Nasze zabiegi

Loading

Masaże

Drenaż limfatyczny automatyczny

Ma na celu pobudzić pracę układu limfatycznego i wspomóc odpływ chłonki z kończyn. Drenaż wykonywany jest specjalnym urządzeniem. Jest to rodzaj rękawa o automatycznym cyklu pompowania, dzięki czemu gromadząca się limfa jest odprowadzana z kończyn. Jest przeznaczony dla osób z obrzękami kończyn górnych i dolnych.

Drenaż limfatyczny ręczny

Ma na celu pobudzić pracę układu limfatycznego i wspomóc odpływ chłonki z kończyn. Jest formą delikatnego masażu, wykonywanego przez terapeutę. Zabiegowi poddawana jest jedna bądź dwie kończyny górne lub dolne, np.: drenaż limfatyczny kończyny górnej u kobiet po zabiegu mastektomii (w tym przypadku główny cel zabiegu to zapobieganie bądź usunięcie obrzęku).

 

Masaż wibracyjny – AQUAVIBRON

Jest to masaż wibracyjny wykonany za pomocą urządzenia, w którym źródłem energii jest woda wodociągowa pod normalnym ciśnieniem. Masaż odbywa się poprzez membranę masującą wykonanej ze specjalnej gumy i jest wykonywany przez terapeutę. Dzięki jego zastosowaniu można pozbyć się wielu dolegliwości bólowych, złagodzić ich objawy .

Czytaj więcej

Masaż klasyczny

Techniki stosowane w masażu klasycznym, poprzez następujące po sobie sekwencje oddziaływań (głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, uciskanie, oklepywanie, wibracja, wałkowanie, wstrząsanie oraz techniki specyficzne, dostosowane do poszczególnych części ciała), wywołują stopniowo narastające efekty: od usunięcia zrogowaciałego naskórka począwszy, rozgrzania skóry, tkanek podskórnych i mięśni oraz ich rozluźnienia, poprzez wymuszenie odpływu zalegającej w naczyniach krwi, w następstwie czego uzyskujemy napływ krwi bogatej w tlen i składniki odżywcze, oraz limfy, co skutkuje usunięciem obrzęków oraz poprawą pracy układu odpornościowego.

Czytaj więcej

Drenaż limfatyczny – STARVAC (masaż próżniowy)

Starvac tworzy próżnię na powierzchni skóry, dzięki czemu jest ona zasysana pomiędzy 2 wewnętrzne rolki umieszczone w głowicy. Ruchome rolki automatycznie i permanentnie dostosowują się do grubości stworzonego fałdu skóry. Przesuwając głowicę fałd skóry jest zwijany i zasysany pomiędzy ruchome cylindry, które odtwarzają metodę drenażu, dotyk i wałkowanie. Dwie szpatułki umieszczone z przodu oraz z tyłu ruchomych rolek powodują, że drenaż limfatyczny Starvac jest bardziej efektywny. Drenaż limfatyczny powoduje: przesuwanie zalegającej chłonki w przestrzeniach międzykomórkowych do dużych naczyń limfatycznych, zmniejszenie obrzęku limfatycznego, zmniejszenie dolegliwości bólowych i zwiększenie komfortu zajęć dnia codziennego. Wskazany dla kobiet po mastektomii.

 

Masaż Wellsystem-Hydro Jet Medical

Wyjątkowy hydromasaż "na sucho" zapewniający najlepszy relaks. Indywidualnie regulowane strumienie wody masują ciało poprzez cienką matę, z możliwością zastosowania różnych technik masażu: wachlażowy, rotacyjny, lub punktowy, z dowolnie wybranym natężeniem. Medy Jet relaksuje, odpręża, daje uczucie rozluźnienia mięśni, łagodzi objawy bólowe kręgosłupa, poprawia samopoczucie. Najlepsza propozycja dla osób, które mają mało czasu: do zabiegu nie trzeba się rozbierać bądź przebierać, a po zabiegu nie trzeba czekać aż ciało wyschnie.

Czytaj więcej
Loading
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij