Spa nad morzem radzi – jak przedłużyć wakacyjną opaleniznę?

5 Sep 2019

Spa nad morzem radzi – jak przedłużyć wakacyjną opaleniznę?

Wakacje pomału dobiegają końca – wracamy z hotelu nad morzem z piękną opalenizną, które szybko jednak znika. Proces utraty opalenizny rozpoczyna się niemal od razu po zakończeniu ostatniej sesji opalania, mimo, ze utrata tonu opalenizny widoczna jest dopiero od jednego do trzech tygodni. Jak ten proces opóźnić? Podpowiadamy!

 

Spa nad morzem radzi – przygotuj skórę!

Proces przedłużania opalenizny powinniśmy rozpocząć jeszcze przed samym opalaniem – zanim wyjdziemy na słońce powinniśmy wykonać peeling, który przygotuje naszą skórę do kontaktu z promieniami słonecznymi. Co daje peeling przed opalaniem?

W efekcie skóra jest gładka i oczyszczona, a opalenizna równomierna.

Doskonałym przygotowaniem do opalania jest np. peeling Kawitacyjny oraz inne zabiegi oczyszczające, które dostępne są w naszej ofercie Spa nad morzem.

 

 

Kolejny krok według Spa nad morzem – nawilżenie!

To także bardzo ważna czynność pielęgnacyjna, od której zależy długość opalenizny. Promienie słoneczne oraz słona woda nie sprzyjają długości naszej opaleniźnie.  Dostarczanie wody skórze zarówno od zewnątrz (picie przynajmniej 2l wody dziennie) jak i od wewnątrz w postaci kremów skutecznie przedłuży naszą opaleniznę – tylko na nawilżonej skórze jest ona w stanie się utrzymać. Efekt używania kremów to:

 

Skład kremów również nie powinien być przypadkowy – aby utrwalić opaleniznę, kremy powinny zawierać:

 

 

UWAGA – ważna jest też odpowiednia aplikacja kremu! Kosmetyk będzie lepiej utrzymywać się na skórze wówczas, gdy go wklepiemy, a nie rozsmarujemy!

 

 

Jeśli jednak chcesz mieć 100% pewności, że krem został prawidłowo zaaplikowany a skóra odpowiednio nawilżona, sprawdź naszą ofertę Spa nad morzem i wybierz zabieg z szerokiej gamy kuracji nawilżających.

 

 

 

Porada Spa nad morzem – odpowiednia dieta

O piękną opaleniznę można także zadbać poprzez odpowiednią dietę. Mowa tu o produktach, które zawierają beta-karoten – naturalny składnik marchwi. Spożywanie beta-karotenu w o odpowiedniej ilości nada skórze ładny, ciepły odcień, a także przedłuży naszą opaleniznę.

Jak działa beta-karoten?

 

Należy jednak pamiętać, aby nie przesadzać z beta-karotenem – jego nadmiar w diecie może spowodować żółto-pomarańczowy odcień skóry. Jedna szklanka soku marchwiowego spokojnie powinna wystarczyć – nie tylko marchew jest jednak bogatym źródłem karotenu!

Jakie produkty zawierają beta-karoten?

 

 

Kilka dodatkowych trików od Spa nad morzem

Co jeszcze możemy zrobić, aby przedłużyć opaleniznę?

Ograniczyć:

  • gorące kąpiele – podrażniają one skórę
  • Palenie oraz picie alkoholu – negatywnie wpływają na koloryt i nawilżenie skóry

 

 

Przedłuż swoją opaleniznę z pomocą naszego Spa nad morzem!

Każda skóra jest inna, inaczej reaguje na słońce, potrzebuje innego czasu na osiągnięcie opalenizny, a także na jej zniknięcie – z pomocą porad naszego Spa nad morzem możesz przedłużyć jednak jej trwałość nawet o tydzień lub dwa!

 

Hat dir der Artikel gefallen? Mach weiter und teile

Loading
Diese Website verwendet Cookies.

Durch den Besuch akzeptieren Sie unsere Cookie-Politik, nach Ihren Browser-Einstellungen. Mehr in der Datenschutzerklärung.

OK, schließen