Sprawdź dostępność

Logo Panorama Morska
×
 
2
Dorosłych
Bez dzieci
Dziecko
Dziecko
Dziecko
wybierz

Sprawdź dostępność

Wyczyść
Wybierz date przyjazdu
Blog
2021-07-22 08:15:00

Jak być fit na wakacjach? Jak nie stracić formy?

Oby zdążyć do wakacji! Ale jak utrzymać idealna sylwetkę? PODPOWIADAMY

Zawsze myślimy o tym, żeby zdążyć DO WAKACJI. Wyrzeźbić dolne części brzucha, napiąć pośladki, no i oczywiście schudnąć pięć kilo. To właśnie z powodu upalnego lata mamy motywację, aby wstać z łóżka i zacząć prace nad sobą.

Jak jednak zachować formę, gdy wakacje nadeszły? Co zrobić w czasie urlopu, aby utrzymać zdrowie i formę, podczas zabawy i relaksu?


Są dwa rodzaje ludzi, którzy ćwiczą na wakacjach – albo całkowicie się poddają i szaleją na ile to możliwe, albo boją się robić dygresje i zjeść coś nieplanowanego. Każda z tych postaw nie jest dobra – z jednej strony całkowicie ślepe zabawy prowadzą do nienormalnego objadania się, a następnie do dyskomfortu , z drugiej – ciągła obserwacja i rozciąganie nie są ani zdrowe, ani korzystne.
 
Rozwiązanie? Złoty środek!

Jak być fit? Jakie wakacje wybrać?

Szukając hotelu na wakacje/wczasy/weekend zwróć uwagę na te aspekty:
Twoim głównym ruchem w wakacje może być bieg po plaży. Dobrze wzmacnia mięśnie, a przy niestabilnej powierzchni piasku jest to trening spalająco – wzmacniający.
  • Hotel z siłownią = brak wymówek
Świetna sprawa przy deszczowych dniach. Nie mówimy tutaj by chodzić codziennie na siłownie po 2h, ale co 2-3 dzień na 1h by spalić kilka dodatkowych nieprogramowych lodów czy gofrów ;)
  • Hotel nad morzem all inclusive = różnorodność dań oraz idealna dobrana porcja
Dieta nie musi ograniczać cię do dań karty menu. Przy All Inclusive mamy szwedzki stół gdzie możesz dobrać swoja idealną porcje którą zjesz oraz możesz wybrać dania które nie maja dużo kalorii.
Jeśli powyżej ćwiczenia odpadają, wybierz basen. Pływanie rozciąga, spala kalorie w szybkim tempie, ochładzamy się przy okazji oraz opalamy. Ciało w wodzie o wiele szybciej dostaje kolorków. Dodatkowo w basenie często są organizowane aqua aerobiki oraz ćwiczenia rozciągające, które cieszą się popularnością.

Jak być fit na wakacjach? 3 proste kroki!

1.Odpoczywaj aktywnie

Wcale nie musisz trenować podczas urlopu – jeśli potrzebny ci też odpoczynek fizyczny, odpuść. Dobrym pomysłem w takim wypadku jest zaplanowanie aktywności na urlopie tak, żeby chociaż trochę się poruszać, np. podczas zwiedzania, spaceru po plaży. Taką aktywnością może być też jak najbardziej kąpiel w morzu!

2.Jedz regularnie

Jeśli chcesz wiedzieć, jak jeść na wakacjach, pamiętaj, że trudno jest przejść na dietę, gdy jesteś poza domem, ale wystarczy odrobina silnej woli, aby jeść zdrowo zamiast rujnować sylwetkę.
Nikt nie każe trzymać się ściśle swojej diety podczas wakacji ale dobrą praktyką będzie trzymanie się po prostu regularności posiłków. Nie rób większych przerw niż 4 godziny między jednym posiłkiem a drugim.
Właśnie to przez posiłki burzymy swoją dietę i to ono jest największym problemem. Przez posiłki na mieście nie utrzymamy poprawnych godzin posiłków przez m. in. kolejki, czas przygotowania czy nawet znalezienie idealnej knajpy zajmie dużo czasu zamiast odpoczywać. Dlatego Wiele osób decyduję się na wakacje z opcją all inclusive, gdzie posiłki są już o określonych godzinach, ciepłe przygotowane dania czekają już na nas oraz nakładamy jedzenie tyle ile potrzebujemy.

3.Co ze słodkościami?

Nie musicie z nich całkowicie rezygnować. Pozwólcie sobie na mały kawałek ciasteczka lub lodów bez zbędnych dodatków. Najlepiej sięgnąć po nie w odstępie ok. 45 min.-1 godziny przed lub po głównym posiłku. Jednak starajcie się, aby główne źródło cukru stanowiły świeże owoce. Na wakacjach przecież smakują najlepiej.

Jak być fit – Alkohol w wakacje

Człowiek nie wielbłąd, napić się musi. Na urlopie możemy sobie pozwolić na kolorowe drineczki oraz mocniejszy alkohol, ale pod jednym warunkiem – Elektrolity.
Podstawą jest duża ilość wody w ciągu dnia z cytryną lub limonką. Możesz także wypić specjalne witaminy do kupienia w aptece do rozpuszczania w wodzie. Albo zamiast kolorowych słodkich soków lub mocno gazowanych napojów, wybierz świeżo wyciskane soki lub wodę z cytryną z nuta soku malinowego.

Starajmy się także najpierw spożyć główny posiłek, a następnie zamiast deseru wypić alkohol. W żadnym razie nie łączymy słodkiego z trunkami. A jeśli to możliwe nie spożywajmy alkoholu cały dzień tylko wyznaczmy sobie wieczorne godziny, gdzie robi się chłodniej, by się nie odwodnić.

Dzięki temu nasz organizm nie będzie źle się czuł na drugi dzień, a my chętnie pójdziemy z rana na poranny trening/spacer.
Idealna figura na wakacje to marzenie każdej osoby. Ale najważniejszą rzeczą na wakacjach jest odpoczynek i warto o tym pamiętać. Zadbaj o swój komfort psychiczny. Spokojne wakacje wraz z idealną figurą, niesamowicie pozwalają naładować baterie na kolejny rok. Wybierając się na urlop przemyśl czego najbardziej będzie ci brakować z codziennego życia, na tej podstawie wybierzesz idealne wakacje.