Sprawdź dostępność

Logo Panorama Morska
×
 
2
Dorosłych
Bez dzieci
Dziecko
Dziecko
Dziecko
wybierz

Sprawdź dostępność

Wyczyść
Wybierz date przyjazdu
Blog

  Zobacz pozostałe

2020-07-09 14:11:00

Jak radzić sobie ze stresem? Skuteczne sposoby na stres!

Stres – też z nim walczysz? Pytanie brzmi – jak się odstresować gdy w naszym życiu za dużo się dzieje? Dziś prezentujemy porady sposoby radzenia sobie ze stresem.

 

JAK RADZIĆ SOBIE ZE STRESEM?

Stres potrafi skutecznie dezorganizować nam życie. Zanim jednak przejdziemy do sposobów, jak sobie z nim radzić, trzeba podkreślić, że stres nie zawsze jest zjawiskiem negatywnym. Wyróżniamy bowiem dwa rodzaje stresu:

 • Dobry stres (eustres)
 • Zły stres (dystres)

Na czym polega różnica?

Reasumując – jeśli:

 • Jesteś zdenerwowany, gdyż masz minutę do autobusu a jeszcze nie wyszedłeś z domu – jest to stres pozytywny, który Cię pobudził do działania
 • Masz problemy w szkole, gdyż jesteś notorycznie gnębiony przez nauczyciela z jednego przedmiotu – jest to stres negatywny, który może prowadzić do poważnych problemów ze zdrowiem

 

RADZENIE SOBIE ZE STRESEM – OBJAWY STRESU

Jak sprawdzić, czy stres, z którym się zmagamy negatywnie wpływa na nasze zdrowie? Możemy sprawdzić, czy występują u nas objawy na tle nerwowym – są to przede wszystkim:

 

Należy jednak pamiętać, że każdy reaguje inaczej na stres, przez co objawy mogą być u każdego różne. Równie dobrze żaden objaw nie musi wystąpić, jednak to nie oznacza, że możemy bagatelizować problem. Długotrwały stres prowadzić może do poważnych chorób, takich jak:

 

 

Dlatego właśnie tak ważne jest, aby walczyć ze stresem i niwelować jego skutki. Co możemy w tej kwestii?

 

JAK SIĘ ODSTRESOWAĆ?

Nasza pierwsza propozycja to uprawianie sportu. Sport doskonale niweluje sport, gdyż:

 • Obniża poziom kortyzolu – hormonu stresu
 • Stymuluje produkcję endorfin – hormonów szczęścia

W efekcie regularne uprawianie sportu pozytywnie wpłynie na nasze samopoczucie. Dodatkowo uprawianie sportu pozytywnie wpływa na sen, przez co pomoże walczyć z jednym z objawów stresu, jakim jest bezsenność.

Pamiętaj:

 • Wybierz sport, który sprawia Ci przyjemność – jeśli będziesz biegać, mimo, że tego nienawidzisz, skutki będą odwrotne do zamierzonych! Zamiast tego wybierz basen, Nordic Walking, rower lub Aqua Aerobic.
 • Nie katuj się kilkugodzinnymi treningami – wtedy będziesz po prostu zmęczony, a to również mija się z celem

 

SPOSOBY NA STRES – ZABIEGI SPA

Zabiegi SPA to świetny sposób na redukcję stresu. W ten sposób działamy na dwóch płaszczyznach:

 • Umysł – relaksujemy się i odprężamy
 • Ciało – rozluźniamy napięte przez stres mięśnie

Do dyspozycji mamy całą gamę masaży, które działają na wszystkie nasze zmysły – relaksuje nas nie tylko sam dotyk, ale także zapach olejków, spokojna muzyczka i przygaszone światło. To odskocznia od wszystkich problemów i trosk, która pozwoli nam spojrzeć na problemy z nowej perspektywy.

 

SPOSOBY RADZENIA SOBIE ZE STRESEM – KILKUDNIOWY WYJAZD

Nic tak nie wpływa na dobre samopoczucie jak zmiana otoczenia. Jeśli nie możesz pozwolić sobie na tygodniowy wyjazd, wystarczy weekend, aby zregenerować siły i naładować baterie. Ważne jest jednak miejsce, do którego wyjedziemy – zgiełk miasta w żaden sposób nie jest w stanie nas zrelaksować. Najlepszym rozwiązaniem będzie wyjazd nad morze:

 • Jod poprawia nasze zdrowie i samopoczucie, niweluje także senność
 • Szum fal relaksuje
 • Widok morza uspokaja

 

Czym więc się kierować szukając idealnego hotelu nad morzem na odstresowujący pobyt?

 • Zielone otoczenie – liczne badania udowadniają wpływ kwiatów i zieleni na poprawę samopoczucia
 • Wszystko na miejscu – tak, abyś niczym nie musiał się dodatkowo martwić – wyżywienie All Inclusive, Aquapark i rozrywka
 • Możliwości uprawiania sportu – ważne, by wybór był szeroki, aby każdy mógł wybrać coś dla siebie – najlepiej codziennie coś innego!
 • Spa i Strefa Wellness – strefy relaksu, w których zregenerujesz siły

 

JAK RADZIĆ SOBIE ZE STRESEM? ZNOKAUTUJ GO Z KAŻDEJ STRONY!

Jeśli połączysz wyjazd nad morze ze sportem oraz Spa, na pewno zauważysz efekty i obniżysz poziom stresu. Jeśli jednak mimo wszystko stres dezorganizuje Twoje życie i odczuwasz jego negatywne skutki, zaczerpnij porady specjalisty.

Podobał Ci się artykuł? Podaj dalej i udostępnij