Sprawdź dostępność

Logo Panorama Morska
×
 
2
Dorosłych
Bez dzieci
Dziecko
Dziecko
Dziecko
wybierz

Sprawdź dostępność

Wyczyść
Wybierz date przyjazdu
Blog

    Zobacz pozostałe

2019-05-27 13:26:00

Pielęgnacja paznokci u rąk - 3 sprawdzone domowe sposoby!

PIELĘGNACJA PAZNOKCI U RĄK

Na co dzień narażone są na mnóstwo czynników, które je niszczą i łamią – myjemy naczynia, używamy środków chemicznych do czyszczenia, kroimy składniki na obiad, otwieramy puszki i wykonujemy mnóstwo innych czynności, które wystawiają je na próbę. Są to najbardziej odsłonięte i najczęściej używane przez człowieka części ciała, przez co wymagają szczególnej pielęgnacji. Mowa o paznokciach – malutkich osłonek naszych palców, które je chronią i osłaniają, i które pełnią tak ważną rolę w naszym organizmie. Dlatego właśnie tak ważne jest, aby pielęgnować nasze paznokcie, odżywiać je i dbać o ich wygląd. Co możemy zrobić, aby wzmocnić nasze paznokcie w domowym zaciszu, o to pytamy dziś kosmetolog pracującej w naszym SPA nad morzem.

 

SPOSÓB NA ŁAMIĄCE SIĘ PAZNOKCIE

Pierwszym sposobem, który możemy zastosować samodzielnie w domu, jest domowa odżywka z soku z cytryny i oliwy z oliwek. Aby ją przygotować mieszamy ze sobą 5 kropel soku z cytryny z łyżką oliwy, a przygotowaną mieszankę wcieramy w pływkę paznokci. Odżywkę nakładamy wieczorem przed zaśnięciem i wkładamy na noc na dłonie bawełniane rękawiczki, aby preparat dłużej pozostał na naszych dłoniach. Regularne stosowanie odżywki gwarantuje, że nasze paznokcie będą mocne i zdrowe, gdyż dostarczamy paznokciom witamin A, C i B, które są niezbędne dla pięknych i zdrowych paznokci.

 

spa nad morzem

 

PIELĘGNACJA PAZNOKCI U RĄK - NAWILŻENIE

Kolejnym sposobem, który będzie idealny jeśli Twoje skórki potrzebują nawilżenia , jest olejek rycynowy – dostaniesz go w drogeriach i w większości aptek. Powinniśmy wsmarowywać go rano i wieczorem w nasadę paznokcia. Olejek rycynowy działa nawilżająco na skórki oraz na wał okołopaznokciowy.

 

WZMOCNIENIE PAZNOKCI - OGÓREK, CYTRYNA PLUS JABŁKO

Trzeci sposób na piękne paznokcie to mikstura, do której przygotowania będzie potrzebny ogórek, cytryna oraz jabłko. Ogórka i jabłko ścieramy na tarce o drobnych oczkach i wyciskamy do mieszanki połowę cytryny. W tak przygotowanej kąpieli zanurzamy paznokcie i pozostawiamy przez 30 minut. Natychmiastowym efektem takiego zabiegu jest połysk paznokci, natomiast stosowany regularnie sprawia, że paznokcie stają się jaśniejsze i mocne. W ten sposób fundujemy sobie najlepsze zabiegi SPA dla naszych paznokci w domowym zaciszu.

 

hotel spa nad morzem

 

Stosując wyżej wymienione zabiegi regularnie w szybki sposób sprawimy, że nasze paznokcie będą zdrowe i silne. Większość z nas jest jednak mocno zabiegana i w codziennym życiu nie znajduje czasu na własnoręcznie wykonane maseczki, domowe odżywki i zabiegi wykonywane przez nas samych. Wtedy zapraszamy do naszego resortu na weekend SPA nad morzem, który w swojej ofercie posiada najlepsze kosmetyki do pielęgnacji dłoni znanych marek, który w szybki sposób przywrócą siłę i blask Twoim paznokciom. Odwiedzając nasze SPA nad morzem All Inclusive zapytaj kosmetyczkę o preparaty na zdrowe i silne paznokcie. W swojej ofercie posiadamy także manicure biologiczny, który poprawia estetykę, kształt oraz obudowę paznokcia.

Podobał Ci się artykuł? Podaj dalej i udostępnij