Sprawdź dostępność

Logo Panorama Morska
×
 
2
Dorosłych
Bez dzieci
Dziecko
Dziecko
Dziecko
wybierz

Sprawdź dostępność

Wyczyść
Wybierz date przyjazdu
Blog
2023-06-22 15:02:00

Usługi dodatkowe w hotelu - sprawdź z czego możesz skorzystać!

Pobyt w hotelu to nie tylko nocleg i śniadanie. Współczesny rynek hotelarski i turystyczny jest przeogromny i choć wyjazdy, czy to biznesowe, czy w ramach rodzinnych wakacji lub weekendu SPA ze znajomymi, stały się integralną częścią codzienności, to jeszcze nie znaczy, że każdy hotel jest obłożony w stu procentach przez okrągły rok. Klienci  mają w czym wybierać i wyróżnienie się na tle pozostałych obiektów stało się nie lada wyzwaniem. Stąd konieczność nieustannego monitorowania rynku, wdrażania nowych rozwiązań i poszerzania oferty. Hotele, które nie dotrzymają kroku rosnącym wymaganiom i nie będą wprowadzać udogodnień, szybko popadną w zapomnienie.
 

Usługi dodatkowe w hotelu a usługi podstawowe


Trzonem usług świadczonych przez hotel jest oczywiście nocleg i na tę kwestię kładziony jest zwykle największy nacisk. Wiele uwagi poświęca się takim kwestiom, jak komfort odpoczynku, wygodne łóżko, czystość, wystrój sprzyjający odprężeniu.      
 

                Kolejną składową są usługi gastronomiczne (chociaż nie są wymagane w przypadku hoteli o najniższym standardzie). Szanujący się hotelarz, zwłaszcza aspirujący do wyższej kategorii obiektu, musi zapewnić gościom możliwość spożywania posiłków. Spotkamy się z różnymi podejściami: najczęściej w cenie pobytu jest uwzględnione tylko śniadanie w formie bufetu, pozostałe posiłki są już odpłatne. Oczywiście, nawet w Polsce możemy znaleźć opcję o wiele bardziej atrakcyjną, czyli popularne za granicą All Inclusive, oznaczające, że obiekt oferuje nam nie tylko trzy posiłki, ale też nieograniczony dostęp do różnego rodzaju przekąsek, a także napoje oraz wybrane alkohole i drinki. Wszystko bez limitów i dodatkowych opłat! Warto zdecydować się na właśnie taką ofertę, zwłaszcza planując rodzinny wypad nad morze. All inclusive gwarantuje nam bowiem nie tylko pełne brzuchy, ale też bogactwo kulinarne i  możliwość próbowania nowych potraw.

                Na jakie usługi dodatkowe w hotelu możemy liczyć? Lista możliwości jest tak obszerna, że trudno byłoby zawrzeć wszystko w jednym miejscu. Wiele zależy od samego hotelu. Zacznijmy od tego, że dodatkowe usługi w ramach pobytu w hotelu możemy podzielić na dwie kategorie.

 

 

Usługi dodatkowe w hotelu – płatne i bezpłatne

                Część z usług dodatkowych może być dostępna za opłatą, inne wręcz przeciwnie – są darmowe. Zakres obu kategorii zmienia się na przestrzeni czasu niektóre całkowicie „wychodzą z użycia”, nie znajdując zastosowania w nowoczesnym świecie (kto jeszcze korzysta z usługi budzenia w hotelu, mając budzik we własnym telefonie?).

Niektóre z najpopularniejszych usług na przestrzeni ostatnich lat ewoluowały i  z opcji płatnej stały się całkowicie darmowe: tak jest na przykład z dostępem do Internetu. Obecnie każdy szanujący się obiekt daje gościom możliwość bezpłatnego korzystania z połączenia Wifi, choć jeszcze piętnaście czy dwadzieścia lat temu standardem było pobieranie opłat za dostęp do sieci.
 

Usługi dodatkowe w hotelu - darmowe:

Usługi, które są darmowe w niemal każdym hotelu to:
 • dostęp do Internetu
 • korzystanie z telewizora
 • darmowe napoje w pokoju (woda butelkowana, zestaw do kawy i herbaty)
 • wymiana ręczników

Darmowe usługi, które znajdziecie tylko w dobrych obiektach:

 • dostęp do platform streamingowych (na przykład Netflix’a) przez telewizor w pokoju,
 • nieograniczony dostęp do bufetów z przekąskami oraz napojami,
 • codzienne, różnorodne animacje dla dzieci (czytanie bajek, zabawy taneczne, wizyty animatorów, cyrkowców, iluzjonistów)
 • Nieograniczony czasowo dostęp do basenu (lub Aquaparku)
 • eventy i rozrywki dla dorosłych, w tym imprezy przy muzyce na żywo
 • dostęp do siłowni i wstęp na zajęcia sportowe
 • sale zabaw dla dzieci

 

Usługi dodatkowe w hotelu - płatne:

Rodzaj usług dodatkowo płatnych jest zależny od wybranego przez nas obiektu. Każdy hotel może wybrać swoją pule usług, za które będzie pobierał dodatkową opłatę. Do najbardziej popularnych należą:

 • korzystanie z sejfu
 • usługi kosmetyczne i zabiegi SPA
 • dostęp do Strefy Wellness
 • zamówienie wina, tortu lub bukietu kwiatów do pokoju
 • wynajem sali szkoleniowej, konferencyjnej
 • kręgielnia

 

Usługi dodatkowe w hotelu - skorzystaj z usług dodatkowych w pakiecie!

                Wybierając hotel, sprawdzajmy, czy jest możliwość zarezerwowania pakietu, w ramach którego będą uwzględnione niektóre z usług, za które musieliśmy zapłacić. Choć cena pakietu może wydawać się nieco wyższa, to ostatecznie jest to opcja o wiele bardziej opłacalna, niż dokupowanie usług osobno. Mając na względzie różnorodne wymagania gości, hotel może dysponować bogatą ofertą różnorodnych pakietów: opcję rodzinną, w ramach której znajdą się dodatkowe atrakcje dla dzieci, pamiątkowe gadżety lub darmowe wejścia do stref zabaw, propozycję dla aktywnych, umożliwiającą wypożyczanie sprzętu sportowego (na przykład rowerów), pakiet z zabiegami leczniczymi lub wersję weekendową, w ramach której skorzystamy z relaksu w strefie SPA i  Wellness.

 

Usługi dodatkowe w hotelu - po co są?

                Usługi dodatkowe w hotelu mają ułatwić lub uprzyjemnić pobyt gościom. Gdy ci są zadowoleni, znacznie wzrasta prawdopodobieństwo, że wrócą do tego samego miejsca na kolejne wakacje lub polecą obiekt znajomym i rodzinie. Stąd mnogość różnorodnych ofert, w których nie wahajmy się przebierać, by nasze wakacje nad morzem były jak najbardziej udane, bogate i przede wszystkim – wygodne!