Sprawdź dostępność

Logo Panorama Morska
×
 
2
Dorosłych
Bez dzieci
Dziecko
Dziecko
Dziecko
wybierz

Sprawdź dostępność

Wyczyść
Wybierz date przyjazdu
Blog
2020-07-02 10:04:00

Pamiątki z wakacji - TOP 10 praktycznych pamiątek znad morza

Pamiątki znad morza – jakie kupić, aby nie leżały w kącie? Jakie pamiątki z wakacji nad morzem kupić najbliższym, aby szczerze się ucieszyli? Prezentujemy nasze sprawdzone pomysły!

 

PAMIĄTKI Z WAKACJI – CZEGO NIE KUPOWAĆ?

Stragany nadmorskie aż uginają się od setek pomysłów na prezent znad morza. Pytanie brzmi, czy naprawdę Ty lub obdarowana osoba tego wszystkiego potrzebujecie?

Pierwsza kwestia, którą należy wziąć pod uwagę podczas wyboru pamiątki nad morza, jest gust. Każdy ma inny i nikt nie lubi, jak się w niego ingeruje. Najbardziej drażliwymi kwestiami są tu:

Styl ubierania – chodzenie w koszulce z napisem miasta bądź kraju, w którym był ktoś inny, nie jest dla nikogo szczytem marzeń. Kupowanie komuś biżuterii z bursztynu czy muszelek także jest niebezpieczne. Nie wspominając już o chustach, torebkach i innych akcesoriach, których podobanie się jest bardzo mocno indywidualną sprawą.

 

Wystrój mieszkania – lubisz jak ktoś kupuje Ci ozdoby do mieszkania, szczególnie, jeśli jest to rzecz z miasta, w którym nigdy nie byłeś? Na takie ozdoby był szał w latach dziewięćdziesiątych – półki w regałach pełne różnorakich figurek. Dziś raczej stawia się na prostotę i funkcjonalność.

 

 

Aby więc uniknąć nietrafionego prezentu, powinniśmy unikać kupowania artykułów wnętrzarskich i części garderoby. Nawet jeśli znasz dobrze gust obdarowanej osoby, nigdy nie wiesz w 100%, czy konkretna rzecz akurat się spodoba. A jeśli nawet obdarowany będzie się nią zachwycał, nigdy nie wiesz czy zakłada jej bądź kładzie na półkę tylko i wyłącznie przez Twoją wizytą ;-)

 

Co więc możemy kupić na pamiątkę? Prezentujemy TOP 10 rzeczy, które na pewno się przydadzą i które gwarantują zadowolenie u obdarowanego!

 

1. PAMIĄTKI ZNAD MORZA – MAGNES

 

 

Magnesy na lodówce ma praktycznie każdy – służą nam w celach kolekcjonerskich bądź też jako mocowanie do karteczek z wiadomościami do zapamiętania lub do zrobienia. Magnesy są małe, nie rzucają się w oczy i nie wymagają dużo miejsca. W przeciwieństwie do obrazka na ścianę, aby przymocować magnes nie trzeba wiercić dziury ani szukać odpowiedniego miejsca na ścianie. Możemy go zdjąć kiedy chcemy!

Najlepszym pomysłem są magnesy z naszym zdjęciem, które łączą ze sobą elementy pamiątkowe z danego miejsca, a także nasze zdjęcie. Służy on wtedy zarówno jako magnes jak i ramka na zdjęcie

 

2. PAMIĄTKI Z WAKACJI – KUBEK

 

 

Kubków nigdy nie za wiele. To rzecz, którą będziemy potrzebowali zawsze i… wszędzie! Do pracy, w podróż, do szpitala, w razie wizyty gości… kubek zawsze spełni swoją rolę. Podobnie jak w przypadku magnesu, najfajniejszym pomysłem są kubki z własnym zdjęciem. Za każdym razem, gdy obdarowany pociągnie łyk herbaty, pomyśli właśnie o Tobie!

 

3. PAMIĄTKI ZNAD MORZA – PENDRIVE

Pendrive’y mają to do siebie, że wiecznie giną w obcych rękach. Na pewno więc obdarowana osoba nie obrazi się, gdy otrzyma od Ciebie nowy nośnik danych!

 

4. PAMIĄTKI Z WAKACJI – RĘCZNIK

 

 

Ręcznik to także rzecz, która nigdy nie wiadomo, kiedy akurat się przyda. Na basen, na plażę, w razie wizyty gości – ten jeden, zapasowy ręcznik może kiedyś uratować nam życie!

 

5. PAMIĄTKI ZNAD MORZA – PUZZLE

Puzzle to zabawa nie tylko dla dzieci! To niezwykle rozwijająca forma spędzania rodzinnego czasu, która zmusza nas do logicznego myślenia. Puzzle z wakacji to prezent, który uczy i bawi. Najfajniejszym pomysłem będą puzzle z naszym wakacyjnym zdjęciem!

 

6. PAMIĄTKI Z WAKACJI – BRELOK

 

 

Klucz do piwnicy, do domu, do garażu, do kłódki od roweru, do samochodu – jak je wszystkie odróżnić? To proste – brelokami! Breloków nigdy nie za wiele – zawsze może spokojnie czekać sobie na dnie szuflady na nowo dorobiony klucz wymagający breloczka. I znów, stawiajmy na breloczki z naszym zdjęciem!

 

7. PAMIĄTKI ZNAD MORZA – OTWIERACZ DO PIWA

 

 

Komu z nas nie zdarzało się otwierać piwa kluczem, o ścianę, zębami i innymi oryginalnymi rzeczami? Otwieracze przydają się na grilla, na wakacje i na imprezy. Ucieszy się z niego każdy miłośnik bursztynowego płynu!

 

8. PAMIĄTKI Z WAKACJI – LOKALNE SPECJAŁY

 

 

Wiele miejsc na wakacjach słynie ze swoich lokalnych specjałów – posiadają własne winiarnie, ważą lokalne piwo, na straganach sprzedaje się domowe przetwory i miody z tutejszych pasiek. To świetna pamiątka! Nawet jeśli dana miejscowość nie może pochwalić się własnymi wyrobami, praktycznie wszędzie kupimy np. nalewkę bursztynową, która jest świetna na dolegliwości bólowe i sercowe oraz na grypę.

 

9. PAMIĄTKI ZNAD MORZA – TWOJE ZDJĘCIE!

 

 

Jeżeli chcesz komuś sprawić symboliczny prezent, postaw na… Twoje zdjęcie znad morza! Żyjemy w erze cyfryzacji, gdzie zdjęcia w papierowej formie są rzadkością. Z tradycyjnego zdjęcia na pewno każdy się ucieszy. Zagości ono w albumie, gdzie na pewno nie zginie wśród miliona folderów na tysku twardym.

 

10. PAMIĄTKI Z WAKACJI – KARTY DO GRY

 

 

Kto nie umie grać w wojnę czy pokera? To firma rozrywki, o której mało się już pamięta, a która przecież może być świetną formą spędzania wolnego czasu, która rozrusza każdą imprezę czy grilla! Podaruj bliskiemu karty do gry i przypomnij mu, jak rozwijająca jest gra w karty!

 

PAMIĄTKI ZNAD MORZA – POSTAW NA TRAFIONE PREZENTY

Mając podstawową wiedzę o osobie obdarowywanej, a także naszą listę 10-ciu propozycji na praktyczny prezent z wakacji nad morzem, mamy pewność, że nasz prezent nie będzie kurzył się na półce, a także nasz bliski nie będzie musiał udawać szczęścia z powodu otrzymania prezentu!

Podobał Ci się artykuł? Podaj dalej i udostępnij