Sprawdź dostępność

Logo Panorama Morska
×
 
2
Dorosłych
Bez dzieci
Dziecko
Dziecko
Dziecko
wybierz

Sprawdź dostępność

Wyczyść
Wybierz date przyjazdu
Blog

  Zobacz pozostałe

2019-08-01 13:15:00

Zabiegi SPA nad morzem dla dzieci - po co i dla kogo?

W wielu hotelach nad morzem, w ofercie Spa, znaleźć możemy się zabiegi SPA dla dzieci i młodzieży. Dlaczego warto zapisać nasze dziecko na taki zabieg i dla kogo szczególnie są takie zabiegi przeznaczone? O tym mowa w dzisiejszym wpisie.

 

SPA NAD MORZEM MOŻE POCZUĆ SIĘ WYJĄTKOWO!

Umówienie dziecka do Spa to okazja, by nasza pociecha poczuła się wyjątkowo! Kiedy przecież mamusia wybiera się do Spa, nie może się wręcz doczekać i promienieje ze szczęścia – wraca natomiast wypoczęta i pełna energii. Sama wizyta w Spa to dla naszego malucha niezwykłe przeżycie dzięki atmosferze, która w takim salonie panuje:

 • w tle słychać spokojną muzykę
 • w powietrzu unosi się słodki zapach olejków
 • wokoło palą się ozdobne świeczki

Wszystko to sprawia, że nasze dziecko przez moment może poczuć się jak księżniczka z bajki lub książę na białym rumaku. Będzie to wyjątkowe wspomnienie z wakacji – bawić maluch może się bowiem niezależnie od tego, czy przebywa w domu czy w hotelu z atrakcjami dla dzieci nad morzem, natomiast wizyta w Spa odbędzie właśnie na tych wyjątkowych wakacjach. Jest to zdrowa alternatywa jeśli chodzi o zabawę, która jest odpoczynkiem od szklanych ekranów i wszechobecnej elektroniki.

 

SPA NAD MORZEM DLA DZIECI – DZIECKO W CENTRUM UWAGI

W dobie codzienności ciężko jest poświęcić dziecku 100% uwagi – większość dnia spędzamy w pracy, w domu czekają na nas obowiązki, wieczorem natomiast padamy ze zmęczenia i nie mamy na nic siły. W szkole również nasze dziecko jest jednym z wielu – w klasie jest kilkanaście bądź kilkadziesiąt osób, a nauczyciel każdemu z nich musi poświęcić taką samą ilość uwagi. Naszym dzieciom często brakuje poczucia, że ktoś jest w 100% skupiony tylko i wyłącznie na nim – i właśnie tu z pomocą przygodzi SPA nad morzem. Podczas zabiegu dziecko jest w centrum uwagi i nic poza nim się w danym momencie nie liczy. Obsługa SPA jest na jego każde skinienie – stanie na głowie, aby dziecko było zadowolone z zabiegu.

 

SPA NAD MORZEM JAKO POMOC DLA DZIECIĘCYCH PLECÓW

Czy kilkuletnie dziecko może mieć zmęczony kręgosłup? Jak najbardziej! W dzisiejszych czasach nasze pociechy szczególnie narażone są na zwyrodnienia i przeciążenie kręgosłupa – codziennie wpływa na to mnóstwo czynników:

W XXI wieku wiele maluchów ma do czynienia z telefonem niestety już od pierwszych lat życia, co oznacza, że wady kręgosłupa ujawniają się wśród dzieci coraz wcześniej.  Masaż jest więc ukojeniem dla zmęczonych pleców naszej pociechy i odpoczynkiem obciążeń, z którymi codziennie zmaga się ich kręgosłup.

 

ZABIEGI SPA NAD MORZEM DLA DZIECI JAKO SPOSÓB NA OBNIŻENIE STRESU

Nie od dziś wiadomo, że stres negatywnie wpływa na nasze zdrowie – szczególnie u dzieci, które nie potrafią jeszcze poradzić sobie w niektórych sytuacjach, nadmierny stres wywoływać może niepożądane skutki:

 • Ból brzucha, wymioty, biegunkę
 • Bóle głowy
 • Brak apetytu
 • Obniżenie odporności
 • Napięcie mięśniowe
 • Spadek koncentracji
 • Nadmierną agresję

Według badań Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Białymstoku, najczęstszymi przyczynami stresu u dzieci są:

 

Te czynniki dotyczą dzieci w wieku szkolnym, nie zapominajmy jednak, że młodsze dzieci także narażone są na stres – rozpoczęcie przygody ze żłobkiem lub przedszkolem, zmiana przedszkola na szkołę, pierwsze kontakty z rówieśnikami – to wszystko może wywołać u dziecka stres. W dodatku nasze dzieci mają niemalże nieograniczony kontakt z jedną z największych kopalni hejtu i nienawiści – Internetem. W sieci nasze dzieci codziennie mają styczność z obraźliwymi komentarzami i agresją. Dla dzieci kontakt z takimi treściami może być szczególnie szkodliwy i poważnie odbić się na ich zdrowiu psychicznym.

Masaż pomaga wprowadzić dziecko w stan odprężenia, przez co skutecznie obniża poziom stresu. Rozluźnienie i dobre samopoczucie, które uzyskuje się podczas masażu, utrzymuje się przez długi czas jeszcze po zakończeniu zabiegu, przez co masaż poprawia stan psychiczny dzieci.

 

DZIECKO W SPA NAD MORZEM, RODZIC MA CZAS DLA SIEBIE

Zabiegi SPA dla dzieci mogą odbywać się w obecności rodzica, jednak istnieje też możliwość, aby dziecko było podczas zabiegu same – wszystko zależy od preferencji rodzica i komfortu dziecka. Jeśli zdecydujecie się na to, aby rodzic nie uczestniczył podczas zabiegu, ma on po prostu chwilę relaksu – może on spokojnie skorzystać z oferty All Inclusive nad morzem albo poczytać ulubioną książkę. Zabieg Spa dla dzieci gwarantuje więc odprężenie zarówno maluchowi, któremu będzie wykonywany zabieg, jak i… jego rodzicom!

 

 

WEEKEND SPA NAD MORZEM NIE TYLKO DLA RODZICÓW!

Jak widać, na relaks w SPA zasługują nie tylko rodzice, ale także ich pociechy. Jest to nie tylko jedna z form rozrywki dla naszych maluchów, ale także okazja do poprawy ich zdrowia i samopoczucia.

Podobał Ci się artykuł? Podaj dalej i udostępnij