Sprawdź dostępność

Logo Panorama Morska
×
 
2
Dorosłych
Bez dzieci
Dziecko
Dziecko
Dziecko
wybierz

Sprawdź dostępność

Wyczyść
Wybierz date przyjazdu
Blog
2019-10-17 09:12:00

Eksperci radzą - przygotowania do świąt zacznij… od wypoczynku!

Wszyscy zdają sobie dobrze sprawę z tego, co będzie nas czekać już za moment:

 

Świat stanie na głowie – ogarnie nas zakupowy szał, na nic nie będziemy mieć czasu, myśli zakrzątać nam będą tylko pytania i wątpliwości:

 

 

Święta Bożego narodzenia znajdują się na liście najbardziej stresujących wydarzeń w życiu człowieka sporządzonej przez dwóch amerykańskich psychiatrów, Thomasa H. Holmes’a  oraz Richarda H. Rahe’a. Co zatem zrobić, aby święta nie odbiły się na naszym zdrowiu psychicznym i były wydarzeniem, którym powinny być z założenia – przyjemnym, rodzinnym i bezstresowym?

 

PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT TO NIE TYLKO PORZĄDKI I ZAKUPY!

Specjaliści radzą – należy się odpowiednio do świąt przygotować! I bynajmniej nie chodzi tu o pieczenie, sprzątanie i zakupy – powinniśmy przygotować się psychicznie na stres i nadmiar obowiązków, jakie nas czekają.

Najlepszym sposobem jest kilkudniowy urlop, podczas którego mielibyśmy wolny umysł i odciążylibyśmy się od prac fizycznych. Zbliża się jednak okres, który wymaga od nas wzięcia wielu dni urlopu w pracy – wzięcie dodatkowych dni urlopu na wypoczynek, podczas gdy możemy wykorzystać go na mycie okien i szukanie prezentów dla najbliższych, wydaje się więc nierealne.

Okazuje się jednak, że w listopadzie nadarzy się idealna okazja na to, aby wypocząć przed świętami, bez konieczności brania ani jednego dnia urlopu w pracy! O jakim terminie mowa?

 

PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT ZACZNIJ OD 3 DNI URLOPU W LISTOPADZIE!

Listopad jest ostatnim momentem na to, aby nabrać oddechu przed wielkim, świątecznym szaleństwem. 11 listopada, czyli Narodowe Święto Niepodległości, w tym roku wypada w poniedziałek – jest to więc ustawowo dzień wolny od pracy. Oznacza to, że mamy 3 dni wolnego bez konieczności brania urlopu w pracy - długi weekend listopadowy!

 

 

Możemy też dowolnie przedłużać czas pobytu w zależności od tego, ile chcemy spędzić czasu na wczasach, kosztem kilku dni urlopowych – przykładowo, biorąc urlop tylko w piątek i wtorek, mamy aż 5 nocy nad morzem kosztem 2 dni urlopu! Czy to nie brzmi jak świetna okazja!?

 

PSYCHICZNE PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT – GDZIE BĘDĄ NAJOWOCNIEJSZE?

Pozostaje ostatnia kwestia – gdzie spędzić te kilka dni urlopu, aby faktycznie wypocząć, a w dodatku poprawić swoje zdrowie psychiczne? Specjaliści podpowiadają – nie ma lepszego sposobu, niż wczasy nad morzem, aby nabrać sił przed gorączką przygotowań, która bez zwątpienia skończy się dla nas zmęczeniem i gorszym samopoczuciem. Od lat wiadomo bowiem, że morze ma zbawienny wpływ na nasze samopoczucie. Wpływa na to wiele czynników:

 

 

Jeśli wiec szukasz sposobu, co zrobić, aby te święta nie odbiły się na Twoim zdrowiu fizycznym i psychicznym, zdecydowanie powinieneś nabrać sił na 3-dniowym weekendzie listopadowym nad morzem i naładować akumulatory przed świętami. Tym sposobem świąteczne porządki i szał zakupów będą dla Ciebie mniejszym ciężarem, a Ty cieszyć się będziesz magią świąt i czasem spędzonym z najbliższymi!

Podobał Ci się artykuł? Podaj dalej i udostępnij