Sprawdź dostępność

Logo Panorama Morska
×
 
2
Dorosłych
Bez dzieci
Dziecko
Dziecko
Dziecko
wybierz

Sprawdź dostępność

Wyczyść
Wybierz date przyjazdu
Blog
2019-10-12 10:50:00

Hotel nad morzem z basenem - jaki wybrać?

Według badań na temat Preferencji użytkowników hoteli w zakresie produktu i usług przeprowadzonych na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej, basen w hotelu to element:

Z wyników badań wyraźnie wynika, że zdecydowana większość z nas preferuje hotele z basenem. Nie wystarczy jednak wypełnić przestrzeń wodą, aby zadowolić swoich gości – co powinien zawierać basen w hotelu, aby był atrakcyjny dla gości?

 

HOTEL NAD MORZEM Z BASENEM WEWNĘTRZNYM CZY ZEWNĘTRZNYM?

Basen zewnętrzny czy wewnętrzny?  To trudne pytanie – zależy czego oczekujemy, kiedy wyjeżdżamy na wczasy nad morzem, czy chcemy przebywać na słońcu czy może właśnie przed nim się uchronić. Zarówno baseny zewnętrzne jak i wewnętrzne mają wiele plusów i dostarczają mnóstwo rozrywki, zawsze jednak jest jakieś „ale”:

Jakie jest więc rozwiązanie? To proste – wybrać hotel nad morzem z basenem zarówno wewnętrznym, jak i zewnętrznym! Można wtedy śmiało korzystać zarówno z zewnętrznego basenu w przypadku, gdy chcemy się również poopalać i gdy pogoda na to pozwala, natomiast w przypadku niepogody spędzać czas w basenie wewnętrznym, gdzie nie musimy obawiać się niskiej temperatury.

 

HOTEL NAD MORZEM Z AQUAPARKIEM CZY BASENEM?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, należy się zastanowić, czego oczekujesz od basenu – czy ma on Ci służyć jedynie do pływania, czy także być formą rozrywki, w której będziesz po prostu miło spędzać czas. W Aquaparku znajdują się obiekty, które czynią kąpiel ciekawszą i pełną wrażeń. Są to między innymi:

 

  • Basen z falą morską

  • Basen z rwącą rzeką

  • Oraz inne obiekty rekreacyjne

HOTEL NAD MORZEM Z BASENEM DLA DZIECI

Jeśli wybieramy się na wakacje nad morzem z dzieckiem, koniecznie upewnijmy się, że basen posiada specjalny basen dla dzieci. Sprawdźmy, czy jest on całkowicie dostosowany do potrzeb naszych pociech i czy korzystanie z nich będzie dla naszych dzieci atrakcyjne.

HOTEL NAD MORZEM Z BASENEM ALE TEŻ ZE STREFĄ RELAKSU

Nie samym pływaniem człowiek żyje – po intensywnej zabawie na zjeżdżalniach i walce z morskimi falami człowiek chciałby się zrelaksować i zregenerować siły. Czym byłby hotel nad morzem z basenem bez obiektów, które umożliwiają odpoczynek?

Jak zrelaksować się w basenie? Między innymi dzięki obiektom do hydromasażu. Takimi obiektami są między innymi wspomniane wyżej gejzery wodne i fontanny, a także specjalne miejsca wydzielone w basenach, gdzie można się położyć odprężyć.  Oprócz relaksu, hydromasaż przynosi także inne korzyści dla zdrowia i samopoczucia:

 

Warto jest także upewnić się, czy dany basen posiada Strefę Wellness, w której można odprężyć się jacuzzi lub zrelaksować w saunach. Oprócz tego strefą relaksu powinny być także leżaki przy basenach, gdzie można wypocząć lub – w przypadku basenów zewnętrznych – poopalać się między kąpielami.

 

HOTEL NAD MORZEM Z BASENEM – ZAJĘCIA W WODZIE

Jednymi z ulubionych form zajęć sportowych w ostatnim czasie są miedzy innymi zajęcia w wodzie. Jest to połączenie dobrej zabawy, relaksu oraz spalania kalorii. W zależności od efektów, jakich oczekujemy, możemy wybrać z następujących aktywności w wodzie:

Gimnastyka w wodzie

Aqua Aerobic

Aqua Dance

Polecana osobom starszym

Umiarkowane tempo, dobre dla osób ze słabą kondycją

Dla osób aktywnych

Intensywne spalanie kalorii

Osoby, które lubią tańczyć

Połączenie zabawy ze sportem

 

 

Jakie korzyści przynoszą zajęcia w wodzie?

 

HOTEL NAD MORZEM Z BASENEM – WYBIERZ ROZSĄDNIE!

Jak widać, basen basenowi nie równy – wybierz więc hotel w taki sposób, aby pobyt w basenie nie znudził Ci się w pierwszym dniu pobytu!

 

 

Podobał Ci się artykuł? Podaj dalej i udostępnij