylko w kwestii dbania o urodę ale także w kontekście naszego zdrowia. Dzieje się tak z prostej przyczyny, ponieważ kwas hialuronowy naturalnie występuje w naszym ciele. Znajdziemy go nie tylko w skórze, chociaż tam jest go najwięcej, ale to dzięki niemu nasze stawy dobrze pracują. Po za tym jest elementem składowym płynów ustrojowych, tkanki łącznej, naczyń krwionośnych i ciała szklistego naszego oka. Jednak tym razem poruszymy jedynie temat jego najbardziej skoncentrowanej formy w kontekście pielęgnacyjnym, czyli SERUM.

 

Serum z kwasem hialuronowym - jak powstaje?

W dzisiejszych czasach już nie cierpi żadne zwierzę, żeby móc wyprodukować ten tak drogocenny dla naszej skóry specyfik. Teraz jego produkcją zajmuje się specjalny szczep bakterii Streptococcus. Pozyskiwany w ten sposób kwas hialuronowy jest bezpieczny i nie alergizuje, a my nie musimy mieć wyrzutów sumienia, że jakieś zwierzę ucierpiało w imię naszego piękna
 

Serum z kwasem hialuronowym –  co dobrego robi dla naszej cery?

Najważniejszą zaletą takiego produktu, jest bezapelacyjnie jego dobroczynny wpływ na skórę w każdym wieku i na każdy rodzaj cery, nawet te bardzo wrażliwe znajdą w nim ukojenie, ponieważ jest to substancja naturalnie występującą w naszej skórze.

Przede wszystkim odpowiada za jej:

  • nawodnienie
  • sprężystość
  • elastyczność
  • redukuje głębokość zmarszczek
  • kojąco wpływa na podrażnienia
  • przyspiesza gojenie się ran

 Za tą magiczną moc kwasu hialuronowego odpowiadają jego właściwości higroskopijne. Jako humektant doskonale wiąże i zatrzymuje cząsteczki wody w naszej skórze. Coś co spodoba się wszystkim niedowiarkom to fakt, że efekt po zastosowaniu serum będziemy widzieli od razu. Skóra będzie lepiej nawilżona, delikatniejsza i rozświetlona, jak po wyjściu z najlepszego zabiegu SPA w  hotelowym spa nad morzem. Przy dłuższym stosowaniu zyskujemy dodatkowo ochronę przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych, a jego dobroczynny wpływ na tworzenie się włókien kolagenowych sprawi, że nasza skóra staje się bardziej jędrna.
 

Serum z kwasem hialuronowym - jakie wybrać?

Jeżeli już uświadomimy sobie, że musimy to serum mieć, to warto jeszcze znać kilka istotnych szczegółów na co tak naprawdę warto zwrócić uwagę przy jego wyborze.  Jeżeli chodzi o stężenie to wystarczy jedynie 2% tego magicznego składnika aby zadziałało. Jego moc zostanie jeszcze zwiększona jeżeli w składzie doszukamy się dodatkowo:

  • skwalenu
  • witaminy B5
  • ceramidów

 Wyjątkowo istotne jest to jaki rodzaj cząsteczek znajdziemy w tym serum. Tutaj ma znaczenie wielkość cząsteczek, ponieważ to od nich zależą właściwości preparatu.

W gąszczu propozycji różnych marek warto sięgnąć po te sprawdzone, nie koniecznie reklamowane przez wielkie gwiazdy. Szukajmy dobrego składu i sprawdzonego producenta, aby otrzymać dokładnie to na czym nam najbardziej zależy. 

Jeżeli Twoja skóra jest narażona na niekorzystny wpływ czynników atmosferycznych lub pracujesz w klimatyzowanych pomieszczeniach to szukaj serum z wielkocząsteczkowym kwasem hialuronowym. Będzie on doskonale chronił skórę przed utratą wody.

Jeżeli chcesz zabłysnąć doskonałą cerą w towarzystwie to koniecznie nałóż średnicząsteczkowy kwas. Doskonale wypełni zmarszczki i będzie działał cuda na twarzy. Efekt krótki, ale spektakularny, a po północy to już wszyscy i tak pięknie wyglądają.

Jednak jeżeli Twoim największym zmartwieniem jest sucha skóra, to tutaj najlepiej sprawdzą się najmniejsze cząsteczki, a w połączeniu z wielkocząsteczkowym kwasem hialuronowym mamy już ideał. Nawodnią głębokie warstwy skóry, a dodatkowo już nie pozwolą na utratę tego nawilżenia.
 

Serum z kwasem hialuronowy – jak stosować?

Bardzo ważna jest również sama aplikacja serum, a mianowicie aplikujemy go na  świeżo wytonizowaną i jeszcze lekko wilgotna skórę. Wmasowujemy i koniecznie nakładamy krem, ponieważ kwas hialuronowy doskonale potęguje wnikanie w skórę składników aktywnych. Samo serum może zadziałać nawet przesuszająco tylko i wyłącznie w połączeniu z okluzyjną warstwą kremu możemy delektować się jego dobroczynnym wpływem na naszą skórę.

Pamiętajcie, że  serum z kwasem hialuronowym to nie jest samotny żeglarz, spełnia się w roli tylko i wyłącznie w połączeniu z odpowiednio dobranym do potrzeb naszej cery kremem. Nie zwlekaj z wprowadzeniem tego kosmetyku do swojej codziennej pielęgnacji!