Sprawdź dostępność

Logo Panorama Morska
×
 
2
Dorosłych
Bez dzieci
Dziecko
Dziecko
Dziecko
wybierz

Sprawdź dostępność

Wyczyść
Wybierz date przyjazdu
Blog

  Zobacz pozostałe

2023-04-06 12:00:00

Co robić nad morzem gdy pada? Sprawdzone pomysły!

Skrupulatne, czasami wielomiesięczne planowanie idealnych wakacji może w jednej chwili pójść na marne, a cały wyjazd okazać się wielkim rozczarowaniem. Wszystko to przez deszcz – zmorę wyjazdów, postrach turystów i pogromcę dobrej zabawy.

Wśród Polaków wciąż dominuje pogląd, że jak na wakacje to tylko za granicę, bo tam ładna pogoda jest wręcz gwarantowana, a nad Bałtykiem nigdy nie wiadomo, kiedy niebo się zachmurzy, a aura pogorszy. Ci, którzy faktycznie dali się skusić na egzotyczne wakacje dobrze wiedzą, że to nie jest prawda i nawet w ciepłych krajach plany urlopowe może pokrzyżować niepogoda. Deszcze, silne wiatry i ochłodzenia mogą pojawiać się w każdym zakątku globu i nie ma na nie rady – trzeba po prostu czekać i liczyć na rychłą poprawę. 

Co teraz? Spakować się i wracać do domu ze skwaszoną miną, ku rozpaczy pociech? A może przesiedzieć cały urlop w pokoju, złorzecząc kroplom deszczu bębniącym w okno? Żadna z tych opcji nie brzmi zachęcająco, dlatego proponujemy alternatywę: nie poddawać się i na przekór pogodzie spędzić wspaniałe wakacje! Jak zatem przygotować się na taką ewentualność?
 

Co robić nad morzem, gdy pada? – Przygotuj się na spacer w każdą pogodę!

Niepogoda jest szczególnym utrapieniem, gdy dopadnie nas w czasie rodzinnych wakacji nad morzem, ponieważ na ograniczonej przestrzeni hotelowego pokoju o wiele trudniej zorganizować dzieciom zabawę i spożytkować ich zapasy energii.  Weź to pod uwagę podczas pakowania się na wyjazd. Niezbędne rzeczy, które uratują was w deszczowe dni to bez wątpienia:

 •  parasol
 • kalosze
 • peleryny przeciwdeszczowe
 • cieplejsze ubrania
 • gry planszowe
 • kolorowanki, kredki, plastelina, itp.


 

W czasie deszczu powietrze nad morzem jest o wiele bogatsze w jod! Potraktujmy więc deszczową aurę nie jako przeszkodę, a jako pretekst do prozdrowotnych spacerów i podziwiania morza w zupełnie innej odsłonie. Wzburzone wody Bałtyku, kotłujące się pod osnową skłębionych chmur to naprawdę piękny i majestatyczny obraz, zwłaszcza o wschodzie i zachodzie słońca, gdy przebijają się fragmenty kolorowego nieba. To też najlepsza okazja do poszukiwania muszli oraz bursztynu, który zostaje wyrzucany przez fale na brzeg. Ubierzcie więc ciepłe ubrania, kalosze, pelerynki i w drogę!

Co robić nad morzem, gdy pada? Plażowanie pod dachem

Nie da się pluskać w morzu? To nic – są jeszcze baseny i Aquaparki! W końcu prawdziwego amatora pływania nie powstrzyma nawet huragan. Należy jedynie pamiętać o tym, że niesprzyjająca pogoda nad morzem oznacza, iż okoliczne pływalnie przechodzą prawdziwe oblężenie i mogą pojawiać się ograniczenia, aby w wodzie nie zrobił się ścisk. Jak uniknąć takiej sytuacji? Wybrać hotel z Aquaparkiem – dzięki temu, gdy plażowanie staje się niemożliwe, możemy bez ograniczeń i komfortowo korzystać z atrakcji znajdujących się na basenie krytym. 
 

Co robić nad morzem, gdy pada? Zwiedzaj okolicę!

                Każdy region ma swoją historię i kulturę, które warto poznać, przebywając na wczasach.  Już przed urlopem rozejrzyj się i przygotuj  listę miejsc, które  odwiedzisz, gdy plażowanie nie będzie możliwe. Latarnie, zamki oraz muzea w pobliżu hotelu z pewnością okażą się  o wiele ciekawsze, niż można zakładać. Zdarza się, że latem tego rodzaju miejsca oferują nie tylko możliwość zwiedzania, ale też udział w rozmaitych przedsięwzięciach i inscenizacjach, a czasem też warsztatach! Ponadto polecamy sprawdzić, czy w czasie naszego pobytu w okolicy będą odbywały się jakieś wydarzenia kulturowe, na przykład koncerty, pokazy, przedstawienia lub festyny.
 

Co robić nad morzem, gdy pada? Wybawieniem jest atrakcyjny hotel!

                Sale zabaw i centra rozrywki dla dzieci  są w nadmorskich miejscowościach bardzo popularne. Jest to świetna alternatywa w deszczowy dzień. Może się okazać, że zapewnienie dziecku całodziennej zabawy to spory wyczyn. Jak dobrze wiemy dzieci szybko się nudzą i wtedy na nas spływa zadanie zorganizowania im zajęć, dzięki którym i my będziemy mogli odpocząć. Zbawiennym rozwiązaniem mogą okazać się sale zabaw oraz animacje dla dzieci w hotelu.  Mamy je pod nosem i nie musimy przekopywać Internetu, by znaleźć jakieś sensowne miejsce na zabawę dla naszych dzieci. W dzisiejszych czasach oferty w hotelach są bardzo różnorodne - znajdziemy spokojnie hotele, które posiadają nawet centrum rozrywki dla dzieci i dorosłych. Już przed zarezerwowaniem pobytu możesz zorientować się, który z obiektów ma najwięcej do zaoferowania dla twoich pociech. Najbardziej lubiane i popularne aktywności to:

 • zajęcia plastyczne, kulinarne, sportowe,
 • malowanie twarzy i zabawy z animatorem,
 • przebierana zabawa disco,
 • pokazy iluzji.

Dla nastolatków polecamy wybrać między innymi:

 • kręgielnie,
 • bilard,
 • automaty z grami,
 • konsole do gier,

Wachlarz możliwości jest duży, jeśli już przed urlopem zaplanujesz kilka ciekawych zajęć dla swoich dzieci w razie niepogody, nic Cię nie zaskoczy!

 

Co robić nad morzem gdy pada? Podpowiedź dla dorosłych!

Kiedy deszcz wygoni z plaży większość turystów spędza długie godziny w restauracjach i barach. Chcąc zrobić na przekór pochmurnej aurze, w deszczowy wieczór warto udać się do baru. Muzyka, drinki i dobre towarzystwo szybko wprawią w dobry nastrój. Dodatkowo możemy spróbować lokalnych potraw, a nic nie poprawia tak humoru jak pyszne jedzenie!
 

Co robić nad morzem gdy pada? To nie problem!

                Możemy śmiało stwierdzić, że pogodowe psikusy nie muszą przesądzać o tym, czy urlop będzie udany, czy też nie. Nawet najgorszy deszcz nie stanie na przeszkodzie dobrym chęciom i otwartości na nowe doświadczenia , miejsca i ludzi. Kilka dni niepogody to dobry czas na zwiedzanie i sprawdzanie różnych atrakcji, które oferuje nam hotel i okolica. Kto wie, może nigdy byśmy nie sprawdzili jak wygląda latarnia morska, bo piękne słońce ciągnęłoby nas tylko na plażowanie. Pozostaje nie martwić się na zapas i zarezerwować pokój w najlepszym hotelu nad morzem, a później tylko z radością odliczać dni do urlopu, nie przejmując się tym, jaka trafi się nam pogoda. Przecież i tak będzie świetnie!