Sprawdź dostępność

Logo Panorama Morska
×
 
2
Dorosłych
Bez dzieci
Dziecko
Dziecko
Dziecko
wybierz

Sprawdź dostępność

Wyczyść
Wybierz date przyjazdu
Blog
2022-12-29 12:20:00

Jak poprawić sobie humor –sprawdzone sposoby!

Codzienność sprawia, że w życiu każdego z nas przychodzą lepsze i gorsze chwile. Nie ma w tym jednak nic złego, kolejny niezdany egzamin, kłótnia z szefem, czy nieudana randka  to sytuacje, które nie raz przytrafiły nam się w życiu. W okresie jesienno-zimowym do naszego organizmu dociera mniej witaminy D, a długie wieczory sprzyjają rozmyślaniu o niepowodzeniach i napawają nas smutkiem. Biorąc pod uwagę, że każdy człowiek  indywidualnie reaguje na daną sytuacje, przyczyn obniżenia nastroju jest wiele. Ważne jednak, aby znaleźć sposoby jak radzić sobie ze smutkiem, frustracją i gniewem. Jak poprawić sobie humor po ciężkim dniu? Czym zająć zakłopotaną myślami głowę? Sposobów jak poprawić sobie humor jest mnóstwo!

 

Jak poprawić sobie humor – wysiłek fizyczny

Nie od dziś wiadomo, że aktywność fizyczna niesie ze sobą wiele korzyści. Wysportowana sylwetka, dobra kondycja, to jedne z wielu zalet uprawiania sportu, nie zapominajmy jednak jak zbawienne działanie ma on na naszą psychikę. Już 30 minut nieprzerwanego ruchu powoduje, że nasz mózg wytwarza hormony szczęścia, a skupienie się na wykonywanej czynności pozwala uwolnić umysł od natarczywych myśli.Ćwiczenia w zaciszu mieszkania korzyści to świetna alternatywa dla introwertyków, niemniej jednak zajęcia na sali treningowej mogą przynieść więcej rezultatów. Sprzyjają nawiązywaniu nowych znajomości, a wspólnie spędzony czas z pozytywnymi ludźmi na pewno zmotywuje cię do działania i poprawi humor.

 

Jak poprawić sobie humor – Dlaczego warto planować swój dzień?

Zaplanuj swój dzień krok po kroku, to przynosi wiele korzyści:

  • myślenie zadaniowe sprawi, że twój mózg zajmie się bieżącymi obowiązkami,
  • pochłonięty wykonaniem zaplanowanych czynności zepchniesz na dalszy plan negatywne myśli,
  • dodanie do listy przyjemnych poleceń sprawi, że z pozytywnym nastawieniem będziesz na nie czekać,
  • satysfakcja z wykonywanych działań na pewno poprawi ci humor.

 

Jak poprawić sobie humor – odprężający wyjazd

Zmiana otoczenia i chwila relaksu to świetny sposób na poprawę humoru. Spontaniczny wypad do spa nad morzem  czy do centrum rozrywki dla dzieci i dorosłychto idealny czas na naładowanie baterii. Jeśli wybierzesz hotel z Aquaparkiem warto  skorzystać z takiej atrakcji jak zjeżdżalnia. Dynamiczne i kręte zjazdy dostarczą adrenaliny, a dreszczyk emocji wywoła na twojej twarzy uśmiech. Kilka dni odpoczynku pozwoli ci uniknąć stresujących sytuacji, a idealnym zwieńczeniem tego czasu będzie pójście na masaż gorącą czekoladą.

 

 

Jak poprawić sobie humor- niezawodne sposoby

Nie oszukujmy się, nie wszystkie sposoby działają na każdego. Dla jednych spotkanie z przyjaciółmi, wieczorny wypad na miasto, czy udana impreza to świetne sposoby na rozładowanie emocji i poprawę humoru. Jeśli jednak jesteś typem osoby, na którą najlepiej działa domowe zacisze, łyk gorącej herbaty pod kocykiem w towarzystwie ulubionej komedii, nic w tym złego.

Czasem małe przyjemności to niezastąpiony sposób na poprawę humoru.

Zjedzenie tabliczki czekolady, gorąca kąpiel w wannie, zamówienie ulubionej pizzy, sprawiają, że u wielu z nas pojawia się uśmiech na twarzy.

Pamiętaj! Niezależnie co sprawia, że twój humor jest beznadziejny walcz z tym!

Niech negatywne myśli nie zawładną twoim ciałem. Musisz znaleźć idealny dla siebie sposób na poprawę humoru, niemniej jednak chęć działania to pierwszy krok do poprawy twojego humoru