Sprawdź dostępność

Logo Panorama Morska
×
 
2
Dorosłych
Bez dzieci
Dziecko
Dziecko
Dziecko
wybierz

Sprawdź dostępność

Wyczyść
Wybierz date przyjazdu
Blog
2021-01-28 12:00:00

Śniadanie w hotelu – Zalety, zasady, czy warto wybrać hotel z posiłkami?

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia – za tym pozornie wyświechtanym stwierdzeniem kryje się więcej prawdy, niż mogłoby się wydawać. Od jakości śniadania zależy, czy będziesz mieć siłę to podejmowania wyzwań w pracy oraz szkole. Treściwy i bogaty posiłek o poranku gwarantuje wzmożoną koncentrację, lepszą pamięć, więcej energii do działania. Innymi słowy, bez śniadania ani rusz! Również w podróży i w czasie wyjazdu na wakacje nad morzem istotne jest, by kolejny dzień rozpocząć obficie i smacznie, bo choć nie grozi nam bieganie po firmie i ślęczenie nad raportami, to zwiedzanie, korzystanie z turystycznych atrakcji czy pluskanie się w Aquaparku pochłaniają nie mniej energii.

Śniadanie w hotelu – Zdrowe śniadanie, co musisz wiedzieć?

  • pomijanie śniadania to kiepski pomysł – Twój organizm nie będzie funkcjonował poprawnie „z pustym brzuchem”
  • nie powinno się jeść w biegu - poświęć posiłkowi minimum 20 minut
  • właściwie zbilansowane śniadanie, gwarantuje stopniowe uwalnianie energii przez kilka godzin
  • poranny posiłek poprawia humor i nastraja pozytywnie na resztę dnia
  • śniadanie powinno być bogate, ponieważ dostarcza energii, którą łatwo spożytkujesz (nie obawiaj się, śniadania nie idą „w boczki”)
Jeśli na co dzień nie masz czasu na celebrowanie poranków, zadowalasz się szybką kawą i pochłoniętym w biegu, przypalonym tostem – koniecznie skorzystaj z okazji i na wyjeździe dogadzaj sobie, jak tylko możesz. Zamiast pięciu minut, poświęć na posiłek pół godziny lub dłużej. Jeśli tylko hotel daje taką możliwość, udaj się ze śniadaniem taras lub balkon. Poranna kawa na świeżym powietrzu smakuje o wiele lepiej!
 
Wybierając hotel nad morzem, nie kieruj się jedynie zdjęciem pokoju i wygodnym usytuowaniem obiektu. Sprawdź też, na jakie posiłki możesz liczyć.

Większość hoteli oferuje możliwość dodatkowego wykupienia śniadań. To bardzo praktyczna opcja, dzięki której o poranku możesz dłużej się wylegiwać (w końcu jesteś na urlopie!) i wciąż liczyć na bogaty posiłek. A jeśli chcesz poczuć się prawdziwie po królestwu i w czasie wakacji w ogóle nie przejmować się przygotowywaniem posiłków, wybierz hotel gwarantujący pełne wyżywienie: w formie śniadania i obiadokolacji lub trzy posiłki: śniadanie, obiad i kolację. To o wiele atrakcyjniejsza opcja, zwłaszcza jeśli posiłki serwowane są w formie bufetów szwedzkich

Śniadanie w hotelu menu - Jakie śniadania serwują hotele?

  1. Śniadanie kontynentalne, na które składają się: gorący napój na przykład kawa, herbata lub kakao, pieczywo, masło, dżem lub konfitury;
  2. Śniadanie wiedeńskie: herbata lub kawa ze śmietaną, jaja po wiedeńsku, pieczywo, masło, sery oraz wędliny;
  3. Śniadanie angielskie: kawa, herbata lub sok, omlet, jajecznica lub jajka sadzone, pieczywo, masło;
  4. Bufet śniadaniowy All inclusive soki, herbata, kawa, herbata, wybór sałatek, świeże jogurty, pieczywo, wędliny, sery, dania ciepłe np. jajka w różnych postaciach, kiełbaski, parówki, bekony, dania na słodko typu słodkie makarony, naleśniki…

 
Zalety śniadania w formie bufetu:
- bogaty wybór różnych dań
- sam/a możesz skomponować swoje idealne śniadanie
- nie ma ograniczeń co do wielkości porcji – zjesz tyle, ile masz ochotę!

Śniadanie w hotelu zasady - Co warto wiedzieć o śniadaniu w hotelu?

Każdy obiekt prowadzi własną politykę względem posiłków. Zwykle możemy liczyć na to, że restauracja będzie otwarta między 7 a 10 rano, godziny te mogą być inne w każdym hotelu. Warto też wiedzieć, że pory posiłków mogą zmieniać się w zależności od pory roku czy obłożenia w danym momencie. Jeśli masz wątpliwości, o której możesz udać się na śniadanie, zasięgnij informacji w recepcji.

Śniadanie w towarzystwie pachnącej kawy i gazety są przyjemnością, na którą warto sobie pozwolić podczas pobytu w hotelu. Zawsze tak planujemy pobudkę, aby hotelowego śniadania nie jeść w pośpiechu. Poranny posiłek jest dla nas swoistym rytuałem każdej podróży, nieważne czy biznesowej, czy turystycznej. To przy aromatycznej kawce, chrupiących bułeczkach, toczymy dyskusje jak spędzimy dzień. Planujemy, analizujemy, snujemy śmiałe wizje i dzielimy się wątpliwościami. Pyszności na stole sprzyjają rozmowom. Wybierając weekend/urlop zaprzyjaźnijmy się z ofertami wliczające śniadania lub wybierajmy hotele All inclusive.