Sprawdź dostępność

Logo Panorama Morska
×
 
2
Dorosłych
Bez dzieci
Dziecko
Dziecko
Dziecko
wybierz

Sprawdź dostępność

Wyczyść
Wybierz date przyjazdu
Blog
2019-05-27 13:26:00

Sposób na niejadka - co zrobić gdy dziecko nie chce jeść?

CO ZROBIĆ GDY DZIECKO NIE CHCE JEŚĆ

Niemal każdy rodzic chociaż raz w życiu przechodzi przez ten ciężki etap w macierzyństwie – nasze dziecko zaczyna marudzić i odmawiać jedzenia warzyw, owoców i zdrowych posiłków, nie pogardzi natomiast słodyczami i żywnością wysoko przetworzoną. Na każdego niejadka trzeba jednak znaleźć odpowiedni sposób – najlepszym z nich jest kreatywny wygląd potrawy na talerzu! Dlaczego warto dbać o estetykę dań dla dzieci i jakie przynosi to korzyści dla dziecka, podpowiada nam o tym dzisiaj animatorka pracująca w Health Resort & Medical SPA Panorama Morska, która prowadzi z dziećmi spędzającymi w naszym resorcie wakacje nad polskim morzem All Inclusive warsztaty kulinarne.

 

hotel z animacjami dla dzieci

 

DZIECKO NIE CHCE JEŚĆ? ALE NA PEWNO CHCE SIĘ BAWIĆ!

Po pierwsze – jest to przede wszystkim świetna zabawa i pomysł na nudę, bez używania tabletów, telefonów czy telewizora. Przygotowanie kreatywnej potrawy na talerzu wymaga od Twojego dziecka uruchomienia wyobraźni i pracy manualnej. Aby utworzyć palmę na talerzu z banana trzeba odpowiednio go pokroić, a żeby wykonać zęby z sera żółtego konieczne będzie precyzyjne wycięcie ząbków. Kreatywne ozdabianie potraw pobudza więc wyobraźnię, szlifuje umiejętności manualne i trenuje kreatywność dziecka. Pamiętajmy, aby nie dawać dziecku ostrych narzędzi – aby pokroić większość warzyw czy owoców nie potrzeba wcale bardzo ostrego noża (na warsztatach kulinarnych, które prowadzi nasz hotel dla rodzin z dziećmi nad morzem, dzieci używają plastikowych noży), jednak mimo wszystko nie zostawiajmy dziecka samego z nożem nawet na chwilę.

 

hotel nad morzem z atrakcjami dla dzieci

 

BRAK APETYTU U DZIECKA - OKAZJA DO POPRAWIENIA RELACJI Z DZIECKIEM!

Po drugie, jest to doskonała okazja do budowania relacji między dzieckiem a rodzicem. To sposób na wspólne spędzanie czasu, któremu towarzyszyć będzie sporo śmiechu i zabawy. Nie raz dziecko potrzebować będzie naszej pomocy, co podbudowuje nasz autorytet, a także możemy nauczyć nasze dziecko czegoś nowego. Wspólne przygotowanie kreatywnej potrawy to okazja, aby polepszyć więź między rodzicem a dzieckiem, a także nadrobić czas, którego zazwyczaj brakuje nam na co dzień przez nadmiar obowiązków w domu i pracę zawodową.

 

hotel dla rodzin z dziećmi nad morzem

 

WSTRĘT DO JEDZENIA? WYSTARCZY ŁADNA OPRAWA!

I wreszcie po trzecie – najważniejszym powodem jest poprawa apetytu u naszych dzieci. Psychologowie udowodnili, że estetyka dań ma ogromny wpływ na chęć zjedzenia go przez człowieka, tak samo więc, jak dorosły człowiek chętniej zje elegancko udekorowane dane na talerzu, tak dziecko widząc dziecięce motywy na talerzu chętniej sięgnie po konkretne danie. Jest to doskonała okazja do przemycenia warzyw czy owoców, które dziecko za nic nie chce spróbować w normalnej postaci – np. oliwka o wiele bardziej zachęcać będzie nasze dziecko do zjedzenia, gdy będzie wycięta na kształt latającego ptaka, niż w swojej pierwotnej formie. Udowodnione jest także, że potrawa, którą dziecko przyrządza samodzielnie i uczestniczy w procesie jej tworzenia, będzie chętniej przez niego zjedzona z uwagi na to, że to dzieło naszego dziecka – podkreśla psycholog, którego miejscem pracy jest hotel dla rodzin z dziećmi nad morzem.

 

hotel z atrakcjami dla dzieci nad morzem

 

Jak widać, fantazyjne dekorowanie dań jest doskonałą okazją nie tylko do napełnienia brzucha naszego dziecka zdrowym jedzeniem, ale także do jego rozwoju manualnego, jak i poprawy więzi między rodzicem a dzieckiem. Spędzając w naszym resorcie wakacje nad morzem zachęcamy więc Was do udziału w warsztatach kulinarnych, w których możecie brać udział całą rodziną!

Podobał Ci się artykuł? Podaj dalej i udostępnij