Olej kokosowy na włosy – efekty Cię zaskoczą! Jak stosować?

20 Feb 2020

Olej kokosowy na włosy – efekty Cię zaskoczą! Jak stosować?

Olej kokosowy do włosów to hit wśród blogerek i gwiazd. Czemu zawdzięcza taką sławę? Jak stosować olej kokosowy na włosy i jakie są tego efekty? Jak go nakładać? Jaki olej kokosowy na włosy wybrać? Podpowiadamy.

 

Olej kokosowy na włosy – domowe Spa, które działa cuda!

Niestety, na genetykę nie mamy wpływu – nie wybieramy koloru i struktury naszych włosów. Ponadto, nawet rodząc się pięknymi włosami, nieustannie narażamy je na szkodliwy wpływ promieniowania UV, wiatr, mróz, zanieczyszczone powietrze, farbowanie, suszenie i prostowanie oraz negatywny wpływ preparatów do ich stylizacji. W efekcie włosy stają się łamliwe, przesuszone, osłabione i zaczynają nam się puszyć.  O ile jednak na jedne włosy podziałają magiczne i drogie specyfiki, tak innych włosów nie jest w stanie naprawić żadna maska z super właściwościami. Jest jednak coś magicznego i wyjątkowego – to właśnie olej kokosowy na włosy. Spokojnie, nie musisz jechać do spa nad morzem w Filipinach, aby go otrzymać! Wystarczy, że… udasz się do sklepu!

 

Dlaczego warto stosować olej kokosowy do włosów?

Olej kokosowy do włosów ma wiele zalet. Przede wszystkim:

 • każdy może go używać
 • nie zniszczy włosów
 • jest naturalny
 • jego cena jest zazwyczaj niska
 • dostaniemy go niemal w każdej drogerii

 

Olej kokosowy – rafinowany czy nierafinowany?

Podczas wyboru oleju kokosowego natkniemy się na dwa wyrażenia – olej kokosowy rafinowany oraz olej kokosowy nierafinowany. Jaka jest różnica?

Olej kokosowy nierafinowany – został pozyskany w sposób mechaniczny, bez podgrzewania

Olej kokosowy rafinowany – został podgrzany do wysokiej temperatury.

Jaka jest różnica między tymi rodzajami oleju kokosowego?

Krótko mówiąc – rafinowany olej kokosowy nie posiada składników, które są odpowiedzialne za jego właściwości regeneracyjne. Do pielęgnacji ciała i włosów należy więc stosować olej kokosowy nierafinowany – poznasz go po wyższej cenie, krótszym terminie przydatności oraz charakterystycznym smaku i zapach.

 

Olej kokosowy na włosy – bomba witaminowa!

Olej kokosowy jest naturalnym kosmetykiem, pozbawionym szkodliwych substancji chemicznych.  Jego skład to:

Jak stosować olej kokosowy na włosy?

I tutaj najbardziej skuteczna metoda to oczywiście olejowanie włosów. Olej kokosowy łatwo się rozsmarowuje, a dodatkowo ma wyjątkowo przyjemny zapach. Jak olejować włosy krok po kroku:

 1. Olej kokosowy warto delikatnie podgrzać przed aplikacją co w znacznym stopniu ułatwi jego wchłanianie, a nałożony na wilgotne włosy będzie łatwiejszy do zmycia. 
 2. Po nałożeniu należy owinąć głowę i pozostawić na co najmniej godzinę, a najlepiej na całą noc.
 3. Spłukujemy olej ciepłą wodą a następnie myjemy włosy jak zwykle.

 

Olej kokosowy na włosy – efekty jak po drogich kosmetykach!

Na spektakularne efekty trzeba będzie trochę poczekać , jednak pierwsze zmiany zauważymy już po pierwszym użyciu. Nasze włosy staną się:

 • błyszczące
 • gładkie
 • nawilżone

 Olej kokosowy domyka łuski włosa dzięki czemu wygładza jego strukturę. Jego regeneracyjne i odżywcze działanie sprawi, że odzyskamy zdrowe, wypielęgnowane włosy. Ponadto włosy zyskają naturalną ochronę  przed  szkodliwym wpływem promieniowania UV, wysoką temperaturą, mrozem i wiatrem.

 

Did you like the article? Keep going and share

Loading
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close