Sprawdź dostępność

Logo Panorama Morska
×
 
2
Dorosłych
Bez dzieci
Dziecko
Dziecko
Dziecko
wybierz

Sprawdź dostępność

Wyczyść
Wybierz date przyjazdu
Blog
2019-06-27 09:44:00

Co to jest Health Resort? Co to jest resort?

Czym się różni resort od hotelu? To MUSISZ wiedzieć!

CO TO JEST RESORT, HOTEL?

Hotel a resort – to zagadnienie, które nie raz nurtuje nie tylko naszych klientów, zwłaszcza, że ciężko jest znaleźć jasną definicje mówiącą czym się różni resort od hotelu.  Decydując się na Wakacje nad morzem, w góry czy gdziekolwiek indziej oraz przeglądając listę obiektów oferujących usługi hotelarskie, często spotykamy się z określeniem resort. Zastanawiamy się też często, dlaczego dany obiekt nie używa określenia hotel nad morzem dla dzieci tylko resort nad morzem dla dzieci. Na czym polega ta różnica? O tym mowa w dalszej części wpisu.

 

hotel nad morzem

 

RESORT A HOTEL

Aby zrozumieć co to jest resort przygotowaliśmy krótką tabelkę, która wyjaśni, dlaczego nie możemy nazywać się hotelem.

HOTEL NAD MORZEM Panorama Morska

kilka pokoi

kilkaset pokoi

Większość miejsc w pokojach jedno- i dwuosobowych

pokoje jedno-, dwu-, trzy-, cztero- osobe, pokoje familijne

Świadczy usługi gastronomiczne

Świadczy wiele rodzajów usług – między innymi usługi medyczne, rehabilitacyjne, SPA, rekreacyjne, gastronomiczne itp.

Posiada w ofercie śniadanie

Posiada ofertę All Inclusive nad morzem – śniadania, obiady i kolacje bez limitu, całodniowe bufety z przekąskami, darmowe alkohole, lody i napoje

Mała powierzchnia

Ogromna powierzchnia mieszcząca 3 restauracje, Aquapark, salon SPA, recepcję, rehabilitację, place zabaw, boiska i 3 sale zabaw

Budynek z pokojami hotelowymi

Wiele obiektów - do wyboru hotelowe pokoje nad morzem, domki nad morzem, apartamenty nad morzem

 

Jak widać z powyższego zestawienia, zakwalifikować nasz obiekt jako hotel nad morzem byłoby umniejszeniem zakresu jego usług i możliwości. W języku Polskim nie ma jeszcze jasno zakreślonej definicji resortu jako obiektu hotelarskiego, gdyż zwrot ten równoznaczny jest z wielkimi kurortami zagranicznymi, które świadczą podobne usługi. Dopiero w zagranicznych źródłach znajdujemy definicję, która mówi nam, że:

 

Resort to samodzielny obiekt, który zapewnia większość potrzeb urlopowiczów, takich jak jedzenie, picie, zakwaterowanie, sport, rozrywka i zakupy, w jednym miejscu. Resort posiada szereg udogodnień, w tym zazwyczaj rozrywkowych i rekreacyjnych. Centralnym elementem resortu jest najczęściej hotel.

 

Jedną z odmian resortów są Resorty All Inclusive, których pełno jest za granicą, jednak wciąż są mało popularne w Polsce:

 

Resort All Inclusive pobiera stałą cenę, która obejmuje większość lub wszystkie usługi takie jak zakwaterowanie, nieograniczone wyżywienie, napoje, a także zajęcia sportowe i rozrywkowe. Resorty All Inclusive zapewniają trzy posiłki dziennie, napoje bezalkoholowe oraz większość napojów alkoholowych.

 

Najprościej mówiąc, resort jest więc obiektem hotelarskim o zagranicznym standardzie. Jest to nowa kategoria obiektów hotelarskich w Polsce, która dopiero zaczyna się kształtować, i która oferuje wakacje nad polskim morzem All Inclusive. Zapewne z biegiem czasu doczekamy się definicyjnego uregulowania tego rodzaju obiektów w Polsce, do tego czasu posiłkować się musimy definicjami zagranicznymi.

 

hotel nad morzem z Aquaparkiem

Panorama Morska natomiast zakwalifikowana została jako Health Resort & Medical.  Health Resort & Medical wywołuje w odbiorcy skojarzenie ze zdrowiem, uzdrowiskiem. W ramach oferty świadczone są usługi o charakterze leczniczym – m.in. pobyty wypoczynkowe oraz zdrowotne. Ich głównym celem jest zadbanie o najlepsze zdrowie gości, którzy mają nie tylko wypocząć, ale wrócić do domu zdrowszym. Nasza rehabilitacja w połączeniu z najwyższej jakości usługami SPA oraz spacerami po malowniczym terenem niczym w ogrodzie botanicznym przywrócą naszym gościom kondycję, zdrowie oraz witalność.

Jak widać, Panorama Morska jest czymś więcej niż hotel, więcej niż resort oraz czymś więcej niż Resort All Inclusive. To Healt Resort & Medical, która daje naszym gościom o wiele więcej, niż dostaliby oni w zwykłym hotelu, zwykłym resorcie, a nawet resorcie All Inclusive. To wszystko, a także o wiele więcej, dostaniecie tylko u nas – rozrywkę, zdrowie, relaks, a przede wszystkim niezapomniane wakacje!

 

CZYM SIĘ RÓŻNI RESORT OD HOTELU?

A teraz spójrzmy na temat z innej strony – co oznacza dla turysty, że wybierze nie hotel nad morzem, a właśnie resort? Podajemy kilka istotnych różnic:

 • Głównym celem hotelu jest zaspokajanie potrzeby noclegu na krótki czas. Hotel zapewnia dach nad głową i to jest jego najważniejsza rola. Resort natomiast oczywiście zapewnia turystom nocleg, lecz jego głównym celem jest zorganizowanie czasu wolnego i zagwarantowanie niezapomnianych wakacji nad morzem swoim gościom. Dla resortów najważniejsze jest, aby zapewnić:
  • Atrakcje dla dzieci nad morzem – całodniowe animacje dla dzieci nad morzem, sale zabaw dla dzieci, centrum rozrywki dla dzieci i dorosłych, rodzinny park rozrywki, place zabaw, obiekty rekreacyjne, kąciki zabaw w restauracjach, Aquapark dla dzieci ze zjeżdżalniami
  • Wypoczynek dla dorosłych – Salon SPA, strefa Wellness, Aquapark z masażerami i leżakami, imprezy nocne, alkohol w cenie All Inclusive, zajęcia i obiekty sportowe
  • Wczasy dla seniora nad morzem – zajęcia sportowe dostosowane do osób starszych (np. Nordic Walking, gimnastyka w wodzie), zabiegi rehabilitacyjne

 

wakacje nad morzem

 

 • Korzystając z usług hotelu nad morzem musimy liczyć się z tym, że nie wszystkie potrzeby zostaną w nim zaspokoję. Będziemy musieli korzystać z wielu usług poza terenem hotelu – np. chodzić na kolacje do restauracji, szukać atrakcji dla dzieci w okolicy, odwiedzać salony SPA nad morzem w sąsiednich obiektach. Resort natomiast zapewnia wakacje nad polskim morzem All Inclusive, zaspokajając wszystkie niezbędne do udanego wypoczynku potrzeby, począwszy od pełnego wyżywienia a skończywszy na zorganizowaniu czasu wolnego dla dzieci i dorosłych. Przekraczając próg resortu można z pewnością spędzić cały pobyt nie wychylając nogi poza teren obiektu, aby wrócić do domu w pełni usatysfakcjonowanym.

 

spa nad morzem dla dwojga

 

 • Wyjście z hotelu jest jednoznaczne z włączeniem się w ruch zewnętrzy – narażeni jesteśmy na spacer wśród tłumu turystów i pomiędzy przejeżdżającymi samochodami. Przyjemność spacerowania zostaje zastąpiona strachem, by dzieci nie wybiegły na ulicę. Nie pozwalamy dzieciom iść samodzielnie na plac zabaw, gdyż boimy się o ich bezpieczeństwo. Kiedy natomiast goście spacerują po terenie resortu wszyscy mogą czuć się bezpiecznie. Izolacja od ruchu zewnętrznego, a także całkowicie strzeżony teren pozwoli się zrelaksować i cieszyć spacerem, bez przeciskania się wśród tłumu. Ponadto teren naszego Health Resortu & Medical to kwitnące kwiaty i obfitujące zielenią, malownicze domki, które nie tylko cieszą oko, ale pozwalają się dotlenić i poczuć w pełni zrelaksowanym. W takim zaciszu organizowane są ogniska i festyny, które gromadzą w sobie jedynie gości Panoramy Morskiej.

wakacje rodzinne nad morzem

 

 • Mały obiekt to po prostu małe możliwości. Rezerwując nocleg w hotelu nad morzem, który jest jednym budynkiem, musisz liczyć się z tym, że nie będzie tam wielu wariantów jeśli chodzi o rozrywkę. Hotele często nie posiadają sali zabaw dla dzieci, a jeśli już, to zazwyczaj jest to kącik lub małe pomieszczenie. Resort natomiast posiada różnorodną ofertę, nie ograniczającą się do jedynie jednej formy rozrywki: dla przykładu w naszym Health Resorcie & Medical znajduje się nie jedna, a aż 3 sale zabaw – do tego place zabaw i kąciki zabaw w restauracjach.

 

hotel z atrakcjami dla dzieci nad morzem

 

 • Wybierając co roku zawsze ten sam hotel nad morzem ciężko jest, aby cokolwiek nas w nim zaskoczyło – ten sam budynek, pokoje w tym samym stylu. Jeśli natomiast co roku jeździmy do resortu, możemy zawsze spędzić inne wakacje, niż dotychczas. Jednego roku możemy wybrać bowiem pobyt w pokoju hotelowym, za rok natomiast spędzić urlop w domku wolnostojącym mniejszym, potem skusić się na wypoczynek w większym domku, innym razem sprawdzić, jak to jest, gdy zarezerwuje się apartament. Za każdym razem spędzisz wakacje w tym samym, pełnym atrakcji miejscu, mimo, że żaden urlop nie będzie taki sam, jak poprzedni. Dodatkowo nasze pakiety nad morzem są tak rozbudowane, że zawsze możesz wybrać inny!

 

domki nad morzem

 

 • No i przede wszystkim – nie musisz opuszczać granic naszego kraju, aby poczuć się jak na zagranicznych wakacjach! Hotel jak to hotel – oprócz wyglądu, wiele ich do siebie nie różni, nieważne, czy chcemy spędzić rodzinne wakacje nad morzem, jedziemy w ferie w góry czy w weekend na mazury. Resorty natomiast to bardzo popularne za granicą obiekty, które zazwyczaj położone są w nadmorskich miejscowościach turystycznych. Niewiele jest obiektów w Polsce, które dorównują zagranicznym resortom i oferują tyle atrakcji, co one. Resort natomiast nie różni się wiele od wielkich nadmorskich kurortów – dzięki całodniowym animacjom, Aquaparkowi wewnętrznemu i zewnętrznemu, usługom Spa & Wellness a także wiecznie zielonym terenom można śmiało powiedzieć, że jest to obiekt w zagranicznym stylu!

 

hotel z aquaparkiem nad morzem

 

CO TO JEST RESORT? PRAKTYKA

Czas na wykorzystanie wiedzy w praktyce – jak wygląda resort? Czego możemy się spodziewać? Przygotowaliśmy dla Was wirtualny spacer po Health Resort & Medical SPA Panorama Morska! Zapraszamy do obejrzenia filmu, który prezentuje NIEKTÓRE atrakcje, które oferuje nasz resort.

 

 

 

 

Podobał Ci się artykuł? Podaj dalej i udostępnij