Sprawdź dostępność

Logo Panorama Morska
×
 
2
Dorosłych
Bez dzieci
Dziecko
Dziecko
Dziecko
wybierz

Sprawdź dostępność

Wyczyść
Wybierz date przyjazdu
Blog
2019-07-25 00:00:00

Hotel przyjazny dzieciom nad morzem - co to znaczy?

Kiedy wybieramy hotel nad morzem, często kierujemy się sugestiami hoteli, że dany obiekt jest przyjazny dzieciom. Po przyjeździe na miejsce często okazuje się jednak, że oprócz drobnej sali zabaw dla dzieci dany hotel nie posiada w swojej ofercie nic, co by wskazywało na to, że jest to hotel przyjazny rodzinie z dziećmi.

 

Co więc tak naprawdę oznacza, że dany obiekt jest dostosowany do dzieci?

 

HOTEL PRZYJAZNY DZIECIOM NAD MORZEM Z ANIMACJAMI DLA DZIECI

Aby nazwać się hotelem przyjaznym dzieciom nad morzem nie wystarczy zatrudnić animatora na kilka godzin dziennie, który porysuje z dziećmi i zagra z nimi w berka. Rodzice oczekują bogatego planu animacji np.

 • zawody sportowe,
 • zajęcia taneczne,
 • warsztaty plastyczne
 • warsztaty kulinarne
 • wieczorne show takie jak występy cyrkowe, pokazy iluzjonistów czy teatrzyki dla dzieci, które fundują dzieciom niezapomniane wakacje!

 

 

Dodatkowo Rodzice oczekują (i słusznie!), że animatorzy mają dbać o to, aby zajęcia dla dzieci nie polegały jedynie na samej zabawie, ale przede wszystkim uczyły poprzez zabawę:

 

 

ZAJĘCIA TANECZNE

WARSZTATY PLASTYCZNE

ZAWODY SPORTOWE

Wspomagają koordynację ruchową

Pomagają ćwiczyć pamięć

Ćwiczą wyobraźnię

Rozwijają kreatywność

Uczą zasad fair play I wzajemnej współpracy

Wypływają na kondycję

 

 

HOTEL PRZYJAZNY DZIECIOM NAD MORZEM Z BASENEM ALE BEZ BRODZIKA DLA DZIECI?

Jedziemy do hotelu nad morzem z basenem reklamującego się jako przyjazny dzieciom, na miejscu okazuje się jednak, że basen faktycznie jest, jednak… pływacki. A jeśli mamy już do czynienia z brodzikiem dla dzieci, często oprócz wody nasze dziecko nie ma kompletnie żadnych alternatyw jeśli chodzi o zabawę. Hotel przyjazny dzieciom MUSI posiadać specjalnie przystosowany basen dla dzieci, w którym nie sposób się nudzić:

 • Zjeżdżalnie dla najmłodszych
 • gejzery wodne
 • fontanny
 • Bajkowe motywy

Basen dla dzieci powinien znajdować się wewnątrz budynku, żeby mógł być czynny przez cały rok – niezależnie od tego, czy dzieci korzystają w lato czy w zimę

 

HOTEL PRZYJAZNY DZIECIOM NAD MORZEM BEZ KĄCIKÓW ZABAW W RESTAURACJACH?

Każdy rodzic na pewno wie jak cennym udogodnieniem jest możliwość zjedzenia w spokoju posiłku – szczególnie gdy spędzamy wakacje nad morzem z maluszkiem, który nie usiedzi na miejscu dłużej niż 5 minut. Hotel przyjazny dzieciom nad morzem to więc taki, który w swojej ofercie posiada kąciki zabaw. Ponadto ciężko wyobrazić sobie aby w hotelu reklamującym się jako przyjazny dzieciom restauracjach nie było krzesełek do karmienia.

 

HOTEL PRZYJAZNY DZIECIOM NAD MORZEM Z SALAMI ZABAW

To chyba jedno z większych rozczarowań – hotel nad morzem reklamujący się, że posiada salę zabaw dla dzieci, na miejscu okazuje się jednak, że z salą ma to niewiele wspólnego – jest to niewielki skrawek pokoju z kilkoma zabawkami. Już po godzinie nasze dziecko jest znudzone, co dopiero bawiąc się ciągle w to samo przez kilka dni a nawet tydzień! Obiekt przyjazny dzieciom to taki, który oferuje wiele rodzajów rozrywki swoim najmłodszym gościom - kilka sali zabaw, zewnętrzne place zabaw oraz obiekty rekreacyjne.

 

Dodatkowo wyposażenie takich obiektów powinno być tak zaprojektowane, aby każdy znalazł coś dla siebie - najlepiej, aby hotel posiadał rodzinne centrum rozrywki z atrakcjami zarówno dla małych jak i duzych. Basen z kulkami to za mało, aby zainteresować nastolatka, grające zabawki nie zadowolą dziecka w wieku przedszkolnym, natomiast Xboxami nie będzie bawić się kilkunastumiesięczne niemowlę.

 

HOTEL PRZYJAZNY DZIECIOM NAD MORZEM Z ALL INCLUSIVE

Karmienie dziecka na wyjeździe to dla większości rodziców największa katorga, a myśl o jedzeniu w hotelu nad morzem spędza sen z powiek – czy moje dziecko będzie miało co jeść? Jak duży będzie wybór? Czy przerwa między posiłkami nie będzie zbyt duża? A co jeśli nie znajdzie w menu nic dla siebie? O to nie musi się martwić rodzic wybierający hotel nad morzem All Inclusive – wtedy każdy znajdzie coś dla siebie. Najlepiej wybrać taki obiekt, gdzie przez cały dzień dostępne są bufety ze smacznymi przekąsami, przez co nie trzeba się martwić, że nasze dziecko będzie chodzić głodne.

 

HOTEL PRZYJAZNY DZIECIOM NAD MORZEM - UDOGODNIENIA

Hotel przyjazny dzieciom nad morzem, w którym nie można wypożyczyć podstawowych sprzętów dla małych dzieci? Chciałoby się rzec – co to za przyjaźń! Hotel przyjazny dzieciom nad morzem powinien mieć możliwość wypożyczenia:

 • nocników dla dzieci
 • podestów dla małych dzieci
 • wanienek do kąpieli
 • łóżeczka dla dziecka

Na wakacjach cała rodzina powinna czuć się komfortowo!

 

HOTEL PRZYJAZNY DZIECIOM NAD MORZEM W SPOKOJNEJ OKOLICY

Hotel przyjazny dzieciom w centrum miasta, wśród miejskich spalin, ulicznych hałasów i w nieprzyjaznej okolicy? Takie wakacje mijają się z celem - zamiast wypoczynku i regeneracji fundujemy dziecku zanieczyszczone powietrze i niespokojny sen. Ponadto co to za udogodnienie dla rodzica, który ciągle musi pilnować dziecka, czy czasem nie wbiegło na ulicę. Obiekt przyjazny dzieciom powinien być umiejscowiony w spokojnej okolicy, najlepiej w miejscowości, która jest wolna od smogu i zanieczyszczonego powietrza. Ponadto mile widziane są zielone tereny bogate w rośliny i kwiaty - zieleń upakaja, pozwala się zregenerować a także pozytywnie wpływa na zdrowie i samopoczucie.

 

Jak widać, nie wystarczy posiadać w swojej ofercie sale zabaw dla dzieci aby móc się nazwać hotelem przyjaznym dzieciom nad morzem.  Prawdziwe ośrodki dla rodzin z dziećmi nad morzem są całkowicie dostosowane do potrzeb zarówno rodziców – aby ich wakacje były łatwe i przyjemne – jak i dzieci- aby nie nudziły się podczas wakacji ani przez chwilę!

 


 

Podobał Ci się artykuł? Podaj dalej i udostępnij