Sprawdź dostępność

Logo Panorama Morska
×
 
2
Dorosłych
Bez dzieci
Dziecko
Dziecko
Dziecko
wybierz

Sprawdź dostępność

Wyczyść
Wybierz date przyjazdu
Blog
2022-01-20 08:44:00

Prezenty na dzień babci i dziadka -7 małych, ale wielkich pomysłów

Wielki dzień wszystkich babć i dziadków już tuż-tuż, a wraz z nim zbliża się coroczny dylemat: jakim prezentem zaskoczyć seniorów w tym roku? Jaki upominek będzie miła pamiątką, a jednocześnie okaże się praktyczny i pokaże dziadkom, jak bardzo są potrzebni i kochani?

Prezent dla dziadków wcale nie musi być drogi ani wyszukany. Dla nich liczy się przede wszystkim, że najbliżsi o nich pamiętają. To oczywiście nie znaczy, że nie należy się postarać! Każda rzecz zakupiona na kilka minut przed wizytą u babci w dniu jej święta to jasny komunikat, że nie chciało Ci się starać – takim podarkiem nie wywołasz uśmiechu, a tylko wzbudzisz smutek i rozczarowanie. Dlatego w tym roku odpuść kolejnej parze skarpetek, daruj czekoladkom, kwiaty zostaw na inne okazje. Zaskocz babcię i dziadka nietuzinkowym pomysłem, weekendem w spa nad morzem lub wypadem do zoo , albo wykaż się i samodzielnie wykonanej prezent.

Prezenty na dzień babci i dziadka – Top 5 kiepskich prezentów

Zanim odpowiemy jakie prezenty to będzie strzał w dziesiątkę, chcemy przestrzec przed „rupieciami”. Niestety nie każdy prezent jest trafiony i często jest to kolejna rzecz do kolekcji za zaszklona szybę lub do kartonu w piwnicy. Babcia czy dziadek nam o tym nie powiedzą. Dlatego jeśli mamy podarować „prezent na szybko” – lepiej kupić kawałek ciasta i spędzić miło dzień z naszymi dziadkami.

Prezenty na dzień babci i dziadka – Najlepsze pomysły

1.Zaangażuj dzieci

Możesz wybrać najpiękniejszą kartkę upominkową w sklepie papierniczym – nawet taką, na której wydrukowano już życzenia. Możesz też zaprząc do pracy pociechy. Przygotowane przez nie laurki z pewnością nie będą tak precyzyjnie wykonane, a ułożony wspólnie wierszyk będzie daleki od ideału, ale przecież nie chodzi o to, by stworzyć arcydzieło. Seniorów najbardziej ucieszy, że są dla swoich bliskich ważni i warci poświęcenia odrobiny czasu.

2.Album pełen wspomnień

Starsi ludzie uwielbiają spacery w przeszłość. Mogą całymi godzinami rozprawiać o tym, jak wyglądało życie za czasów ich młodości, z jakimi problemami musieli się borykać i jakich przygód doświadczyli. Pomóż im wyruszyć w kolejna wyprawę we wspomnienia! Poproś kuzynów, ciotki i wujów o kopie starych zdjęć, a potem sporządź z nich album. Ten kawałek rodzinnej historii zamknięty w pięknej, najlepiej spersonalizowanej oprawie wywoła łezkę wzruszenia. Usiądźcie razem i przejrzyjcie cały album, zdjęcie po zdjęciu. Być może Twój prezent przywoła dawno zapomniane historie z życia rodziny?

3.Pamiątki z wakacji

Nie szukaj prezentu na ostatnią chwilę. Presja czasu nie sprzyja podejmowaniu dobrych decyzji, zwłaszcza w kwestii prezentów dla bliskich osób. Pomyśl wcześniej! Czy wakacyjne upominki sprawdzą się w formie prezentu na Dzień Babci i Dziadka? Oczywiście. Spersonalizowane kubki lub magnesy ze zdjęciami wnuków z pewnością wywołają uśmiech starszych osób. Taki podarek dowodzi, że myślisz o nich przez cały czas, nawet gdy przebywasz na rodzinnych wakacjach nad morzem lub cieszysz się z przyjaciółmi weekendem w spa. Ta myśl rozgrzeje serce każdego seniora.

4.Coś praktycznego

Zapytaj babcię i dziadka, czy jest coś, co by im się po prostu przydało. Może nowy czajnik? Kuchenny bądź łazienkowy gadżet? Organizer na „przydasie”? Z pewnością znajdzie się kilka przedmiotów, mogących ułatwić lub uprzyjemnić seniorom codzienność. Jednak nie licz, że uzyskasz prostą odpowiedź na bezpośrednie pytanie. Każda babcia zbędzie Cię oklepanym stwierdzeniem, że niczego nie potrzebuje. Żeby dowiedzieć się, z jakiego prezentu

Prezenty na dzień babci i dziadka – Dobrze przemyślane zakupy dla seniorów

5.Telefon dla seniora

To niedrogi, ale bardzo przydatny gadżet. Wielu starszym osobom nadążenie za nowinkami technologicznymi przychodzi z coraz większą trudnością. Pomóż dziadkom wykonać ten trudny krok i udowodnij im, że wobec postępu nie muszą zdawać się na łaskę młodych. Sami również mogą jeszcze zawojować świat! Zwłaszcza że na rynku nie brakuje modeli dedykowanych ludziom w podeszłym wieku, z klawiszami i wyświetlaczami przystosowanymi do ich potrzeb. Teraz dziadkowie mogą być w stałym kontakcie z całą rodziną.

6.Turnus rehabilitacyjny nad morzem

Połączenie tygodniowego wyjazdu nad morze i zabiegów leczniczych to pomysł, który pokaże seniorom, jak bardzo troszczysz się o ich zdrowie. Bo czy może być coś lepszego niż masaże obolałego kręgosłupa przeplatane spacerami po plaży? Pamiętaj, że dla pełni komfortu pobyt w hotelu powinien zawierać wszystko, co najlepsze: basen, All Inclusive oraz wieczorne imprezy, na których babcia udowodni, że wciąż jest w świetnej formie. Szukając najlepszego miejsca na turnus rehabilitacyjny sprawdź, czy wybrany hotel oferuje też atrakcje dla dzieci. Wnuk z chęcią pojedzie z babcią i dziadkiem na małe wakacje, z kolei dziadkowie ucieszą się, mogąc spędzić trochę czasu z młodym pokoleniem! Ty również na tym skorzystasz – czeka Cię tydzień błogiego spokoju.

7.Najcenniejszy jest czas

Nigdy nie wiesz, ile jeszcze czasu będziesz móc cieszyć się towarzystwem babci i dziadka, więc staraj się celebrować każdą spędzoną z nimi chwilę. W dniu ich święta nie musisz obsypywać seniorów podarkami – czasem wystarczy, że będziesz blisko. Zaproś ich do restauracji, teatru albo na zwyczajny spacer. Dziadka lubiącego spędzać czas aktywnie zaskocz zaproszeniem na łyżwy; królującej w kuchni babci zaproponuj wspólne gotowanie. Spędź z nimi jak najwięcej czasu, starając się, dla odmiany, nie mówić o swoich problemach - wysłuchaj tego, co oni mają Ci do powiedzenia.