Sprawdź dostępność

Logo Panorama Morska
×
 
2
Dorosłych
Bez dzieci
Dziecko
Dziecko
Dziecko
wybierz

Sprawdź dostępność

Wyczyść
Wybierz date przyjazdu
Blog

  Zobacz pozostałe

2020-01-02 10:29:00

All Inclusive – co to znaczy? Rodzaje All Inclusive

All Inclusive – co to znaczy? Rodzaje All Inclusive

Szukasz wakacji nad morzem i natykasz się po drodze na nazwy hotel nad morzem All Inclusivehotel SPA All Inclusive czy wakacje nad morzem All Inclusive nie mając pojęcia co to oznacza? Pojęcie All Inclusive jest Ci obce? Dziś tłumaczymy, co to znaczy All Inclusive i jakie korzyści daje!

 

ALL INCLUSIVE – CO TO ZNACZY?

All inclusive oznacza, że podczas pobytu możemy skorzystać bez ograniczeń w wyznaczonych godzinach z:

 • napoi ciepłych i zimnych
 • lokalnych alkoholi
 • 3 posiłków dziennie : śniadań, obiadów i kolacji.
 • Przekąsek pomiędzy posiłkami głównymi - do dyspozycji  gości często są  bufety np. z kanapkami, słodkimi przekąskami czy sałatkami

 

Wyrażenie All Inclusive oznacza dosłownie wszystko w cenie, dlatego niektóre hotele oferują także inne nielimitowane usługi wliczone w cenę pobytu:

 • Basen lub Aquapark
 • Atrakcje dla dzieci
 • Sale zabaw dla dzieci

 

 

ALL INCLUSIVE – CO TO ZNACZY W PRAKTYCE?

Pobyty z All inclusive najczęściej odbywają się w dużych kompleksach hotelowych i również w resortach położonych na dużych, zielonych i zamkniętych  terenach. W Polsce takich miejsc jest niewiele –  możemy policzyć je na palcach u jednej ręki. W takich obiektach możliwe jest spożywanie wyznaczonych posiłków, o konkretnej porze bez limitu – bez dodatkowych płatności. Każdy hotel ustala sam  godziny posiłków, a także godziny korzystania z All Inclusive oraz skład tej oferty.

 

 

ALL INCLUSIVE – MIMO, ŻE DROŻSZE, TO JEDNAK… TAŃSZE!

Często wybierając pobyt sugerujemy się ceną, przez co pobyty z opcją All Inclusive odrzucamy z powodu wyższej kwoty.  Co prawda, pobyty bez opcji All Inclusive są tańsze od pobytów z opcją All Inclusive, ale czy na pewno kupując tańszą opcję oszczędzamy?

Pomyślmy – wybierając hotel nad morzem All Inclusive wszystkie usługi gastronomiczne mamy zapewnione dzięki uiszczeniu jednej, konkretnej kwoty – nic więcej nas już nie interesuje. Jemy, ile chcemy, pijemy bez ograniczeń. Najdzie nas ochota na lody? Jemy lody. Chcemy wpić drinka? Proszę bardzo, pijemy drinka. Nie ponosimy jednak przy tym żadnych dodatkowych opłat.

A co w przypadku, gdy musimy za wszystko płacić osobno? Pieniądze uciekają nam przez palce. Tu lody, tam drink, codziennie obiad, w międzyczasie sok, cola, hamburger i gofry. Nie jesteśmy w stanie powiedzieć, ile wydaliśmy na jedzenie i picie, gdyż kupujemy przez cały dzień praktycznie co chwilę.

 

 

Wybierając opcję All Inclusive sprawiasz więc, że:

 • Twoje wydatki są uporządkowane
 • Twoje finanse są podliczone
 • Twoje potrzeby są zaspokojone

 

RODZAJE ALL INCLUSIVE

Wybierając różne hotele All Inclusive, możemy się spotkać z różnymi określeniami, a także rodzajami oferty. Jakie mamy rodzaje All Inclusive i co wchodzi w ich skład?


KLASYCZNE ALL INCLUSIVE – CO TO ZNACZY?

All Inclusive to trzy posiłki dziennie (śniadanie, obiad/lunch i kolację), przekąski pomiędzy posiłkami głównymi, napoje bezalkoholowe i alkoholowe. Dostępne z określonych miejscach i godzinach.

 

ALL INCLUSIVE SOFT, ALL INCLUSIVE LIGHT – CO TO ZNACZY?

To wyżywienia najczęściej składające się z trzech posiłków głównych (śniadanie, obiad/lunch i kolację) oraz napoje bezalkoholowe. W niektórych hotelach nie musimy dopłacać również za wybrane napoje alkoholowe (np. wino lub piwo) do obiadu i kolacji.
 

ALL INCLUSIVE 24H, ALL INCLUSIVE PLUS – CO TO ZNACZY?

To wydłużone godziny korzystania z All Inclusive. W wersji AI 24H napoje bezalkoholowe (czasem również alkoholowe) dostępne są przez całą dobę.

 

ULTRA ALL INCLUSIVEALL INCLUSIVE PREMIUM – CO TO ZNACZY?

 Poza posiłkami, przekąskami, napojami i lokalnymi trunkami, obejmuje również wybrane alkohole importowane, kolacje w restauracjach á la carte, a  czasem także room serwis.

 

 

ALL INCLUSIVE – TO ZNACZY PO PROSTU OSZCZĘDNOŚĆ!

Jak widać, oferty all Inclusive są o wiele bardziej opłacalne, niż w przypadku, gdy za każdą rzecz miałoby się płacić osobno. Przede wszystkim jednak jest wygodne i oprócz pieniędzy pozwala zaoszczędzić także czas – więcej na ten temat w artykule Hotel nad morzem all Inclusive – oszczędność czasu I pieniędzy!

Podobał Ci się artykuł? Podaj dalej i udostępnij