Nasze zabiegi

Loading

Hydroterapia

Hydromasaż indywidualny – kąpiel perełkowa

Już starożytni Rzymianie docenili zbawienne działanie kąpieli, a wodę uważano za eliksir i źródło życia. Kąpiel perełkowa jest jednym ze znanych zabiegów balneologicznych polegających na masowaniu zanurzonego w wodzie ciała dużą ilością pęcherzyków powietrza. Kąpiel perełkową przeprowadza się w wannie. Do której przez specjalne otworki doprowadza się powietrze tłoczone przez specjalną pompę.

Czytaj więcej

Hydromasaż moto massage jet-stream

Kąpiel w wannie w strumieniach pęcherzyków powietrza. Kąpiel daje zmniejszenie bólu i obrzęków, poprawia możliwości ruchowych i funkcjonalnych stawów, powoduje rozluźnienie ciała i uczucie odprężenia.

Czytaj więcej

Kąpiel czterokomorowa galwaniczna

Jest to zabieg wodny, w którym wykorzystywane jest działanie prądu elektrycznego. Prąd jest podłączony do wanienek, do których pacjent zanurza nogi i ręce. Wyróżnia się dwa rodzaje kąpieli. Kąpiel o wstępującym kierunku prądu powoduje zwiększanie pobudliwości ośrodkowego układu nerwowego. Kąpiel o zstępującym kierunku prądu obniża pobudliwość ośrodkowego układu nerwowego.

Czytaj więcej

Kąpiel czterokomorowa zmiennocieplna

Jest to zabieg wodny, w którym pacjent zanurza ręce i nogi, w wanienkach, w których na zmianę przepływa strumień zimnej i ciepłej wody. Kąpiel ta ma na celu wzbudzenie adaptacji do zimna, zmniejszenie opór naczyń obwodowych, pobudza krążenie. Przyspiesza przemianę materii, działa uspakajająco na układ nerwowy.

Czytaj więcej

Masaż wirowy kończyn

Jest to masaż kończyn górnych lub dolnych zanurzonych w wodzie, w małych wannach. Zbiorniki te są wyposażone w urządzenia o napędzie mechanicznym wprawiające wodę w ruch wirowy. Kąpiel stanowi formę delikatnego masażu skojarzonego z wpływem ciepła.

Czytaj więcej

Masaż wirowy kończyn dolnych głęboki

Jest to masaż kończyn dolnych i dolnego odcinka kręgosłupa. W trakcie zabiegu pacjent siedzi na siedzisku w środku wanny, wypełnionej wodą. Zbiornik ten jest wyposażony w urządzenie mechaniczne wprawiające wodę w ruch wirowy.

Czytaj więcej
Loading
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij