Nasze zabiegi

Loading

Balneoterapia

Inhalacje Thalasso

Zabieg leczniczy polegający na wdychaniu par wód mineralnych. Właściwości lecznicze soli były znane w medycynie od starożytności. Już wtedy lekarze zalecali chorym wdychanie morskiego powietrza. Stosowano też kosmetyki przygotowywane z soli. Także w Polsce, praktycznie od początków medycyny uzdrowiskowej, zalecano chorym wyjazdy nad Bałtyk i wdychanie tam jodu.

Czytaj więcej

Kąpiel borowinowa

Do zabiegu stosuje się torfy lecznicze czyli peloidy. Borowinę cechuje duża pojemność cieplna oraz małe przewodnictwo ciepła. Powoduje miejscowe przegrzanie tkanek i przekrwienie głęboko położonych mięśni powodując ich rozluźnienie. Przegrzanie tkanek powoduje zwiększone pocenie się i wydalanie soli, tłuszczów, cholesterolu, kwasu moczowego, kwasu mlekowego. Borowina działa przeciwbólowo, wpływa na działanie gruczołów dokrewnych.

Czytaj więcej

Kąpiele solankowe

Kąpiele solankowe działają podobnie jak kąpiele morskie. Mogą być stosowane jako całkowite lub częściowe. W kąpieli leczniczej czynniki fizyczne i chemiczne działają na dużą powierzchnię wywołując różne reakcje miejscowe i ogólnoustrojowe. Odpowiednia temperatura i składniki mineralne kąpieli powodują rozpulchnienie naskórka, umożliwiając wchłanianie składników mineralnych.

Czytaj więcej

Kąpiel kwasowęglowa

Wodę do kąpieli kwasowęglowej uzyskuje się dzięki użyciu specjalnego urządzenia, zwanego saturatorem. W saturatorze woda z sieci wodociągowej zostaje nasycona pod ciśnieniem bezwodnikiem kwasu węglowego. Kąpiel przygotowuje się w ten sposób, że do wanny napełnionej woda do temperatury 60°C dolewa się do saturatora wody nasyconej bezwodnikiem kwasu węglowego w takiej ilości, aby woda kąpielowa osiągnęła temperaturę od 32 – 34°C.

Czytaj więcej

Okłady borowinowe

Borowina to rodzaj torfu leczniczego występujący powierzchniowo, powstałego na skutek naturalnych procesów w przyrodzie. Borowina działa na organizm ludzki poprzez wchłonięcie przez skórę specyficznych składników chemicznych i enzymatycznych, oraz poprzez znakomite działanie termiczne. Po założeniu okładu, borowina natychmiast oddaje ciepło i już w pierwszej chwili odczuwa się gorąco. Mechanizm działania leczniczego borowiny polega na oddziaływaniu cieplnym, mechanicznym – powstałym w wyniku ucisku masy borowinowej na skórę – oraz wpływie zawartych w niej związków chemicznych i ciał o charakterze hormonów.

Czytaj więcej

Masaż klasyczny borowinowy

Masaż borowinowy to zabieg, który w swej klasycznej formie polega na wykonywaniu rękoma specjalnych chwytów: głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, oklepywanie, wibracja. Zaletą masażu borowinowego jest krem borowinowy używany do masażu. Działanie kremu borowinowego, polega na przegrzewaniu równomiernym oraz leczniczym działaniu zawartych w niej składników organicznych. Najważniejsze z nich to kwasy huminowe, które w czasie zabiegu penetrują przez skórę do organizmu. Ponadto istnieje też transport odwrotny tj. ze skóry do warstwy borowiny. W ten sposób skóra i organizm oczyszcza się, zjawisko to nazywane jest „dializą skórną”. W skrócie można powiedzieć, że zabiegi borowinowe działają: przeciwzapalnie, przeciwbólowo, oczyszczająco, regenerująco, przegrzewająco. Powoduje rozluźnienie mięśni szkieletowych, poprawia ukrwienie skóry, przyśpiesza przemianę materii, poprawia jędrność i elastyczność skóry.

Czytaj więcej
Loading
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij