Sprawdź dostępność

Logo Panorama Morska
×
 
2
Dorosłych
Bez dzieci
Dziecko
Dziecko
Dziecko
wybierz

Sprawdź dostępność

Wyczyść
Wybierz date przyjazdu
Blog

    Zobacz pozostałe

2023-07-13 12:00:00

Co można robić w wakacje z przyjaciółką? TOP porady!

              Stoisz u progu wakacji i sezonu urlopowego i nagle zdajesz sobie sprawę, że nikogo przy tobie nie ma, a wakacyjne plany musisz snuć samotnie? Czujesz, że brak partnera ogranicza Cię i nie masz z kim dzielić beztroskiego nastroju? Bycie singlem to jeszcze nie powód, by rezygnować z wyjazdów i wspaniałych, wakacyjnych doznań, choć doskonale rozumiemy potrzebę przeżywania pięknych chwil z drugą osobą. Niektórym po prostu nie służy samotność, a wyjazd, nawet najbardziej udany, traci na uroku, kiedy nie ma z kim go dzielić.

                Nasz patent? Spędź wakacje z bliską przyjaciółką lub przyjacielem! Zrób mały research wśród znajomych – z pewnością w Twoim najbliższym gronie znajdzie się osoba, która da się namówić na wspólne spędzanie lata. Niezależnie od tego, czy zdecydujecie się na wyjazd, czy postanowicie przesiedzieć lato w miejscu zamieszkania, możecie zapewnić sobie najlepsze wakacje w życiu!

Co można robić w wakacje z przyjaciółką? Dlaczego warto spędzać czas z przyjaciółką?

                Niektórzy badacze wskazują, że spędzenie czasu, zwłaszcza urlopu z osobą, z którą wiążą Cię relacje przyjacielskie, może być bardziej wartościowe – i zdrowsze! – niż całkowite poświęcenie się partnerowi.

Brzmi zaskakująco, prawda? Wakacje to okres służący głównie relaksowi, odzyskiwaniu sił i ładowaniu mentalnych akumulatorów. Żeby osiągnąć pełnię wypoczynku, dobrze jest maksymalnie ograniczyć te czynniki, które mogą wywoływać presję i sprawiać, że czujesz konieczność podporządkowania się, a taka właśnie jest dynamika związku. Wobec partnera czuje się instynktowną potrzebę zaspokajania jego potrzeb i chodzenia na kompromisy, silniejszy jest też odruch trzymania w ryzach swobodnych odruchów i drobnych dziwactw, które mogłyby ukazać Cię w niekorzystnym świetle (zwłaszcza w początkowych fazach relacji).

                Przyjaźń nie narzuca takich ograniczeń, a przy najlepiej przyjaciółce można zachowywać się w pełni swobodnie. I to dopiero jest relaks! W końcu kto zapewni Ci lepsze wsparcie, jak nie bliska sercu koleżanka, z którą dzielisz wiele lat wspomnień i przeżyć, zna wszystkie Twoje zalety i wady, rozumie Twoje poczucie humoru i dzieli z Tobą pasje?
 

Co można robić w wakacje z przyjaciółką? PIELEGNOWANIE DŁUGOLETNICH ZNAJOMOŚCI

                Jeśli jesteś akurat w szczęśliwym związku i uważasz, że powyższe Cię nie dotyczy, jesteś w błędzie. Nie ma nic bardziej szkodliwego dla naszej samooceny i potrzeb społecznych, niż całkowite odcięcie się od znajomych i przyjaciół, by poświęcić się nowemu związkowi. Zakochani nie mogą zapominać o pielęgnowaniu innych relacji, a także o tym, by zapewnić sobie wzajemnie nieco oddechu – spędzić wieczór lub weekend osobno, tylko po to, by przypomnieć sobie i sile tej więzi.

 

Co można robić w wakacje z przyjaciółką? Wakacyjna checklista

             Trzeba uważać tylko na jedną pułapkę. W towarzystwie naszej najlepszej przyjaciółki zbyt łatwo jest wsiąknąć w kanapowe rozmowy. Zamiast korzystać z lata, cały urlop przegadacie…. Nie ma w tym nic złego, ale może lepiej zostawić sobie tę opcję na jakiś jesienny lub zimowy weekend? Szkoda przecież zmarnować piękną, letnią pogodę! Najlepszym sposobem na uniknięcie posiadówki  jest wcześniejsze zaplanowanie ciekawych rzeczy, które możecie razem robić. Przygotowaliśmy listę, którą możecie się posłużyć, zainspirować lub dowolnie zmodyfikować.

  1. Podróż w czasie

Przypomnijcie sobie najlepsze wspólne chwile, odwiedzając miejsca, w których dobrze się bawiłyście lub z którymi wiążą się intensywne wspomnienia. Zaplanujcie wspominkową trasę, wiodącą do ulubionej kawiarni, dawnych miejsc spotkań czy butiku, w którym razem wybierałyście kreację na ważne wydarzenie. Taki bogaty w sentymenty spacer może potrwać i cały dzień! A im dalej w las, tym więcej dawno zakurzonych wspomnień będzie powracać.

  1. Ślepy traf

Na małych karteczkach rozpiszcie wszystkie imprezy, koncerty, festiwale i inne wydarzenia kulturowe, które będą odbywać się w okolicy waszego zamieszkania. Również te, które nigdy nie przykułyby waszej uwagi. Żeby zapewnić sobie więcej frajdy, karteczki możecie podzielić według daty. A potem… wielkie losowanie! Kto wie, na jakiej szalonej imprezie możecie wylądować? A może obejrzycie wspaniały spektakl, choć nigdy nie byłyście amatorkami kina i teatru? Lub zapoznacie się z pracami artysty, o którym wcześniej nawet nie słyszałyście?

  1. Zróbcie sobie glow up!

Zastanówcie się wspólnie, jaki styl najbardziej pasuje każdej z Was. W końcu jest lato, czas na zmiany i powiew świeżości, także w garderobie! Szczegółowy plan metamorfozy zwieńczcie rajdem po butikach. Uwaga: jeśli planujecie także skorzystać z kolejnego punktu na liście, metamorfozę swojego wyglądu koniecznie przeprowadźcie przed wyjazdem!


 

4. Leniuchowanie na bogato

Nic nie stoi na przeszkodzie, by wyjechać wspólnie do hotelu z Aquaparkiem. Wreszcie Ty i Twoja przyjaciółka będziecie mogły robić to, co lubicie najbardziej: rozmawiać bez końca, ale w scenerii o wiele przyjemniejszej niż salon. Bo czyż nie milej byłoby plotkować, wygrzewając się przy basenie z darmowymi drinkami w dłoniach? Albo podczas relaksujących masaży lub innych zabiegów kosmetycznych?
 

5. Coś nowego

Zapiszcie się razem na kurs! Może to być coś, o czym zawsze marzyłyście, na przykład nauka nowego języka lub kurs tańca, albo wręcz przeciwnie: coś tak abstrakcyjnego, że wcześniej nawet nie przyszłoby wam do głowy. Na przykład… lekcje tańca brzucha lub hipnozy? Sprawdźcie, co jest dostępne w waszej okolicy. Razem z pewnością będziecie się świetnie bawić, nabywając nowe umiejętności.
 

6. Kulinarne eksperymenty

Pamiętasz to jedno danie, które tak przypadło Ci do gustu, gdy ostatnio korzystałaś z oferty All Inclusive nad morzem? Spróbujcie je razem odtworzyć. Ale nie szukajcie przepisu w Internecie – zamiast tego przeprowadźcie razem kulinarny eksperyment. Może i będzie potrzeba kilku prób, a efekt końcowy może nie okazać się nawet w przybliżeniu podobny do smaku, który zapamiętałaś, ale kto wie, może będzie całkiem smacznie i nietuzinkowo? A na pewno wesoło! I kto powiedział, że spędzenie całego dnia w kuchni to żadna frajda?

        Masz inne, nietypowe pomysły na wesołe wakacje z przyjaciółką? Wykorzystaj je! Pamiętaj, liczy się przede wszystkim to, by spędzić czas swobodnie i przyjemnie. No i w najlepszym możliwym towarzystwie!