Sprawdź dostępność

Logo Panorama Morska
×
 
2
Dorosłych
Bez dzieci
Dziecko
Dziecko
Dziecko
wybierz

Sprawdź dostępność

Wyczyść
Wybierz date przyjazdu
Blog
2019-11-14 00:00:00

Gdzie na rocznicę ślubu? Dowiedz się gdzie zabrać żonę!

Jak spędzić rocznicę ślubu? To pytanie zadajemy sobie w małżeństwie… co roku! Ile można więc wymyślać w kółko pomysłów na jej spędzenie!? Na szczęście śpieszymy Wam z pomocą – podpowiadamy jak spędzić rocznicę ślubu!

 

JAK SPĘDZIĆ ROCZNICĘ ŚLUBU?

Oczywiście, możemy iść na łatwiznę i kupić naszej drugiej połówce czekoladki czy pluszowego misia. Psycholodzy jednak zalecają, aby rocznica ślubu była przez nas traktowana poważnie i była okazją do odświeżenia uczuć do naszej drugiej połówki. Według badań GUS z 2018 roku, w Polsce rozpada się już niemal co drugie małżeństwo, z czego ponad 60% rozwodów zostaje uargumentowana jako niezgodność charakterów. Zdrada, o dziwo, znajduje się dopiero na drugim miejscu jeśli chodzi o powody rozwodów.

O czym to świadczy? Świadczy to o tym, że to nie zdrada jest główną przyczyną rozpadu małżeństw, ale brak możliwości porozumienia się z partnerem. Ale przecież te same małżeństwa kiedyś uznały, że tak dobrze się ze sobą porozumiewają, że chcą spędzić ze sobą resztę życia! Co się wiec od tego czasu zmieniło? Jakie są przyczyny problemów z komunikacją w małżeństwach?

 

W konsekwencji coraz mniej ze sobą rozmawiamy i tracimy zainteresowanie sobą nawzajem. Przez nadmiar stresu w życiu codziennym a także brak czasu na cokolwiek coraz bardziej zaczynamy się od siebie oddalać. W końcu bliskość zanika, a my stajemy się robotami, których zadaniem jest wykonywanie obowiązków domowych, opieka nad dziećmi i chodzenie do pracy. Na wyznawanie uczuć i rozmowę z partnerem brakuje nam już czasu.

 

CO NA ROCZNICĘ ŚLUBU? TO OCZYWISTE – WYJAZD!

Jak widać, odpowiedź na pytanie jak spędzić rocznicę ślubu jest jedna – wspólny wyjazd! Jest to najlepsza okazja ku temu, aby odnowić relacje w małżeństwie i przypomnieć sobie, jak bardzo jesteśmy dla siebie ważni. Dlaczego tak się dzieje? To proste –  nie ma wokół nic, co wymaga skupienia uwagi na rzeczy trzeciej, niż na sobie wzajemnie:

Dzięki braku tych właśnie czynników jesteśmy "skazani" na dwudziestoczterogodzinne spędzanie czasu ze sobą nawzajem – bez żadnych dodatkowych obowiązków. Mamy okazję do wspólnych rozmów, spędzania chwil tylko we dwoje, korzystanie wspólnie z atrakcji – wszystko to sprawi, że uczucia między nami odżyją, a my przypomnimy sobie, jak bardzo brakuje nam na co dzień siebie nawzajem.

 

GDZIE NA ROCZNICĘ ŚLUBU? NA TO ZWRÓĆ UWAGĘ!

Sam wspólny wyjazd to nie wszystko – należy wybrać taki hotel i miejsce, które faktycznie przysłuży się do poprawy wzajemnych relacji. Jakie powinien spełniać warunki taki wyjazd?

  1. Romantyczna sceneria – Wyjazd we dwoje w zgiełku miasta bynajmniej nie brzmi romantycznie. Wieczorne spacery po zatłoczonej ulicy nie są odpowiednimi warunkami do rozmowy z partnerem, z którym chcemy odnowić relacje. Warto wybrać więc hotel nad morzem i wieczorami przechadzać się po plaży pośród szumu fal. Zachód słońca nad morzem – czyż istnieją lepsze warunki do romantycznych rozmów i rozbudzenia na nowo drzemiącego w nas uczucia?

 

  1. Hotel nad morzem All Inclusive – Podział domowych obowiązków jest jednym z najczęstszych przyczyn kłótni w małżeństwie. Jeśli macie więc jechać nad morze i zamierzacie robić śniadania na własną rękę, a co gorsza gotować samemu obiady, możecie od razu zrezygnować z pomysłu wyjazdu. Kto dziś idzie do sklepu, kto gotuje, kto zmywa – przecież właśnie przed tymi powodami do kłótni macie zamiar uciec! Codzienne wybieranie restauracji również wiąże się z ryzykiem sprzeczek – partner chce iść dziś do restauracji chińskiej, Ty do włoskiej – kłótnia murowana. Najlepiej wybrać więc hotel all inclusive, w którym jedzenie mamy codziennie serwowane w formie bufetów szwedzkich – każdy wybierze coś dla siebie i wszyscy będą zadowoleni!

 

 

  1. Hotel nad morzem z rozrywką dla dorosłych – nic nie zabija bardziej związku, niż rutyna. Jeśli więc chcemy mieć udany wspólny wyjazd, wybierzmy miejsce, które ma w ofercie wiele atrakcji, z których można skorzystać wspólnie z partnerem. Sam hotel to za mało – a co z resztą dnia? Warto więc wybrać miejsce, w którym można razem: 
  • skorzystać ze Strefy Wellness,
  • Iść we dwoje na zabiegi SPA
  • Udać się na romantyczną kolację w blasku świec
  • Pobawić się wspólnie na nocnej zabawie, w Aquaparku itp.
  • Uprawiać wspólnie sport

 

CO NA ROCZNICĘ ŚLUBU? NOWY, LEPSZY ZWIĄZEK!

Jak widać, rocznica ślubu to nie tylko kolejna kartka z kalendarza, ale także ogromna szansa na odbudowanie relacji z małżonkiem i okazja na obudzenie w sobie dawnych uczuć. To od Was zależy, czy weźmiecie ją na poważnie, czy też za rok nie będziecie już mieli czego świętować!

 

Podobał Ci się artykuł? Podaj dalej i udostępnij