Sprawdź dostępność

Logo Panorama Morska
×
 
2
Dorosłych
Bez dzieci
Dziecko
Dziecko
Dziecko
wybierz

Sprawdź dostępność

Wyczyść
Wybierz date przyjazdu
Blog
2024-05-16 15:40:00

Największe błędy w czasie śniadania w hotelu - sprawdź czy je popełniasz!

Śniadanie jest często nazywane najważniejszym posiłkiem dnia, dostarczającym energii niezbędnej do rozpoczęcia codziennych zajęć. Dla wielu z nas to również czas na chwilę spokoju przed dniem pełnym wyzwań. Podczas podróży, szczególnie w hotelach, śniadanie może stać się prawdziwym rytuałem, pozwalającym na chwilę relaksu i delektowania się różnorodnością smaków. Dlatego warto zwrócić uwagę na odpowiednie zachowanie, aby ten posiłek był przyjemnością zarówno dla nas, jak i dla innych gości. Oto kilka wskazówek, czego unikać podczas śniadania w hotelu podczas wczasów nad morzem.

 

1. Największe błędy w czasie śniadania w hotelu - czyli nieodpowiedni strój

Hotelowe śniadanie nie jest miejscem na piżamy czy szlafroki. Nawet jeśli hotelowa restauracja znajduje się blisko Twojego pokoju, warto ubrać się odpowiednio. Strój codzienny, taki jak koszulka i spodnie czy sukienka, jest zdecydowanie lepszym wyborem. Unikaj również ubrań zbyt wyzywających lub zaniedbanych.


 

2. Największe błędy w czasie śniadania w hotelu - zajmowanie zbyt wiele miejsca

Podczas śniadania w hotelu staraj się unikać zajmowania zbyt wielu miejsc lub stołów, zwłaszcza jeśli jest dużo gości. Rozkładanie się na cztery osoby, gdy jesteś sam, jest nie tylko nieuprzejme, ale również utrudnia innym znalezienie miejsca. Pamiętaj, aby zostawić po sobie porządek i nie zostawiać swojego miejsca w bałaganie.

 

3. Największe błędy w czasie śniadania w hotelu - zabieranie jedzenia na zapas

Choć może być kuszące zabrać ze sobą jedzenie na później, to jednak nie jest mile widziane w większości hoteli. Śniadanie jest serwowane dla wszystkich gości, a nadmierne zabieranie jedzenia może spowodować, że inni goście nie będą mieli dostępu do pełnego asortymentu potraw. Jeśli chcesz coś zjeść później, zapytaj personel, czy jest taka możliwość lub skorzystaj z resortów oferujących All Inclusive.


 

 4.  Największe błędy w czasie śniadania w hotelu - ignorowanie zasad higieny

Podczas śniadania hotelowego bardzo ważne jest przestrzeganie zasad higieny. Myj ręce przed jedzeniem i korzystaj z dostępnych sztućców do nakładania jedzenia, zamiast używać własnych. Unikaj dotykania jedzenia rękoma, które planujesz pozostawić na stole. Jeśli zauważysz, że coś nie jest świeże lub czyste, zgłoś to personelowi, zamiast narzekać wśród innych gości.


 

5. Największe błędy w czasie śniadania w hotelu - hałasowanie

Śniadania w hotelu to czas relaksu dla wielu gości. Staraj się nie przeszkadzać innym, zachowując odpowiedni poziom hałasu. Unikaj głośnych rozmów, a zwłaszcza rozmów telefonicznych. Jeśli podróżujesz z dziećmi, przypomnij im o konieczności zachowania ciszy i spokoju, aby nie przeszkadzały innym gościom.

 

Największe błędy w czasie śniadania w hotelu – już wiesz co robić i czego unikać!

Śniadanie w hotelu to nie tylko posiłek, ale również okazja do nawiązania kontaktu z innymi gośćmi i cieszenia się chwilą spokoju. Unikanie powyższych zachowań sprawi, że Twój pobyt będzie bardziej komfortowy zarówno dla Ciebie, jak i dla innych. Pamiętaj, że kulturalne zachowanie i szacunek wobec innych są podstawą udanego pobytu w każdym hotelu.