Pielęgnacja paznokci u rąk - 3 sprawdzone domowe sposoby!

27 May 2019

Pielęgnacja paznokci u rąk - 3 sprawdzone domowe sposoby!

 

Pielęgnacja paznokci u rąk

Na co dzień narażone są na mnóstwo czynników, które je niszczą i łamią – myjemy naczynia, używamy środków chemicznych do czyszczenia, kroimy składniki na obiad, otwieramy puszki i wykonujemy mnóstwo innych czynności, które wystawiają je na próbę. Są to najbardziej odsłonięte i najczęściej używane przez człowieka części ciała, przez co wymagają szczególnej pielęgnacji. Mowa o paznokciach – malutkich osłonek naszych palców, które je chronią i osłaniają, i które pełnią tak ważną rolę w naszym organizmie. Dlatego właśnie tak ważne jest, aby pielęgnować nasze paznokcie, odżywiać je i dbać o ich wygląd. Co możemy zrobić, aby wzmocnić nasze paznokcie w domowym zaciszu, o to pytamy dziś kosmetolog pracującej w naszym SPA nad morzem.

 

Sposób na łamiące się paznokcie

Pierwszym sposobem, który możemy zastosować samodzielnie w domu, jest domowa odżywka z soku z cytryny i oliwy z oliwek. Aby ją przygotować mieszamy ze sobą 5 kropel soku z cytryny z łyżką oliwy, a przygotowaną mieszankę wcieramy w pływkę paznokci. Odżywkę nakładamy wieczorem przed zaśnięciem i wkładamy na noc na dłonie bawełniane rękawiczki, aby preparat dłużej pozostał na naszych dłoniach. Regularne stosowanie odżywki gwarantuje, że nasze paznokcie będą mocne i zdrowe, gdyż dostarczamy paznokciom witamin A, C i B, które są niezbędne dla pięknych i zdrowych paznokci.

 

spa nad morzem

 

Pielęgnacja paznokci u rąk - nawilżenie

Kolejnym sposobem, który będzie idealny jeśli Twoje skórki potrzebują nawilżenia , jest olejek rycynowy – dostaniesz go w drogeriach i w większości aptek. Powinniśmy wsmarowywać go rano i wieczorem w nasadę paznokcia. Olejek rycynowy działa nawilżająco na skórki oraz na wał okołopaznokciowy.

 

Wzmocnienie paznokci - ogórek, cytryna plus jabłko

Trzeci sposób na piękne paznokcie to mikstura, do której przygotowania będzie potrzebny ogórek, cytryna oraz jabłko. Ogórka i jabłko ścieramy na tarce o drobnych oczkach i wyciskamy do mieszanki połowę cytryny. W tak przygotowanej kąpieli zanurzamy paznokcie i pozostawiamy przez 30 minut. Natychmiastowym efektem takiego zabiegu jest połysk paznokci, natomiast stosowany regularnie sprawia, że paznokcie stają się jaśniejsze i mocne. W ten sposób fundujemy sobie najlepsze zabiegi SPA dla naszych paznokci w domowym zaciszu.

 

hotel spa nad morzem

 

Stosując wyżej wymienione zabiegi regularnie w szybki sposób sprawimy, że nasze paznokcie będą zdrowe i silne. Większość z nas jest jednak mocno zabiegana i w codziennym życiu nie znajduje czasu na własnoręcznie wykonane maseczki, domowe odżywki i zabiegi wykonywane przez nas samych. Wtedy zapraszamy do naszego resortu na weekend SPA nad morzem, który w swojej ofercie posiada najlepsze kosmetyki do pielęgnacji dłoni znanych marek, który w szybki sposób przywrócą siłę i blask Twoim paznokciom. Odwiedzając nasze SPA nad morzem All Inclusive zapytaj kosmetyczkę o preparaty na zdrowe i silne paznokcie. W swojej ofercie posiadamy także manicure biologiczny, który poprawia estetykę, kształt oraz obudowę paznokcia – czyż to nie jest najlepsze SPA nad morzem? :)

Did you like the article? Keep going and share

Loading
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close