Sprawdź dostępność

Logo Panorama Morska
×
 
2
Dorosłych
Bez dzieci
Dziecko
Dziecko
Dziecko
wybierz

Sprawdź dostępność

Wyczyść
Wybierz date przyjazdu
Blog
2023-02-17 10:00:00

Apteczka na wyjazd z dzieckiem – co powinna zawierać?

Wakacyjne destynacje, oprócz atrakcji, pięknych widoków i ciekawych miejsc, wiążą się także z różnymi nieprzewidywalnymi wypadkami. Otarcia, oparzenia, skaleczenia, problemy żołądkowe i różne inne dolegliwości nie są niczym niezwykłym, musimy więc liczyć się z nimi zarówno spędzając egzotyczne wakacje za granicą, jak i wybierając wakacje w Polsce. Nie pozwólmy jednak, by drobne wypadki wpłynęły na nasz wypoczynek! Przed podróżą warto zaopatrzyć się w podróżną apteczkę, która uratuje nas w niespodziewanych sytuacjach i sprawi, że pojedyncze incydenty, o ile w ogóle będą mieć miejsce, nie zrujnują nam urlopu. Dziś podpowiadamy co powinno znaleźć się w takiej wakacyjnej apteczce!

 

Apteczka na wyjazd z dzieckiem - dlaczego warto się w nią wyposażyć?

                Nikt nie zaczyna planowania urlopu od listy potencjalnych zagrożeń, co jest całkowicie zrozumiałe: po co psuć sobie wyśmienity, wakacyjny humor? Niestety, brak przygotowania w awaryjnej sytuacji może skutecznie popsuć nam wyjazd. Gorączkowe poszukiwania najbliższej apteki to tylko niepotrzebny stres i strata czasu, którego nie mamy zbyt wiele. Jeśli wakacje nad morzem spędzamy w małym, turystycznym miasteczku może okazać się, że o aptekę wcale nie jest tak łatwo. Niekiedy wręcz trzeba wybrać się do sąsiedniej miejscowości, aby zakupić konkretny lek – a urlop ucieka.

 

Apteczka na wyjazd z dzieckiem – co należy zabrać?

                Zawartość apteczki jest zależna od kilku zmiennych. Przygotowując się do wyjazdu i kompletując swój podręczy zestaw apteczny, trzeba wziąć pod uwagę następujące kwestie:Oprócz tego powinniśmy wziąć również pod uwagę różne skłonności oraz problemy zdrowotne członków wyjazdu. O ile o wielu z nich możemy nie zdawać sobie sprawy, tak niektóre możemy przewidzieć biorąc pod uwagę wcześniejsze doświadczenia. I tak rzeczy, które powinniśmy wziąć pod uwagę, to:

Odpowiedzi na powyższe pytania pozwolą na spersonalizowanie apteczki, dostosowanie jej do naszych potrzeb i potencjalnych zagrożeń oraz niedogodności. Jednocześnie warto pamiętać, że pewne elementy będą uniwersalne i mogą okazać się przydatne w każdej podróży.

 

Apteczka na wyjazd z dzieckiem – co ZAWSZE musi się w niej znajdować?

O ile część zawartości apteczki możemy ustalić z pomocą powyższych pytań, tak są rzeczy, które apteczka powinna zawierać niezależnie od tego gdzie jedziemy, z kim i o jakiej porze roku. Są to przede wszystkim:

 

  1. Preparaty na insekty

Zarówno nad morzem, jak i nad jeziorem, jesteśmy nieustannie narażeni na ugryzienia. Muchy, i komary oraz inne insekty towarzyszą nam przez całe lato, a uciążliwe stają się zwłaszcza wieczorami, co może skutecznie uprzykrzyć grillowanie lub nocną imprezę. Bolesne, piekące i swędzące ukąszenia to gwarancja spadku humoru, utrzymującego się co najmniej przez kilka dni. Nie lekceważmy też zagrożenia związanego z przenoszonymi przez robactwo infekcjami – szczególnie niebezpieczne są kleszcze, które atakują przez cały rok. Wszelkiego rodzaju środki odstraszające insekty są zatem niezbędnym elementem apteczki wyjazdowej, zwłaszcza w miejscach, gdzie więcej jest natury niż miasta. A gdy już dojdzie do ugryzienia możemy uratować sytuację preparatem na ukąszenia.

 

  1. Leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe

To niezbędniki w apteczce podróżnej nie tylko jesienią i zimą. O przeziębienie latem wcale nie jest tak trudno, jak mogłoby się wydawać. Zimne napoje i klimatyzacja robią swoje, a i nadbałtycki klimat sprzyja katarom oraz bólom gardła – winne są temu względnie chłodne,  zdradliwe wiatry. Zaopatrzmy się zatem i na taką ewentualność. Leki na katar, kaszel, ból gardła, ból głowy jak i gorączkę z pewnością nie zabierze zbyt wiele cennego miejsca w turystycznej apteczce, a mogą okazać się zbawienne.

 

  1. Dolegliwości gastryczne

Nigdy nie wiadomo, kiedy może zaskoczyć nas biegunka, niestrawność lub rozmaite „wstrząsy” jelitowe – szczególnie gdy wiemy, że nasz żołądek jest szczególnie delikatny. Choć leki na te dolegliwości nie stanowią podstawy wyposażenia apteczki, warto wygospodarować miejsca na węgiel aktywny, leki na zgagę, niestrawność czy wzdęcia.

 

  1. Preparaty na kontuzje

Dzieci uwielbiają ruch – to nie ulega wątpliwości. Podczas wyjazdowych atrakcji nietrudno jest więc o kontuzje, rany i obtarcia. Każda apteczka powinna wiec zawierać plastry o różnej wielkości, bandaże oraz zapinki do opasek elastycznych. Niezbędna jest także woda utleniona do odkażania ewentualnych ran, a także spray chłodzący i inne środki łagodzące ból przy stłuczeniach.

 

 

Apteczka na wyjazd z dzieckiem – przezorny zawsze ubezpieczony!

Co prawda nie ma co popadać w skrajności, jednak będąc dobrze przygotowanym na wszelkie ewentualności możemy być pewni, że wszelkie zdarzenia losowe nie popsują nam wymarzonego wyjazdu. Zaopatrzmy więc naszą domową apteczkę w to, co niezbędne, a nasze wakacje będą bezpieczne, a my nie zmarnujemy czasu na szukanie najbliższej apteki lub osoby, która posiada niezbędne leki. Kto wie – może to my uratujemy w ten sposób czyjeś wakacje?