Nasze zabiegi

Loading

Kinezyterapia

Gimnastyka w wodzie

Gimnastyka grupowa w wodzie jest podstawą rehabilitacji w schorzeniach narządu ruchu. Aktywność fizyczne pod kierunkiem specjalistów rehabilitacji ruchowej usprawnia narząd ruchu, wpływa na kształtowanie powierzchni stawowych, elastyczność i sprężystość torebek stawowych i więzadeł oraz poprawę ogólnej kondycji pacjenta.

Czytaj więcej

Gimnastyka dla Amazonek

Ćwiczenia dla Amazonek czyli dla kobiet po amputacji piersi, mają na celu podtrzymanie sprawności kończyny górnej po stronie operowanej. W skład tej gimnastyki wchodzą również ćwiczenia mięśni pasa barkowego, grzbietu, brzucha oraz ćwiczenia oddechowe. Mogą być wykonywane przez kobiety w różnym wieku.

Gimnastyka w Świecie Dziecka

Gimnastyka w „Świecie Dziecka” polega głównie na ruchu, który jest podstawowym bodźcem rozwojowym. Wpływa stymulująco na rozwój dziecka i kształtuje jego motorykę. Dziecko uczy się nowych ruchów, ćwiczeń ,zabaw ,oraz współpracy ,jak i rywalizacji w grupie. W gimnastyce dominuje forma zabawowa oparta na podstawowych ruchach jak; skok rzut, bieg i czworakowanie. Małe dziecko stopniowo zdobywa umiejętność skupienia uwagi na tym, co robi, uczy się panować nad swoimi reakcjami, staje się bardziej zdyscyplinowane.

Gimnastyka indywidualna

Jest to gimnastyka polegająca na indywidualnej współpracy terapeuty z pacjentem. Dostosowuję się ją do danego typu schorzenia.

Czytaj więcej

Gimnastyka korekcyjna

Stosowanie tych ćwiczeń ma na celu doprowadzić do wyrobienia nawyku prawidłowej postawy ciała.

Czytaj więcej

Gimnastyka ogólnorozwojowa

Celem gimnastyki jest podniesienie ogólnej sprawności i wydolności fizycznej ustroju, kształtowanie prawidłowej postawy, koordynacji ruchowej, nawyku celowości i płynności ruchów, zachowanie pełnego zakresu ruchów w stawach, długości i elastyczności oraz siły i wytrzymałości mięśni. Ćwiczenia te powinien wykonywać każdy chory niezależnie od ćwiczeń specjalnych dostosowanych do konkretnej dysfunkcji narządu ruchu lub choroby. Gimnastykę tę prowadzi się zazwyczaj zespołowo co sprzyjają emocjonalnemu zaangażowaniu się ćwiczących, pobudzając ich do poprawnego wykonywania ćwiczeń.

Gimnastyka przeciwbólowa kręgosłupa

Ćwiczenia te stosuje się w bólach kręgosłupa, jak również w profilaktyce. Gimnastyka ma na celu wyeliminowanie złych nawyków obciążających kręgosłup.

Ćwiczenia te są zalecane dla osób, które nadmiernie i długotrwale przez nieprawidłowy tryb życia przeciążają kręgosłup. A także dla osób, które mają:

  • nadwagę, 
  • siedzący tryb pracy lub życia, 
  • brak ruchu, 

Ćwiczenia te zwiększają ruchomość kręgosłupa, wzmacniają mięśnie grzbietu ,brzucha i pośladków. Wykonywane są w odpowiednich pozycjach, w spokojnym w równym tempie przy zachowaniu rytmicznego i równomiernego oddechu.

Ćwiczenia manipulacyjne rąk

Prowadzi się je z pacjentami, u których doszło do zaburzenia ruchowej funkcji ręki, a więc pewności i precyzji chwytu oraz funkcji manipulacyjnej.

Zajęcia manualne są dla:

  • osób mających wyraźnie obniżone lub podwyższone napięcie mięśniowe w obrębie kończyny górnej, 
  • pacjentów mających problem z koordynacją obu rąk podczas czynności manipulacyjnych, 
  • osób z zaburzoną umiejętnością chwytu, 
  • dzieci mających problem z nauką czynności dnia codziennego oraz niechętnie podejmujących czynności manualne(malowanie, układanie drobnych przedmiotów).

UGUL – Uniwersalny gabinet usprawniania leczniczego

To kompletne stanowisko do zabiegów rehabilitacyjnych. Pozwala terapeucie na wykonywanie kompleksowych ćwiczeń z pacjentem. Możliwość stosowania zawieszeń całkowitych, ćwiczeń czynnych w odciążeniu oraz czynnych z oporem i z zastosowaniem systemu bloczkowo-ciężarkowego. Przeznaczony jest głównie dla osób z zanikami i osłabieniem siły mięśni, zmianami chorobowymi powierzchni stawowych, z ograniczeniem ruchomości w stawach, oraz z porażeniami i niedowładami mięśni (wiotkie, spastyczne).

Nordic Walking

Osoba uprawiająca ten rodzaj aktywności angażuje do wysiłku większość mięśni ciała. Pracują one zupełnie inaczej niż podczas zwykłego marszu. Są bardziej wzmocnione, zwłaszcza ramiona., które stają się mocniejsze i bardziej wytrzymałe. Po intensywnych ćwiczeniach podczas takich spacerów, jesteśmy w stanie z większą łatwością wchodzić na wzgórza, a co najważniejsze, Nordic Walking pozwala spalić więcej kalorii niż podczas chodzenia.

Vacu Activ

VACU AKTIV to technologia połączenia bieżni i kapsuły próżniowej. Łagodny spacer efektywnie modeluje sylwetkę, przynosząc oczekiwane efekty gwarantując jednocześnie przyjemność i lekkość ćwiczenia.

Loading
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij