Experts advise- start the holiday preparations with.... relax!

17 Oct 2019

Experts advise- start the holiday preparations with.... relax!

Wszyscy zdają sobie dobrze sprawę z tego, co będzie nas czekać już za moment:

 

Świat stanie na głowie – ogarnie nas zakupowy szał, na nic nie będziemy mieć czasu, myśli zakrzątać nam będą tylko pytania i wątpliwości:

 

 

Święta Bożego narodzenia znajdują się na liście najbardziej stresujących wydarzeń w życiu człowieka sporządzonej przez dwóch amerykańskich psychiatrów, Thomasa H. Holmes’a  oraz Richarda H. Rahe’a. Co zatem zrobić, aby święta nie odbiły się na naszym zdrowiu psychicznym i były wydarzeniem, którym powinny być z założenia – przyjemnym, rodzinnym i bezstresowym?

 

Przygotowania do świąt to nie tylko porządki i zakupy!

Specjaliści radzą – należy się odpowiednio do świąt przygotować! I bynajmniej nie chodzi tu o pieczenie, sprzątanie i zakupy – powinniśmy przygotować się psychicznie na stres i nadmiar obowiązków, jakie nas czekają.

Najlepszym sposobem jest kilkudniowy urlop, podczas którego mielibyśmy wolny umysł i odciążylibyśmy się od prac fizycznych. Zbliża się jednak okres, który wymaga od nas wzięcia wielu dni urlopu w pracy – wzięcie dodatkowych dni urlopu na wypoczynek, podczas gdy możemy wykorzystać go na mycie okien i szukanie prezentów dla najbliższych, wydaje się więc nierealne.

Okazuje się jednak, że w listopadzie nadarzy się idealna okazja na to, aby wypocząć przed świętami, bez konieczności brania ani jednego dnia urlopu w pracy! O jakim terminie mowa?

 

Przygotowania do świąt zacznij od 3 dni urlopu w listopadzie!

Listopad jest ostatnim momentem na to, aby nabrać oddechu przed wielkim, świątecznym szaleństwem. 11 listopada, czyli Narodowe Święto Niepodległości, w tym roku wypada w poniedziałek – jest to więc ustawowo dzień wolny od pracy. Oznacza to, że mamy 3 dni wolnego bez konieczności brania urlopu w pracy.

 

 

Możemy też dowolnie przedłużać czas pobytu w zależności od tego, ile chcemy spędzić czasu na wczasach, kosztem kilku dni urlopowych – przykładowo, biorąc urlop tylko w piątek i wtorek, mamy aż 5 nocy nad morzem kosztem 2 dni urlopu! Czy to nie brzmi jak świetna okazja!?

 

Psychiczne przygotowania do świąt – gdzie będą najowocniejsze?

Pozostaje ostatnia kwestia – gdzie spędzić te kilka dni urlopu, aby faktycznie wypocząć, a w dodatku poprawić swoje zdrowie psychiczne? Specjaliści podpowiadają – nie ma lepszego sposobu, niż urlop nad morzem, aby nabrać sił przed gorączką przygotowań, która bez zwątpienia skończy się dla nas zmęczeniem i gorszym samopoczuciem. Od lat wiadomo bowiem, że morze ma zbawienny wpływ na nasze samopoczucie. Wpływa na to wiele czynników:

 

 

Jeśli wiec szukasz sposobu, co zrobić, aby te święta nie odbiły się na Twoim zdrowiu fizycznym i psychicznym, zdecydowanie powinieneś nabrać sił na 3-dniowym weekendzie listopadowym nad morzem i naładować akumulatory przed świętami. Tym sposobem świąteczne porządki i szał zakupów będą dla Ciebie mniejszym ciężarem, a Ty cieszyć się będziesz magią świąt i czasem spędzonym z najbliższymi!

Did you like the article? Keep going and share

Loading
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close