Sprawdź dostępność

Logo Panorama Morska
×
 
2
Dorosłych
Bez dzieci
Dziecko
Dziecko
Dziecko
wybierz

Sprawdź dostępność

Wyczyść
Wybierz date przyjazdu
Blog
2019-10-03 13:03:00

Jak zrobić idealne brwi? Sprawdzone sposoby na piękne brwi!

Brwi to oprawa oczu, ale nie tylko – przede wszystkim są one dopełnieniem całej twarzy, dodają jej charakteru i mają ogromny wpływ na wygląd człowieka. Ta sama kobieta zupełnie inaczej będzie wyglądała z cienkimi i jasnymi brwiami, niż kiedy byłyby one grube i ciemne.

 

Jak widać, nie należy przesadzić z grubością brwi ani w jedną, ani w drugą stronę

  • Zbyt grube brwi – postarzają, dodają wulgarności, odciągają uwagę od reszty twarzy, często powodują efekt „męskiej twarzy”
  • Zbyt cienkie brwi – „giną” na twarzy, powodują „efekt zdziwienia”. Przede wszystkim moda na wyskubane i cienkie brwi już dawno minęła

 

O tym jednak, jak ważny jest wygląd brwi, przekonamy się dopiero wtedy, gdy wykonamy eksperyment i wyobrazimy sobie, jak wyglądałby człowiek bez brwi:

Nie ulega więc wątpliwości, że brwi trzeba pielęgnować. Musimy o nie dbać, aby były gęste i zdrowe, dzięki temu  będą piękną ozdobą naszej twarzy. Co możemy zrobić, aby zadbać o brwi?

 

 

IDEALNY KSZTAŁT BRWI – JAK WYREGULOWAĆ BRWI?

Przede wszystkim należy zadbać o poprawną depilację brwi. Decydując się na depilację brwi na własną rękę, warto posiłkować się schematem, który umożliwia nam nadanie brwiom idealnego kształtu. Do wyznaczenia idealnych proporcji brwi będzie nam potrzebny patyczek bądź kredka – przykładamy ją do brwi w następujący sposób:

 

1 – Początek brwi powinien rozpoczynać się tam, gdzie kończy się nasze nozdrze

2 – Grzbiet brwi powinien znajdować się w 2/3 długości brwi

3 – koniec brwi wyznaczy nam patyczek przyłożony równocześnie do naszego nozdrza oraz do końca naszego oka

 

Sprawdzonym trikiem jest wzięcie ciepłej kąpieli przed zabiegiem depilacji brwi – w efekcie pory się rozszerzają, a sam zabieg jest mniej bolesny i łatwiejszy.

 

Jeśli nie potrafimy tego robić samodzielnie i pęseta nie współpracuje z naszą dłonią, lepiej udajmy się do specjalisty – możemy bowiem zrobić sobie więcej krzywdy niż pożytku. Co prawda brwi odrosną, jednak im częściej włosek jest wyrywany, tym rzadziej odrasta, w efekcie brwi stają się z czasem rzadsze a włoski wolniej odrastają. Polecamy specjalistów pracujących w naszym SPA nad morzem, którzy wykonają zabieg depilacji brwi.

 

 

PIELĘGNACJA BRWI – JAK DBAĆ O BRWI?

Oprócz depilacji, ważna jest też sama pielęgnacja brwi – w drogeriach kupić możemy do tego celu odpowiednie kosmetyki. Sprawdzonym sposobem na piękne brwi jest olejek rycynowy, który:

 

 

Powinniśmy stosować także:

  • preparaty z witaminami i minerałami
  • Olejek kokosowy
  • Olej arganowy
  • Oliwę z oliwek

 

MAKIJAŻ BRWI – JAK MALOWAĆ BRWI?

Ostatnim, najprzyjemniejszym elementem dbania o piękne brwi jest odpowiedni makijaż. Powinnyśmy pamiętać, żeby nie przesadzić z makijażem brwi – „przerysowane” brwi wyglądają po prostu sztucznie. Należy także odpowiednio dobrać kolor kosmetyków do makijażu brwi w zależności od tego, jaki mamy kolor włosów:

  • zbyt ciemne brwi u blondynki będą za bardzo rzucać się w oczy
  • jasne brwi u brunetki zginą na jej twarzy

 

Przy makijażu brwi warto zapytać o to kosmetyczkę i poprosić ją o poinstruowanie jak poprawnie wykonać makijaż brwi w taki sposób, by nie działał on niekorzystnie na nasz wygląd. Pomoże nam także ona w doborze idealnego kosmetyku do makijażu brwi:

  • Bardzo rzadkie i mało widoczne brwi – możemy kupić kredkę do brwi, która pomoże wykonać niezwykle precyzyjny makijaż brwi
  • Brwi, które wymagają jedynie podkreślenia – wystarczy cień do brwi, który jedynie lekko je podkreśli

Jeśli jednak jesteśmy na co dzień zapracowane i nie mamy czasu na malowanie brwi każdego dnia, możemy zdecydować się zafarbowanie brwi henną. Można go wykonać samodzielnie w domu, jednak jest to dość ryzykowne – możemy dobrać nieodpowiedni kolor henny do naszej urody, a także uzyskać sztuczny efekt lub pominąć włoski podczas farbowania. Jeśli więc decydujemy się na zafarbowanie brwi henną, w tym celu udajmy się do salonu kosmetycznego. Polecamy zabieg w naszym SPA nad morzem – nasi specjaliści dobiorą dla Ciebie odpowiedni kolor oraz profesjonalnie nałożą kosmetyk na brwi.

 

Piękne i zadbane brwi gwarantują, że Twoje spojrzenie będzie jeszcze bardziej uwodzicielskie niż dotychczas.

Podobał Ci się artykuł? Podaj dalej i udostępnij