Sprawdź dostępność

Logo Panorama Morska
×
 
2
Dorosłych
Bez dzieci
Dziecko
Dziecko
Dziecko
wybierz

Sprawdź dostępność

Wyczyść
Wybierz date przyjazdu
Blog
2022-04-29 14:36:00

Plaża Dubaj Jarosławiec – Najpopularniejsza plaża w Polsce

Piękna, szeroka plaża. Drobny, złoty piasek. Wokół czysto – żadnych śmieci na brzegu, żadnych w wodzie. Fale muskają potężne, kamienne usypiska, wbijające się daleko w morze. Słońce wysoko, niebo bezchmurne. Egzotyczne lato w pełni. Gdzie nad morze, zapytacie? Do Jarosławca!

Plaża Jarosławiec Polski Dubaj – Jak to się zaczęło ?

Niewielka, nadmorska miejscowość znajdująca się w gminie Postomino (powiat sławieński) wsławiła się niedawno odważną inwestycją: odbudową plaży.
 
Głównym celem było zachowanie pięknych klifów, występujących w tej części nadmorskiego pasa, dla których pochłaniające kolejne połacie plaży morze stanowiło realne zagrożenie.
 
Górujące nad plażą klify stanowią naturalną atrakcję turystyczną, ściągającą do niej spokojnej miejscowości wielu turystów, miłośników przyrody i amatorów plażowania. Cios byłby zatem podwójny – w środowisko naturalne, ale też w miejscową branżę turystyczną. Problem rozwiązano więc w sposób zdecydowany. I jakże efektowny!

 
Inicjatorem projektu był Urząd Morski w Słupsku. Realizacja ambitnego planu stanowiła nie lada wyzwanie i niemały wydatek, ale patrząc na efekt końcowy można jedynie z uznaniem stwierdzić, że było warto. Niedawno ukończona plaża to nie tylko zabezpieczenie dla nadmorskiej fauny i flory. To też ponad pięć hektarów raju, w samym sercu polskiego wybrzeża.

Plaża Jarosławiec Polski Dubaj – Skąd właściwie ta nazwa?


Projekty były już realizowane w kilku miejscach na świecie. Największy rozgłos zyskała słynna plaża w Dubaju, której jarosławiecka inwestycja zawdzięcza popularną wśród turystów nazwę „polski Dubaj”. Porównanie jest zasłużone: plaża w Jarosławcu jest największą sztuczną plażą w Europie i już wsławiła nas za granicą.
 
Nazwa przyjęła się na tyle dobrze i tak bardzo rozpowszechniła,
że szybko stała się oficjalną nazwą kąpieliska.

 
Dubaj w Jarosławcu jest wart uwagi także z powodu, który stanowi częsty przyczynek do narzekań w kwestii plażowania nad Bałtykiem. Chodzi oczywiście o zanieczyszczenia: śmieci czające się pod cienką warstwą piasku i zniechęcające do wejścia do wody. Według oficjalnych doniesień Jarosławiec może poszczycić się najczystszą plażą na całej linii polskiego wybrzeża! Wygląda na to, że gmina zrobi co tylko się da, by zachować dla siebie ten dumny tytuł: pojawiają się kosze oraz tablice informacyjne, apelujące o nie pozostawianie śmieci po wypoczynku na złotych piaskach Dubaju. Ekipy sprzątające regularnie dbają o to, by kąpielisko było nieskazitelne. Oto kolejny powód, by zabukować wczasy nad morzem w tej uroczej mieścinę!

Plaża Dubaj Jarosławiec – To nie jedyny argument odwiedzin

Oczywiście, plaża plażą, Dubaj Dubajem, ale nie da się całego tygodnia przeleżeć na piasku, a i z wody czasami trzeba wyjść… Czy w tak kameralnym letnisku jak Jarosławiec można robić coś poza plażowaniem? Wbrew pozorom: można.

Na mapie miejsc, które każdy wczasowicz musi odwiedzić, znajduje się między innymi:
  • zabytkowa latarnia morska z tarasem widokowym
  • pomnik rybaka, nawiązujący do korzeni miejscowości, która dawniej utrzymywała się głównie z rybołówstwa
  • prowadząca do morza promenada zakończona placem, z którego rozpościera się piękny widok na morze
  • miłośnicy wędkowania oraz kulinarni zapaleńcy powinni koniecznie odwiedzić przystań rybacką
  • jeśli i to okaże się mało, wymagający wczasowicze bez trudu znajdą hotel, który poza noclegiem oferuje całą paletę rozrywek: od wizyt w SPA, przez ciekawe animacje, aż po szalone, nocne imprezy.
Aż trudno uwierzyć, że to wszystko dostępne jest na wyciągnięcie ręki i w bardzo przystępnym koszcie – mimo rosnącej popularności Jarosławiec oferuje ceny znacznie niższe niż te, do których przyzwyczaiły nas większe polskie kurorty.
Zaintrygowani? Podejmując decyzję o wakacjach nad morzem trzeba się śpieszyć i dokonywać rezerwacji z wyprzedzeniem. Osób, które chcą na własne oczy przekonać się, jak wygląda najsłynniejsza plaża w Polsce nie brakuje, rezerwacje na przyszłe wakacje spływają ciurkiem. Tym bardziej, że w Jarosławcu nie tylko plaża dorównuje zagranicznym standardom – kusi również popularne w wielu miejscach na świecie, a wciąż nieczęsto spotykane u nas All Inclusive, dzięki któremu wakacje w hotelu nabierają zupełnie innego wymiaru.