Sprawdź dostępność

Logo Panorama Morska
×
 
2
Dorosłych
Bez dzieci
Dziecko
Dziecko
Dziecko
wybierz

Sprawdź dostępność

Wyczyść
Wybierz date przyjazdu
Blog

    Zobacz pozostałe

2022-09-29 11:24:00

Jesień nad morzem – 5 powody dlaczego warto?

Morze Bałtyckie nie jest piękne tylko latem. Wiele osób decyduje się na aktywny wypoczynek nad morzem jesienią. Jesienne powietrze idealnie wpasowuje się do spacerów na plaży. Wielokolorowe liście, szum fal i spokój o jaki ciężko tu w sezonie letnim. Oto kilka powodów dlaczego warto w tym okresie pojechać nad morze.

Jesień nad morzem – To piękny klimat

 1. Zdrowe powietrzę

To właśnie jesienią i zimą nasz kochane polskie morze wytwarza najwięcej jodu, który w dużym stopniu wspomaga nasze zdrowie. Poprawia on pracę układu nerwowego, mięśniowego i krążenia, reguluje metabolizm, czy produkuje hormony tarczycy. Co jeszcze ważne jod bardzo pozytywnie działa na nasze kochane dzieci pomagając w rozwoju fizycznym i umysłowym.

2. Słoneczne spacery

Pogoda nad Bałtykiem jesienią wcale nie jest taka zła, a potrafi nawet pozytywnie zaskoczyć. We wrześniu i na początku października temperatura powietrza może wynosić nawet 20°C! Taka pogoda to główny czynnik wspaniałego humoru, który nam w tym okresie towarzyszy! Słońca na pewno nie zabraknie. Jest to więc idealny czas, żeby zebrać ekipę i ruszyć razem nad morze.
 

Jesień nad morzem – czas oddechu i sportu

3. Mniej ludzi

Idealny czas dla osób, które nie lubią przeciskać się w tłumie i czekać w kolejkach.
Warto zaznaczyć, że większość atrakcji jesienią ciągle jest czynna, więc jeśli boicie się, że Turystyczny Bałtyk żyje tylko latem to jesteście w błędzie! Co więcej, na plaży nie zobaczycie już ogromnej ilości ręczników, czy parawanów. Puste plaże, cisza, szum fal i zachód słońca. Wspaniale prawda?

4. Czas dla maniaków sportu

Jesień to idealny czas dla osób, które chcą spędzić aktywny wypoczynek nad morzem.
Wspominany wcześniej jod, mała ilość ludzi znaczy to powody, które przemówią do każdego fanatyka sportowego trybu życia.
 

Jesień nad morzem – lżej dla kieszeni i serca

 5. Niższe ceny

To czynnik, o którym chyba każdy będzie wiedział.
Jesienią ceny nad morzem są o wiele niższe niż latem. Ceny noclegu, czy jedzenie w restauracjach mogą was pozytywnie zaskoczyć. Jest to więc idealny czas dla osób, które chcą wrócić do domu bez pustego portfela.

 
Podsumowując jesień to idealny czas, żeby właśnie wtedy udać się nad nasze piękne polskie morze. 
Na pewno pozytywnie się zaskoczycie i będziecie chcieli wrócić jesienią nad morze jeszcze raz, aby spędzić długi weekend listopadowy nad morzem.