Sprawdź dostępność

Logo Panorama Morska
×
 
2
Dorosłych
Bez dzieci
Dziecko
Dziecko
Dziecko
wybierz

Sprawdź dostępność

Wyczyść
Wybierz date przyjazdu
Blog
2024-04-19 16:58:00

Majówka last minute - jeszcze nie jest za późno! Gdzie ją spędzić?

Dni powoli się wydłużają, a krótkie epizody śnieżne coraz częściej ustępują słonecznej pogodzie i przyjemnej, wiosennej bryzie. Oznacza to, że wielu z nas w ostatnej chwili decyduje się na majówkowy wyjazd - czy jednak jest już za późno, aby znaleźć wymarzoną ofertę?

Jeśli pomyśleliście o zaproszeniu znajomych na grillowanie w ogródku lub wyjazd do znajomego na działkę – zostawcie sobie te opcje na dowolny dzień w roku. Takie małe „przerywniki” w codzienności sprawdzają się na przykład, gdy mamy wolny wieczór po bardzo pracowitym tygodniu. Kiedy jednak szykuje się kilka wolnych dni – najlepiej po prostu wyjechać. Nic nie daje takie energetycznego kopa, jak krótka, acz radykalna zmiana otoczenia. 

Majówka last minute - dlaczego warto się na nią zdecydować?

  • podróże po prostu są fajne!
  • w mieście trudniej znaleźć i „poczuć” wiosnę;
  • zmiana otoczenia wpływa pozytywnie na wypoczynek, pozwala na złapanie głębszego oddechu i zapewnia psychiczny relaks;
  • po grillowaniu trzeba posprzątać i pozmywać (a nie po to mamy wolne, żeby stać przy zlewie);
  • skoro znajomi wyjeżdżają, zabierzmy się z nimi, zamiast tkwić samotnie w mieszkaniu;
  • i wreszcie: pieczone kiełbaski i grillowana karkówka nigdzie nie smakują tak wyśmienicie, jak nad morzem – może to przez coś w powietrzu?

 

Majówka last minute nad morzem i jej zalety…cisza, spokój i relaks!

                Jak początek maja, to obowiązkowo grille, ogniska i spędzanie czasu na świeżym powietrzu. I o ile pięknych miejsc na łonie natury jest od groma, proponujemy spędzenie tego czasu właśnie nad polskim morzem. Co prawda to jeszcze nie sezon kąpieli w Bałtyku (no, chyba że jesteście morsami – wtedy pora roku Was nie ogranicza), ale za to można obserwować nadmorską faunę, powoli budzącą się do życia. No i dobra wiadomość dla tych, którzy przespali jesienny „pęd za jodem” – wiosną również jest go jeszcze pod dostatkiem, można więc skorzystać z okazji i połączyć piknikowanie z prozdrowotnymi spacerami.

                Nad morzem maj stanowi preludium do okresu wakacyjnego. Wiele usług, sklepów i atrakcji, które z zasady funkcjonują tylko w sezonie letnim, podejmuje decyzję o otwarciu choćby na kilka dni w czasie weekendu majowego. Jeśli więc zastanawiacie się, czy przypadkiem wczesną wiosną będzie co robić i co zjeść nad morzem, to bez obaw! Liczne hotele oferują całoroczne animacje dla dzieci, możliwość korzystania z Aquaparku i centrum rozrywki. Wybierając resort z  ofertą All inclusive o jedzenie tez nie będzie trzeba się martwić. Ponadto wszelkie miejsca warte zwiedzenia, na przykład latarnie morskie i muzea można zwiedzać w komfortowych warunkach – bez tłumów, które oblegają te miejsca latem.
 

Aktywności podczas majówki last minute

                Liczne święta, podczas których dogadzamy podniebieniom (wszyscy cierpimy na syndrom „ostatniego kawałka serniczka”) oraz zimowe rozleniwienie nie sprzyjają utrzymywaniu formy – a w wakacje chcemy przecież prezentować się jak najlepiej. Kilkudniowy wypoczynek w maju nad morzem pomoże nam w pracy nad kondycją i wakacyjną sylwetką! Posłużą do tego zarówno spacery, jak i wycieczki licznymi trasami rowerowymi. Dodatkową motywacją dla zatwardziałych leniuszków mogą być animacje w hotelu nad morzem – w ramach codziennego programu znajdziemy na przykład lekcje tańca, zajęcia gimnastyczne w basenie lub ćwiczenia na określone partie ciała, oczywiście pod czujnym okiem instruktora i w gronie innych gości obiektu. 

Majówka last minute - ogniskowo, piknikowo… i zdrowo!

                Grillowanie! Bez tego nie ma prawdziwej, rodzinnej majówki! Nie jest jednak żadną tajemnicą, że sezon grillowy nie jest najzdrowszym okresem pod względem dietetycznym. Koniecznie pamiętajmy o tym, by obok soczystych mięs na grillu znalazły się i warzywa, nie powinno też zabraknąć sałatek oraz… ryb. Kto jeszcze nie próbował przyrządzonej w ten sposób rybki, ten ma możliwość nadrobić zaległości, wybierając się na majówkę właśnie nad morze, gdzie aż roi się od punktów sprzedających złowione dopiero co owoce morza.

Uwaga: Czas wzmożonego grillowania to także potencjalne ryzyko dla uczestników zabawy oraz przyrody. pamiętajmy, by nigdy nie rozpalać ognisk w lesie czy na plaży – jest to nie tylko zabronione pod groźbą grzywny, ale też bardzo niebezpieczne. Za to udział w zabawach plenerowych organizowanych przez obiekt, w którym spędzamy majówkę, to gwarancja zarówno bezpieczeństwa, jak i dobrej zabawy w kontrolowanym otoczeniu!
 

Majówka last minute - wydłuż ja i skorzystaj!

                Jeśli tylko mamy taką możliwość, postarajmy się o kilka dni urlopu, wydłużmy majówkę na przykład do pełnego tygodnia i skorzystajmy z oferty zabiegowej. Nawet jeśli nie doskwierają nam żadne uciążliwe bóle, warto od czasu do czasu zadbać w ten sposób o własne ciało. Ostatecznie w perspektywie kilkunastu lat pracy za biurkiem może przyczynić się do problemów z kręgosłupem, krążeniem, stawami… Warto więc od czasu do czasu zadziałać prewencyjnie, stosując masaże, okłady i inne zabiegi zdrowotne, a wiosna jest na to idealnym momentem! Przekonani? W takim razie do zobaczenia w maju nad morzem!