Sprawdź dostępność

Logo Panorama Morska
×
 
2
Dorosłych
Bez dzieci
Dziecko
Dziecko
Dziecko
wybierz

Sprawdź dostępność

Wyczyść
Wybierz date przyjazdu
Blog
2021-07-29 09:10:00

Zabawy na plaży - brzydka pogoda Jak spędzić czas nad morzem z dzieckiem

Jak spędzać czas z dziećmi? Czy oprócz pływania są jeszcze inne zajęcia na plaży?

Jak spędzać czas z dziećmi? Czy oprócz pływania są jeszcze inne zajęcia na plaży? Jak radzić sobie z nudą w pochmurny dzień? Chętnie podpowiemy, jak kreatywnie spędzić wakacje dla dzieci, zająć pociechy przez cały dzień, miło spędzić czas i jakie gry wybrać na plaże.
 
Jeśli Twoje dziecko nie rozumie słowa „nie” podczas kąpieli w morzu, nie martw się.

Pływanie i zabawy w wodzie to główne atrakcje, po to w końcu wybraliśmy się nad wodę. Nie raz tak się składa, że ​​mimo słonecznej pogody woda jest za zimna, a fale za mocne. W takim razie nasi rodzice mają obowiązek dopilnować, aby dzieci nie czekały utęskliwie na łagodniejsze fale morza.
 
Jakie zabawy na plaży zagwarantują nam udany, rodzinny wypoczynek?

Zabawy na plaży– Zabawy na cały dzień

  • Pamiątka widoku- Kolorowe bloki rysunkowe, kredki i farba na plaży! Dlaczego nie! To idealne miejsce na kreatywne spędzanie czasu. Dziecko może w łatwy sposób przenosić na papier piękny widok horyzontu, a następnie wkleić piasek na pamiątkę. Ziarno piasku przyklei się bez problemu do klejonej kartki, tworząc niepowtarzalną pracę w kolorze piaskowym! Oryginalna pamiątka z rodzinnych wczasów nad morzem dla bliskiej osobie.
 
  • Skarby piratów- czekają na odkrycie. Czas zacząć szukać! Małe zaangażowanie szybko zamieni się w czarującą całodniową przygodę. Potrzebujesz tylko łopatki do piasku, które Twoje dziecko musi je nosić w torbie. Następnie zakop w punkcie orientacyjnym małą torebkę (wypełnioną cukierkami, owocami lub innymi przysmakami), zaznacz ją czerwonym X na mapie i daj się ponieść wyobraźni. Do skarbu prowadzić może szlak pełen sztormów, morskich potworów i wyzwań sprawnościowych. Dziesięć przysiadów w lewo, dwa kroki wokół ręcznika mamy i trzy godziny później zadowolone z niespodzianki buzie.

Zabawy na plaży –Gry i zabawy bez kąpania

  1. Napełnianie fosy wodą-Jak to zrobić szybko i sprawnie? To jest problem! Niech każdy wymyśli sposób przeniesienia wody morskiej do wykopanej w piasku fosy lub wiaderka. Niech każdy wykopie podobny dół w piasku lub wybierzcie podobne wiaderka, oczywiście kilka metrów od źródła wody. Rozpoczynamy zawody! Przenieś wodę w kubku, dłoni, w balonie lub przekop tunel z fosy do brzegu wody. Zwycięża ten, kto pierwszy napełni woda swoje naczynie. Zabawa ta będzie na pewno wyzwaniem dla każdego!
  2. Budowanie kamiennej wieży- Przy brzegu wody oraz w piasku znajdziesz fragmenty skał różnej wielkości. Pomóż sobie mokrym piaskiem i podeprzyj konstrukcję drewnianymi patykami. Postaram się ułożyć kamienie tak, by wieża była najwyższa. Nie zapomnij uwiecznić swojej księżniczki i księcia na szczycie zamku. Tylko nie załamujcie się, gdy runie wieża! Nauka poprawnych konstrukcji oraz równowagi wspomoże rozwój dziecka.
Jeżeli jesteście kreatywni, a plażowy piasek wam niestraszny, na pewno poradzicie sobie z wyzwaniami nudy. Wakacje rodzinne nad morzem nie muszą kojarzyć się z opalaniem i pływaniem. Konkurs piosenki dla dzieci, plażowy Mam talent, czy też nauka sztuczek magicznych- ogranicza was tylko wyobraźnia! Przede wszystkim musimy pamiętać, że podczas urlopu najważniejszy jest czas spędzony z bliskimi oraz relaks i dobra zabawa. Deszcz i zachmurzone niebo nie powinny być przeszkodą, gdy mamy dobry plan i pozytywne nastawienie!