Sprawdź dostępność

Logo Panorama Morska
×
 
2
Dorosłych
Bez dzieci
Dziecko
Dziecko
Dziecko
wybierz

Sprawdź dostępność

Wyczyść
Wybierz date przyjazdu
Blog
2019-08-22 09:21:00

Hotel nad morzem dla dorosłych, czyli rozrywka nie tylko dla dzieci!

Kiedy chcemy wybrać rodzinny hotel nad morzem, pierwsze, na co zwracamy uwagę, to atrakcje i udogodnienia dla dzieci – potrzeby rodziców spychamy dla drugi plan. Często rola rodzica na wakacjach ogranicza się do pilnowania dziecka, w rezultacie wracamy do domu bardziej zmęczeni niż przed urlopem. To duży błąd – wakacje nad morzem powinny być bowiem nie tylko radością dla dziecka, ale przede wszystkim zasłużonym wypoczynkiem dla rodziców. Warto wybrać taki hotel nad morzem, który posiada w ofercie dużo rozrywki dla dorosłNa co zwrócić uwagę wybierając hotel nad morzem, aby zadowolone były nie tylko dzieci, ale także rodzice?

 

HOTEL NAD MORZEM Z ATRAKCJAMI DLA DZIECI PRZEZ CAŁY DZIEŃ

Animacje w hotelu dwie godziny dziennie? Jedno jest pewne – w takim hotelu nad morzem rodzic nie odpocznie. Plan animacji z trzema zabawami na cały dzień? To żadne rozwiązanie – małe dzieci potrafią bowiem skupić się na jednej zabawie przez maksymalnie kilkadziesiąt minut – w zależności od wieku dziecka jest to maksymalnie:

Co wiec robić z dzieckiem gdy zacznie się nudzić? To może sala zabaw dla dzieci? Ok, dziecko ma zajęcie na góra godzinę – a co potem? Wieczne myślenie, planowanie i stawianie sobie pytania „co dalej” – czy to ma być urlop dla rodzica? Rodzic po to jedzie na wakacje, aby nie myśleć o tym, co może robić z dzieckiem, odpocząć od planowania, ciągłego martwienia się i rozkładania planu dnia. Rodzice powinni znaleźć hotel nad morzem z atrakcjami dla dzieci, (np. z placami zabaw, animacjami, rodzinnym parkiem rozrywki, centrum rozrywki dla dzieci itp.) który posiada tak bogatą ofertę, że rodzice nie będą musieli się martwić o zajęcie wolnego czasu dziecku:

HOTEL NAD MORZEM ALL INCLUSIVE

Domki nad morzem bez wykupionego wyżywienia, gdzie samemu trzeba przygotowywać posiłki przy aneksie kuchennym? Co to za wakacje gdy pół dnia stoi się przy garach! Hotel nad morzem ze śniadaniami, gdzie trzeba codziennie szukać restauracji na obiad tak, aby każdemu członkowi rodziny pasowało menu? To niepotrzebne marnowania czasu na wakacjach! Ale przede wszystkim skazani jesteśmy na ciągłe planowanie i obmyślanie strategii dnia, od których na wakacjach powinno się właśnie odpocząć. Zamiast cieszyć się wakacjami, ciągle musimy zadawać sobie milion pytań:

W sen sposób praktycznie cały wakacyjny dzień uzależniony jest od przerwy obiadowej – nie wspominając już o tym, że na takich wakacjach po prostu nie da się wypocząć.

Rodzice na wakacjach powinni więc wybrać hotel nad morzem All Inclusive, co obciążyłoby ich w stu procentach od myślenia o posiłkach. Dlaczego?

  • Jecie co chcecie – wybór jest ogromny, więc każdy członek rodziny znajdzie coś dla siebie
  • Jecie ile chcecie – co w przypadku restauracji jest zazwyczaj loterią
  • Jecie kiedy chcecie – oprócz stałych posiłków całodzienne bufety sprawiają, że nie trzeba marnować czasu na chodzenie do sklepu w poszukiwaniu przekąsek
  • A przede wszystkim – oszczędzacie czas! Wszystko jest gotowe i na miejscu!

 

HOTEL NAD MORZEM Z KĄCIKAMI ZABAW W RESTAURACJACH

Wszyscy dobrze wiemy, jak wygląda spożywanie posiłku przy dziecku – dziecko się nudzi, popędza nas, chce odejść od stołu i uniemożliwia nam jedzenie. W efekcie rodzic w najlepszym wypadku wychodzi nienajedzony i nie ma żadnej radości związanej ze spożyciem posiłku – w najgorszym jednak spożywa posiłek w biegu, co może mieć bardzo złe korzyści dla zdrowia:

Zbawieniem w takiej sytuacji jest restauracja posiadająca kącik zabaw dla dzieci – nasze pociechy mogą się w nim wyszaleć, a rodzic spokojnie może zjeść upragniony posiłek. Nasze samopoczucie od razu będzie lepsze gdy porządnie się najemy, zjemy obiad w spokoju i będziemy mogli cieszyć się smakiem potrawy.

 

HOTEL NAD MORZEM Z ATRAKCJAMI DLA DOROSŁYCH

Atrakcje w hotelu nad morzem należą się nie tylko dzieciom! Jeśli chcemy wypocząć i zrelaksować się, powinniśmy wybrać taki hotel, który posiada bogatą ofertę rekreacyjną dla dorosłych – aby rodzice mogli się zarówno zrelaksować, jak i dobrze bawić:

 

HOTEL NAD MORZEM, W KTÓRYM DZIECKO MOŻE ZOSTAĆ Z ANIMATOREM

Spędzanie czasu z dzieckiem jest bardzo ważne, każdemu należy się jednak chwila wytchnienia. Z tego właśnie powodu warto wybrać taki hotel nad morzem, który posiada możliwość zostawienia dziecka z animatorem, aby rodzice mogli spędzić chwile tylko we dwoje. Taka opcja jest szczególnie ważna w przypadku rodzica, który wyjeżdża na wakacje sam z dzieckiem – może wtedy bez problemów korzystać z oferty SPA nad morzem, Strefy Wellness i innych udogodnień hotelu, a jego dziecko jest w tym czasie pod okiem wykwalifikowanego opiekuna.

Rodzice często obawiają się pozostawienia swojego dziecka sam na sam z animatorem i uważają, że mieliby wtedy wyrzuty sumienia, jednak zapominamy o tym, że taka chwilowa „rozłąka” przynosi korzyści zarówno dla rodzica, jak i dziecka:

Przede wszystkim jednak nasze dziecko z animatorem dobrze się bawi i poznaje inne dzieci, nie należy więc mieć żadnych wyrzutów sumienia i korzystać z chwili wytchnienia, gdy nadarza się taka okazja!

 

WAKACJE NAD MORZEM – WRÓĆ WYPOCZĘTY, NIE WYKOŃCZONY!

Trzymając się powyższych wskazówek przy wyborze hotelu nad morzem możemy mieć pewność, że nasza rola na wakacjach nie będzie ograniczała się do opieki nad dzieckiem, ale przede wszystkim to my wypoczniemy i będziemy się świetnie bawić!

 

Podobał Ci się artykuł? Podaj dalej i udostępnij