Sprawdź dostępność

Logo Panorama Morska
×
 
2
Dorosłych
Bez dzieci
Dziecko
Dziecko
Dziecko
wybierz

Sprawdź dostępność

Wyczyść
Wybierz date przyjazdu
Blog
2019-08-29 15:07:00

Klimat morski - zbawienny wpływ klimatu i wody morskiej na zdrowie!

Klimat morski - na jego drobroczynne działanie skłąda sie zarowno woda morska jak i jod. Wpływ wody morskiej i klimatu nadmorskiego znane jest od wieków - Morze Bałtyckie to ulubione miejsce na wypoczynek. Nie od dziś wiadomo, że wakacje nad morzem to nie tylko udany przepis na wypoczynek, ale także okazja, aby poprawić swoje zdrowie – zarówno psychiczne, jak i fizyczne! Jakie działanie ma polski Bałtyk i nadmorskie powietrze, o tym mowa w dzisiejszym artykule.

 

KLIMAT MORSKI A ZDROWIE PSYCHICZNE

Morze oddziałuje nie tylko na nasze zdrowie fizyczne – wczasy nad morzem świetnie oddziałują także na naszą psychikę:

 

 

Amerykańscy badacze udowodnili, że osoby żyjące nad morzem charakteryzują się niższym poziomem lęku i objawów świadczących o zaburzeniach nastroju niż mieszkańcy innych terenów  - w tym osób żyjących w lasach czy parkach. Świadczy to o tym, że morze naprawdę ma zbawienny wpływ na naszą psychikę, a pobyt nad nim polecany jest osobom przemęczonym i narażonym na co dzień na stres.

 

 

WPŁYW WODY MORSKIEJ NA ZDROWIE

Sam Bałtyk również posiada właściwości lecznicze i wpływa na nasze zdrowie. W jaki sposób?

 

 

Woda morska pozytywnie wpływa także na wygląd oraz kondycję naszej skóry. W jaki sposób?

 

WPŁYW JODU NA ORGANIZM

Jednym z głównych powodów, dla których Bałtyk uznawany jest za świetne miejsce podczas rehabilitacji, jest nadmorskie powietrze. Jak wiadomo, zawiera ono bardzo dużo jodu, który ma zbawienny wpływ na nasz organizm. Jak działa na nas naturalna inhalacja nadmorskim powietrzem?

 

 

SPACERY NAD MORZEM - WPŁYW NA ZDROWIE

Sam piasek po piaszczystej plaży jest świetnym odprężeniem dla zmęczonych stóp – nie jest to jednak tylko forma relaksu, ale i terapii! Jakie działanie ma spacer po piaszczystej plaży?

 

 

ZBAWIENNY WPŁYW KLIMATU MORSKIEGO NA ZDROWIE!

Jak widać, każda wizyta nad Bałtykiem to łyk zdrowia, energii i dobrego samopoczucia. Wakacje nad morzem są nie tylko więc okazją do wypoczynku, ale także szansą na zdrowsze życie!

 

Podobał Ci się artykuł? Podaj dalej i udostępnij